Rouge Nocturne

Značka:

Terry de Gunzburg

Rok:

2014

Složení (neověřené)

damašská růže, turecká červená růže, pačuli

Parfuméři:

Almairac Michel

Kategorie:

květinová, chypre, chyprově květinová

  • 09.08.17

Rouge Nocturne (r. 2014, Michel Almairac) má ve svém názvu nepřehlédnutelnou dávku erotického příslibu. Zaujme krásným minimalistickým flakónem i tmavě vínovou barvou. (Na jedné fotce z 90. let mám rtěnku této barvy a vypadám jak zombie.) Údajně růže a pačuli, i když mně se zdá, že spíše růže, růže a zase růže, a teprve potom nesmělé pačuli. První chvíle našeho setkání jsou sytě vonné a růžové, s nepatrným nakyslým štípnutím. Takhle dost často začínají růže, které později přizvou pivoňku, pelargonii a nebrání se třeba i malinovému polechtání. V tomto případě to ovšem neplatí. Růže pokračuje sama, koketuje a šibalsky se usmívá (připomíná mi trochu Rose Barbare ). Je lolitkovsky nevinně půvabná a skrytě nebezpečná. Voní slunečně nasládle a jenom trochu zemitě a nedotěrný lízátkový tón občas připomene jejích dvanáct let.
Vzpomněla jsem si na jinou (veleznámou) růži – Lutensovu La Fille de Berlin . Uberte jí dotek kovu, stopy oleje, nádech krve a patnáct let života, který se s ní nemazlil. Dívka z Berlína možná kdysi voněla podobně jako Rouge Nocturne.

Nahlásit
  • 30.09.14

… už na začátku mě napadlo – zkrocená Vengeance Extreme, prostě pačuli a růže, hm. Jenže…, pačuli je taková jemná uhlazená a růže – to jsou růžičky, křehká růžová poupátka. Postupem času pačuli ustupuje a růžičky se rozdovádí, jak jen to slušná děvčata dokáží… tedy k sladkému chichotání a červenání se pod popraškem pudru, co mají na tvářích, když se ráno sejdou u snídaně na terase jednoho z pavilónů a zůstanou na chvíli bez dozoru. Je to tak roztomilé a něžné … Tohle fakt nemá s nocí nic společného, kdepak. To neznamená,že vůně není povedená. Ovšem, nazvala bych jí asi jinak,. Líbí se mi, jsou z ní cítit poctivé ingredience. Podle mě jde o něžnou sladce růžovo pudrovou vůni s jemným pačuliovým podkresem a velmi dostatečnou výdrží.

Nahlásit

Hodnocení parfému Terry de Gunzburg Rouge Nocturne

Líbí se mi (15) 79%
 
Neutrální (4) 21%
 
Nelíbí se (0) 0%

Reklama


Reklama