Yves Saint Laurent Kouros
 

Kouros

Značka:

Yves Saint Laurent

Rok:

1981

Složení (ověřené)

HLAVA: bergamot, koriandr, pelyněk
SRDCE: hřebíčekjas­mín

ZÁKLAD: pravá ambra, větvičník

Kategorie:

chyprově dřevitá

od 871 Kč
od 1107 Kč
od 350 Kč
  • 31.10.10

Toto je vážna vec !! Sladko -korenisto- svieža velmi ,velmi a ešte raz velmi SILNÁ vôňa.. s VELKOU výdržou. Treba dávať velký pozor na to, aby ste si nestriekali na seba vela, pretože ak to spravíte, stane sa z Kouros-u smrad,z ktorého nebude zle len Vám,ale aj celému okoliu..A potom budete čítať recenzie podobné tej ,predo mnou..:) Skúste raz streknúť na tampón a po takých 3 minútach si ním zlahka pretrite po ruke …a potom zistíte ako môže byť sladká,korenistá, smradlavá vôňa, sviežou…Alebo ho zrieďte s vodou , tak sa neutralizuje ten ostrý „pach“ a ostane len „fajnovosť“ ..
Kouros nie je pre každého,to je pravda,ale podla mňa na veku vôbec nezáleží, skôr ide o charakter! NIE KAŽDÝ „dorástol“ na Kouros.Nie nadarmo má Kouros parfémového Oskara z roku 1982 myslím.
Od YSL je to asi najsilnejšia a najtrvácnejšia vôňa..ak nerátam Opium , ale o smradoch nepíšem:) Podla mňa doteraz YSL nič lepšie nespravil

Nahlásit
  • 03.05.09

Po přečtení mnoha komentářů, jak pozitivních tak negativních, jsem se rozhodl že namátkově tuto vůni zkusím a zjistím, co proti ni všichni mají. Zkoušel jsem v pražské Sephoře na zápěstí. První závan byl takový svěží, dalo by se říci ještě přijatelný. Jenomže co se stalo s vůní po 5 minutách se slovy nedá popsat. Tělesné tekutiny nebo veřejné WC z ní opravdu necítim ale je to vůně jak pro dědečky. Nechci někomu kazit iluze ale pokud vám je méně jak 50 tak nebrat. Má babička měla dlouhou dobu v sekretáři malý flákonek s parfémovým olejem a přesně takhle to voní. A že to tam má už tak 20 let. Když jsem byl malej tak jsem se skoro přiotrávil. Ale výdrží Kouros predčí snad i čisté parfémy. Snaha smýt onen lektvar z ruky bylo nemožné, pomohla až vana:-)

Nahlásit
  • 22.04.09

Jak to jenom říci? I Kolowrat chce být někdy aspoň na chvíli právě osprchovaným stavebním dělníkem, džentlmen lázeňským Milanem a houslista z Národní opery řidičem kamiónu… Pamatujete to ještě?: rukojeť hřebene mi čouhá ze zadní kapsy kalhot, v dederonce po mně holky z Jednoty vyloženě jedou a k letošním Vánocům chci síťku na vlasy - tak tohle všechno chci být i já! Nedělám si legraci, ta vůně mě zkrátka fascinuje svým spojením něčeho ušlechtilého i nízkého, vytříbeného i bezohledně pudového.

Nahlásit

Vlastnosti vůně Yves Saint Laurent Kouros

Suchá vůně
Sladká vůně
Chladná vůně
Teplá vůně
Mizerná výdrž (na kůži)
Superdržák (na kůži)
Mizerná výdrž (na oblečení)
Superdržák (na oblečení)
Slabá vůně
Silná vůně

Hodnocení parfému Yves Saint Laurent Kouros

Líbí se mi (35) 55%
 
Neutrální (15) 23%
 
Nelíbí se (14) 22%

Hodnocení odbornice

  • 18.12.07

Prosím všechny čtenáře, kteří nemají rádi vůně typu ‚to smrdí jako můj pradědeček‘, aby recenzi opustili. Kouros - po našem kúros - je řecký výraz pro mladíka; Homér tímto termínem označoval mladé vojáky. Zároveň se tak říká sochám mladých mužů z archaické periody starověkého Řecka. Kúros byl buď dřevěný nebo mramorový, zásadně nahý, jen někdy...

číst více

Reklama


Reklama