Espionage

Značka:

Oriflame

Rok:

2012

Složení (neověřené)

HLAVA: bergamot, červené víno, brandy
SRDCE: ambra, šalvěj muškátová, mořské tóny
ZÁKLAD: vetiver, cedrové dřevo

Parfuméři:

Pellegrin Fabrice

  • 30.10.13

Firma Oriflame prý tuto vůni vytvořila jako poctu k padesátému výročí prvního filmu o Jamesi Bondovi a měla být inspirována vůní whiskey.

Začátek byl pro mě docela šok, jakoby mě někdo polil vínovicí, ale nečekejte prvotřídní koňak, tahle pálenka zrála zřejmě v plesnivém sudu a ta plíseň jí předala nakyslou pachuť. Po tomhle docela drsném začátku vůně trochu zkrotne a zeslábne, jakobyste v ní začali macerovat bylinky. Při první zkoušce se na mně už dál nijak nevyvíjela a v sestavě vínovice/bylinky setrvala až do konce. Při druhé zkoušce se asi po třech hodinách objevilo mýdlo a vůně ještě více zesládla. Aquatické tóny, které slibuje oficiální složení do mého vzorku zřejmě zapomněli přidat.

A jak se tato vůně hodí k Jamesi Bondovi? Řekla bych že vůbec. I když vytrvalost této vůně je úctihodná (10 hodin), tak jí chybí elegance, lehkost a prvotřídní suroviny, je dost těžkopádná, spíš bych ji viděla jako vůni pro padoucha, který na Bonda čeká v zakouřeném baru (longevity 10 hodin, sillage střední).

Nahlásit

Hodnocení parfému Oriflame Espionage

Líbí se mi (0) 0%
 
Neutrální (1) 100%
 
Nelíbí se (0) 0%

Reklama


Reklama