Rock Crystal

Značka:

Olivier Durbano

Rok:

2005

Složení (ověřené)

HLAVA: pomerančový květ, pepř, koriandr, kardamomkmín

SRDCE: kadidlo, olibanum, benzoin, myrha, císt
ZÁKLAD: santalové dřevo, cedr, vetiver, slaměnka, větvičníkpiž­mo

Parfuméři:

Durbano Olivier

  • 03.06.16

Olivier Durbano a jeho první „kamenný“ parfém z r. 2005 – Cristal de Roche, uváděný též jako Rock Crystal. Inspirací mu byl tajemný mytologický kámen, značící jednotu člověka a boha, považovaný za symbol očištění těla i ducha.
Parfém má poměrně překvapivý vývoj. V počáteční fázi dominují pryskyřice, ale vydatně jim sekunduje pepř. Díky tomu vůně nevyznívá příliš balzamicky, ale je ostrá, neučesaná, pichlavá. K pokožce nepřilne, spíše připomíná drobné jehličky subtropických jehličnanů, které téměř dráždí sliznici v nose. Vyvolává ve mně vzpomínky na prašné a vysušené vnitrozemí ostrovů ležících v Egejském moři – kdo jste navštívil uprostřed léta Krétu nebo Rhodos, víte, o čem mluvím. Oregano ve složkách uvedeno není – ale já ho tam cítím – aromatickou, jemně nasládlou a suše drhnoucí vůni – možná spojily síly slaměnka a kmín. Zhruba za hodinu prašnost pozvolna ustupuje, vůně je mírně zemitá, jako by krátký déšť doprovázející bouřku spláchl vyprahlou půdu. Teď už si parfém svůj název zaslouží – vzduch se pročistil a kdesi nad obzorem se klene duha.
O této unisexové vůni nemůžu říci nic špatného, ale nikterak mě nenadchla a nosit bych ji také netoužila. Vnímám ji spíše jako pánskou záležitost. Na ženě by vyzněla možná asexuálně, potenciální lapačka komplimentů to prostě není.

Nahlásit

Hodnocení parfému Olivier Durbano Rock Crystal

Líbí se mi (4) 67%
 
Neutrální (2) 33%
 
Nelíbí se (0) 0%

Reklama


Reklama