Tuscan Soul

Značka:

Salvatore Ferragamo

Rok:

2008

Složení (neověřené)

bergamot a další sicilské citrusy, rajčatový list, levandule, olivy, kosatecfík

Parfuméři:

Bourdon Pierre

Kategorie:

citrusová

od 29 Kč
od 6 Kč
  • 25.07.15

Očekávala jsem hořkou citrusovku podpořenou bylinkami, něco podobného Mandragore nebo Monsieur Balmain. Vyvalila se na mě bergamotová smršť - vůně čerstvě otevřeného sáčku kvalitního čaje earl gray. Stačila ale chvilka a počáteční agresivita se obrousila a uhladila. Vůně krásně přilnula ke kůži, byla pojednou sametová, vlahá, chladivá a velmi osvěžující. Představila jsem si vůně letní louky rozpálené sluncem - usychající tráva, divoce rostoucí kytky, různé aromatické byliny, keře a k tomu vůně jehličí borovic a suché půdy z nedalekého lesa.
Jestli hledáte osvěžovačku (v tom dobrém slova smyslu) do superhorkých dnů, tady ji máte! Vůně je uváděná jako unisex, určitě nebude na muži působit nepatřičně, ale tak nějak se mi lépe hodí k ženám. Asi byste s ní neupěli u -náctileté milovnice sladkých ovocných vůní, věkově omezená ale tako vůně dle mého mínění není. Výše zmíněným parfémům se nepodobá, silně mi ale připomíná Cerruti Image Woman.
A dva bonusy na závěr - velmi příznivá cena a krásný flakón!

Nahlásit
  • 11.08.14

Moc pěkná vůně do letních dnů, kdy teplo a svěží vánek nadzvedává koruny citrusovníků, jako je citrón a pomeranč, s procházkou zahrady, kde kvetou magnolie a kosatce. Parfém Tuscan Soul je opravdu unisexový, ale spíše bych ho zařadil blíže těm dámským parfémům než pánským, neboť převládá ne vůně citrusu, ale kytiček. Po nástřiku se vyvalí tuna citrusu, avšak po cca 30 minutách z nich je jen klasický podtón a rozvinou se do šířky výše zmiňované kytičky. Cena u klasických balení, tedy standardních, je podle mě přiměřená a v testru je již k sehnání za směšnou cenu. Pokud jedete k moři, je to dobrá volba a polívačka, na druhou stranu bych možná popřemýšlel po kvalitnějším parfému jiných značek, který udělá více muziky za vydané peníze. Každopádně už jsem přišel na to, čemu je Tuscan Soul tak podobný a to CK ONE.

Nahlásit
  • 26.05.12

Akoby v jednej vôni sídlili naraz dve. A to v kombinácii skutočne nečakanej. Tuscan Soul nie je bežná citrusovka, sú v nej totiž kvety a bylinné tóny, seno, čaj, sušené lístie. Veľmi ma prekvapilo, že po bergamotovo-citrónovej náloži (vonia to ako čerstvo pripravená citronáda) sa rozvoňajú žlté a biele kvety nie nepodobné Murmure od Van Cleef a Arpelsovej. A potom príde druhé prekvapenie. Tuscan Soul na prudkom slnku vysychá, stáva sa prašnou, ostrejšou, vyliezajú suché bylinné tóny. V tejte fáze mi zreteľne pripomína Duel od Annick Goutal – je tam suchý kosatcový koreň, maté alebo iný silný a povzbudivý čaj a nad ním ľahký citrónový opar.
Tuscan Soul je možno priamočiarejšia než Duel, menej bylinná a menej rafinovaná, no vďaka kvetinovým tónom neznámeho pôvodu je aj ženskejšia.
Na to, za akú cenu sa dá zohnať, je to skutočne príjemná vôňa na leto.

Nahlásit

Vlastnosti vůně Salvatore Ferragamo Tuscan Soul

Suchá vůně
Sladká vůně
Chladná vůně
Teplá vůně
Mizerná výdrž (na kůži)
Superdržák (na kůži)
Slabá vůně
Silná vůně

Hodnocení parfému Salvatore Ferragamo Tuscan Soul

Líbí se mi (137) 74%
 
Neutrální (29) 16%
 
Nelíbí se (19) 10%

Reklama


Reklama