Héliotrope

Značka:

Olivier Durbano

Rok:

2012

Složení (ověřené)

andělika, chilli, elemi, zázvor, červená mandarinka, kadidlo otočník, magnólie, ořechová tráva (nagarmotha), šafrán myrha, cedrové dřevo, santalové dřevo, pižmo, pravá ambra, benzoin

Parfuméři:

Durbano Olivier

  • 03.06.16

Olivier Durbano si neodpustil ve svém parfémovém počinu z r. 2012 slovní hříčku. Héliotrope, další z jeho „kamenné“ kolekce, obsahuje nezanedbatelné množství heliotropu - tedy rostliny, která bývá někdy (a prý v podstatě nesprávně) česky označována jako otočník (pozn. - to je pouze jeden z mnoha druhů heliotropů). Tak jsem se v tom několikrát otočila :lol: a pokusím se z toho vybruslit…
Já bych vůni nazvala třeba Ples Pryskyřic, protože o nich to prostě je! A můžou se nazývat olibanum, elemi, myrha, benzoin atd., a je to vlastně jedno – zpočátku je jejich nástup tak silný, že mi to více než cokoliv jiného připomnělo jodovou tinkturu, kterou mi celé dětství (z mého pohledu naprosto sadisticky) polévali všechny odřeniny. Ostatní složky se ke slovu dostávají velmi nenápadně. Zmíněný heliotrop na chvíli vystrčí vanilkový drápek (ale opravdu jen jeden), šafránu je tam jako šafránu, jistou roli sehraje i něco štiplavého (mletá pálivá paprika nasypaná do rozpáleného oleje). A to ostatní – možná, ale možná také ne. I když bych opravdu ráda rozlišila třeba tu uváděnou pravou vorvaňovinu! Vůně je po několika desítkách minut mnohem lehčí, než bych po prvotním úderu očekávala. Pryskyřice, zdá se, přepálily začátek, a v závěru jim docházejí síly! Mocně finišující Sladká dřeva nakonec vbíhají do cílové pásky o prsa vpředu.
Heliotrope je vůně určená ženám i mužům. A vzhledem k tomu, že je vlastně velmi decentní a nevtíravá, její použitelnost nemá své limity. Ale já bych si ji určitě šetřila, jak se říká, na lepší ….
A ještě pár slov o kameni. Heliotrop je kámen odvahy, síly, soustředění se. Rozvíjí citlivost a intuici, povzbuzuje k čestnému a nezištnému jednání. Má prý i léčivé účinky – mimo jiné pročišťuje, brání infekcím, zvyšuje imunitu.

Nahlásit

Hodnocení parfému Olivier Durbano Héliotrope

Líbí se mi (5) 71%
 
Neutrální (1) 14%
 
Nelíbí se (1) 14%

Reklama


Reklama