Rêve Opulent

Značka:

Terry de Gunzburg

Rok:

2012

Složení (neověřené)

HLAVA: mandarinka, bílá broskev, švestka
SRDCE: turecká růže, růžový olej, egyptský jasmín, jasmín sambac, gardénie, pomerančový květ, ylang-ylang, skořice

ZÁKLAD: vanilka, pižmo

Parfuméři:

Flori Jacques, Lancesseur Sidonie, Le Tourneur d'Ison Arthur, Vinchon Spehner Karine

od 1849 Kč
od 2739 Kč
  • 24.08.13

Zkouška na vlastní kůži mi jen potvrdila dojem podobnosti mezi Rêve Opulent a Ellenisií (Penhaligon‘s), již jsem vytušila při prvním přičichnutí k rozprašovači. Ve své podstatě není Rêve Opulent vůně s nijak komplikovaným vývojem. Prezentuje se v duchu bohaté, až omamné, květinovosti s decentním gurmánským podkresem.
Tóny čerstvě vymačkané mandarinkové šťávy hrají prim v prvních okamžicích, v nichž se vůně dotkne pokožky. Jemná proslazená ovocnost, postupně houstnoucí a přesto stále příjemná svou lehkostí, k níž se přidává květinový akord gardénie, růže a jasmínu, vše se prolne navzájem a s nenucenou přirozeností vstoupí do kontinua, jež nekončí …
Lze vnímat i velmi decentní aroma švestky, které nastupuje již v samém úvodu, něco jako baryton tiše přizvukující altu mandarinky. A avizovaná vanilka? Snad jen tichý šepot, sotva zachytitelný v hlasitém zpěvu ostatních interpretů. Vanilka je zde pouhou tóninou, která uhlazena muskem vytváří dojem klidu vprostřed pulzujícího víru života.
Čekala jsem vůni bílou a snad až příliš kultivovanou, avšak dočkala jsem se vůně, kterou vnímám spíše v odstínech starorůžové a slonoviny. A místo kultivovanosti se za maskou upjatého bontonu skrývá rozverný úsměv oslavující život.

Nahlásit
  • 16.07.13

No vida, máme tu další zdařilou vůni gardénie a dalších bílých květů v příjemně uhlazeném provedení. Začátek je mandarinkově svěží, ale především suše štiplavý díky velké dávce skořice, podbarvený kapkou švestkového nektaru. Ostré hrany však velmi rychle obrousí gardénie, která spolu s trochou ylangu vytvoří „krémové“ květinové mýdlo, osvěžené hořkosladkým pomerančovým květem a celá tato společnost se nám vyhřívá pod slunečními paprsky.

V základu podtrhuje krémové vyznění i trocha vanilky a pár hoblinek mléčné čokolády, po nichž vůně zesládne. Není to ovšem takový ten typicky gurmánský tón, spíš jen zaobluje tu gardénii s pomerančovým květem, že nehoubovatí a činí je tělově přítulnější :oops: :P .

Nahlásit

Hodnocení parfému Terry de Gunzburg Rêve Opulent

Líbí se mi (7) 64%
 
Neutrální (3) 27%
 
Nelíbí se (1) 9%

Reklama


Reklama