Laguna

Značka:

Salvador Dalí

Rok:

1991

Složení (ověřené)

kosatec, konvalinka, růže, ananas, pravá ambra, vanilka

Parfuméři:

Buxton Mark

  • 14.03.16

Je rozhodně zajímavé, jak Lagunu každý vnímá úplně odlišně. Pro mě je její začátek, který tolik lidí zavrhuje, nejpříjemnější, protože je překvapivý. Je, pravda, trochu syntetický, ale mně voní po opalovacím krému na sluncem prohřáté kůži a to tak věrně, že dokáže opravdu navodit atmosféru drahé přímořské dovolené. Trvá pár minut a i později sem tam vykoukne.
To, co následuje, je opravdu velice podobné Blv Notte, jak psala Ada. Nepřijde mi moc svěží, spíš jako vysokoprocentní čokoláda, zalitá nějákým dobrým bílým alkoholem a ještě něco… Trvalo mi celý den, než jsem na to přišla - je to ten kokos. I když tu typickou umělou vůni kokosu nesnáším, tady je vynikající. Vytváří totiž, nebo se váže, k tomu slanému závanu, co v parfému cítím. Protože Blv Notte mám jenom miniaturku a k sehnání už není, jsem ráda, že Laguna je ještě k dostání, každopádně takovou výdž a intenzitu, jako Bvlgari nemá.
Je to taky jaksi odtažitá vůně, navzdory tomu, že dokáže vonět jako teplá pokožka s drahým opalovákem, vůbec z ní nemám ten dojem, že by zvala k přitulení - naopak, je jako pohlednice z luxusní dovolené, nebo barevná reklama na drahé letovisko někde v tichomoří. Jakoby informovala o tom, že existují místa, kde slunce nádherně hladí, moře je tyrkysové, pláž bílá, vánek slaný a koktejly chladivé a sladké, ale je to jenom fotka, tak vzdálená a vás tam nikdo nezve. Každopádně testuji v sychravém jaru, uvidíme v letních parnech, snad bude Laguna lepší parťák na každý den.

Nahlásit
  • 26.05.15

Tak toto je krása. Sviežosť v štýle ,,lajt blú" nečakajte. Prirovnala by som ju k zamatu, machu, alebo niečomu takému. Márne som sa snažila hľadať podobnosť s nejakou vôňou. Zvláštna sladkastá, jemne pepermintová. Niečo v tomto štýle.

Nahlásit
  • 20.03.13

Citrusový blesk,naprostá změť citrusů které jsou sladkokyselé až palčivé,ale netrvají dlouho.Poté vůně zesládne a připojí se hřejivá ambra s vanilkou a konvalinkou…která doznívá nejdéle a tuto polohu mám nejraději,moc květů v ní necítím. Bohužel na mě je výdrž slabá,bavila by mě EDP. Tuctovka to rozhodně není.

Nahlásit
  • 08.04.12

Lagunu jsem si koupila, protože mi připomíná jeden parfém od Joop - asi jsou to hlavně ty švestičky, ty se mi tam moc líbí. Překvapuje mě upozornění na začátek vůně - mě od prvního okamžiku voněla - nejdřív ostré citrusy, pak se to mění do sladkých švestek. Výdrž se mi na mě zdála střední.

Nahlásit
  • 22.03.10

Spearmintová. V létě bude velmi užitečná:)

Nahlásit
  • 26.08.09

na sobě z ní trošku cítím kopr (?)a vanilku (které jinak moc nefandím) ale nedám na ní dopustit. Je to zvláštní a zajímavý mix - navíc ji okolo nikdo nemá :-D

Nahlásit
  • 21.03.07

Po stříknutí jsem cítila něco ostrého jako kafr a pak už jen švestky, švestky a švestky, ne že by byla nepříjemná, ale dost jednostranná, vůbec se na mě nerozvoněly kytičky…a co se týká výdrže, tak na toaletní vodu opravdu dobrá.

Nahlásit

Vlastnosti vůně Salvador Dalí Laguna

Suchá vůně
Sladká vůně
Chladná vůně
Teplá vůně
Mizerná výdrž (na kůži)
Superdržák (na kůži)
Mizerná výdrž (na oblečení)
Superdržák (na oblečení)
Slabá vůně
Silná vůně

Hodnocení parfému Salvador Dalí Laguna

Líbí se mi (65) 63%
 
Neutrální (25) 24%
 
Nelíbí se (13) 13%

Hodnocení odbornice

  • 07.06.07

Laguna byla ze začátku kapánek protivná, takže prvních tónů se nelekněte, jsou celkem silné. Když vydržíte, odmění vás pěkná a velmi zajímavá vůně. Laguna v sobě kombinuje moderně orientální, gurmánské a svěží tóny. Základ je sladký, voní po (lehce plastelínové) vanilce a ambře a je takový zastřený trochou tmavé zeminy. Kokos jsem moc...

číst více

Reklama


Reklama