Mirage

Značka:

Oriflame

Rok:

2010

Složení (ověřené)

elemiová pryskyřice, růže, vetiver

  • 29.03.12

Nic horšího jsem ještě nezkoušela! Dostala jsem vzoreček, viděla flakonek v katalogu a i když Oriflame nemusím, zkusila jsem. Kardinální chyba!!! Jako bych si nanesla na kůži čistič na WC s ostrou, křiklavou a odpudivou lesní vůní. Nic se nerozvíjelo, nic jiného nebylo cítit, jen ten šílený čistič. Ale výdrž je dobrá, nešlo to zaboha smýt.

Nahlásit
  • 23.02.12

Pri hrdle flakónu cítiť jablká so škoricou kompotóznej konzistencie, nie vyslovene príjemné, ale ani odpudivé. Po nanesení sa začal des a hnus. Prudko na mňa vyšľahlo jablkové pyré s výrazným syntetickým tónom nakyslastej vanilky. Čnelo mi z kože ako umelohmotný žltý osteň, niečo ako syntetická vonná tyčinka, po ktorej sa prekvapivo rýchlo k nosu plazí lepkavá nasladlá šťava. Neviem, aké bolo druhé dejstvo, bežala som umyť, nepomohlo, akurát jablká trochu zoslabli, objavil sa citrónkový závan a poprašok cukru.
Kde je drevo? Kde je ruža? Kde je vetiver?

Nahlásit
  • 15.01.12

Tak tenhle parfém miluji. Doslova. Protože mi připomíná dětství. Dětské loutkové divadélko,mamčina kabelka, a v ní vždycky nějaký no name parfémek z NDR, čistý kapesník, kožená peněženka a otevřený pytlík šíleně ulepených, malých, kulatých zelených mentolových bonbonů, myslím, že lesněnky.
Tenhle parfém lze nosit i do divadla, na plesy, prostě pro slavnostní chvíle. A voní nádherně dlouho, hlavně ve vlasech a v oblečení. Ve svetru je i po dvou dnech snad beze změny. Cítím v něm dřevo, jehličí, pryskyřici. A ze začátku to je fakt kořeněný nářez,ačkoliv ne takové to vánoční koření a lá perníčky ,rohlíčky,mandličky ,,,jako třeba v Lolitě L., naopak spíš suché,dřevité koření.
Po rozvonění zjemní, začne vykukovat ambra, slabý závan suchých plátků růží a jemná, sladká pryskyřice, pričemž tam někde v dálce pořád je ten záchvěv lesněnek. V závěru voní jako jednoduchá, klasická příjemná orientálka. Na produkci Oriflame je vcelku originální a s neskutečně dlouhou výdrží.

Nahlásit
  • 20.11.10

Od samého počátku vůně sladce nasládle dřevitá, s příjemnou skořici. První půlhodinu mi suchou skořicí připomínala Organzu Indecence v méně sladké podobě. Pak se ale dřevo, vč. skořice, mírně utlumilo pod nástupem neroli. V další fázi pak vysloveně dřevitá vůně, která se posléze vrátila zpět k suché skořici. Neuvěřitelně proměnlivá vůně a s dlouhou výdrží. Na podzim a zimu jak dělaná…

Nahlásit

Hodnocení parfému Oriflame Mirage

Líbí se mi (71) 59%
 
Neutrální (24) 20%
 
Nelíbí se (26) 21%

Hodnocení odbornice

  • 09.08.10

Objevte tajemnou říši divů! Zašeptejte jméno vůně a objeví se neznámý svět. Otevře vám své brány a pozve vás, abyste prozkoumala jeho skryté cesty… Bla bla bla Zajímalo by mě, jak se tyhle průvodní řečičky k vůním vymýšlejí. Možná existuje nějaký pramustr, etalon reklamních textů k parfémům, jímž se potom všichni řídí. Vymění se jen jméno...

číst více

Reklama


Reklama