Esprit d’Oscar

Značka:

Oscar de la Renta

Rok:

2011

Složení (neověřené)

  • 26.05.16

Ze zacatku pomerancovy kvet a citrusy. Po vyvoneni mi na kuzi prevlada krasne mydlo, ale take jsem z toho kupodivu porad z dalky citila zeleny caj.

Nahlásit
  • 16.06.12

Tak já budu asi jedinej kritik. Na mě to voní prakticky jenom jako sladkej pudr, jako zabořit nos do pudřenky. Ale ta sladkost je bohužel na mě umělá a studená. Jako vyjít brzo ráno na zahradu, kde kvete jasmín a jiný bílý kytky, ještě než vykoukne slunce a notně se tam v tom orosenym chladu napudrovat. Dost pudrovej je i původní Oscar, ale podle mě má teda mnohem víc espritu než tenhle, je čistější a vzdušnější. Gardénii se nesnaží maskovat tlustou vrstvou pudru, holt to měl v roce 1977 na trhu asi jednodušší.
Ale oba Oscaři jsou pěkný, jemný a přesto dostatečně silný vůně s dobrou výdrží. Původní mi přijde elegantní a suchej, i proto se mi líbí víc. Je jako oblíknout si ve studený ložnici čistý tričko vonící bílou aviváží. Do vedra se bude hodit. Ale flakonek Espritu, hlavně to víčko - nádhera! A má ho i tester.

Nahlásit
  • 14.02.12

Esprit d’Oscar je v mnohém podobná starší vůni Oscar. Začátek vnímám bergamot a byliny, přidávají se květiny, ale jsou omamnější než v Oscarovi, sladší, cítím nasládlý kosatec, převládá však tuberóza, která je mistrně zakomponovaná a vůni zajímavě uhlazuje. Je cítit pomeranč, pačuli, pižmo, snad kakao. Trochu mi v tento okamžik připomíná Code. Prim ale stále více kosatec a vetiver s tuberózou. Vůnička se rozvíjí do krémova, vnímám podobnost s Vol de Nuit, ale bez oné typické Guerlainovské vanilky. Závěr je ve srovnání se starším bráchou Oscarem umírněný a hladký, ale není příliš sladký. Zůstává zemitý, vlhký vetiver s pačuli a sametová ambra. Zkoušela jsem EDP a výdrž byla opravdu excelentní, ambrový konec jsem zaznamenala po 14 hodinách. Jednotlivé složky se mezi sebou nádherně prolínají, vůně působí velice vyrovnaně. Pro mě je to objev dalšího parfémového pokladu).

Nahlásit
  • 19.08.11

Počátek je lehce citrusový, svěží… citron však jen pošimrá nos, není ho tam mnoho. Bergamot je patrný, ale celkově je ten začátek velmi krátký a vůně se přehoupne do květinové fáze. Nevím přesně co, ale i v novém i ve starém Oscaru je něco, co ve mně budí dojem lehkého šálu, který navoněn vlaje ve větru. Těžko říct, co přesně to vyvolává, ale tady je to taky. Tenhle styčný bod mají společný obě vůně.

Květinové fázi dominuje sice pomerančový květ, ale jeho ostrost je tlumena sladkostí tuberózy. Těm, kterým se líbí původní Oscar se jistě bude líbit i tato vůně. Je té původní podobná a přece je svá. Vše dobré, co měla původní má i tato, plus k tomu přidává maličko něčeho svého.

Očekávala jsem hodně a nebyla jsem zklamaná. Pokud bych měla dojmy shrnout a porovnat rozdíly mezi původní a inovovanou verzí Oscara, pak se nabízí pouze jedno přirovnání: Esprit d’Oscar je podobný Oscaru jako No. 5 Premiere je podobný No. 5.

Nahlásit

Hodnocení parfému Oscar de la Renta Esprit d’Oscar

Líbí se mi (46) 71%
 
Neutrální (14) 22%
 
Nelíbí se (5) 8%

Reklama


Reklama