Co jste dneska zkoušely?

alibi 27.8.19 19:09

děkuji všem za krásné recenze :srdce:
jsem už třetí týden marod, tak nezvládám víc, než to tu ve vlákně každý den pročist.

Biely kvet 27.8.19 20:42

@alibi Tak sa musíš rýchlo vyliečiť, aby si nielen čítala, ale aj písala. Prajem skoré uzdravenie! :srdce:

Hanka H 27.8.19 23:35

@alibi Přeji rychlé uzdravení :rose: !

alibi 28.8.19 09:24
chimaera 28.8.19 11:12

@alibi Libi, beruško, drž se a uzdrav se :hug:

alibi 29.8.19 07:57

@chimaera děkuji :hug:

Renusatko 29.8.19 18:26

@alibi To už tě teda drží dlouho. Tak ať jsi brzy fit a můžeš zase zkoušet.

Hanka H 29.8.19 22:25

Tiziana Terenzi Laudano Nero Extrait de Parfum

Úvodních několik desítek vteřin zaznamenávám jistou spřízněnost s ikonickou Tobacco Vanille . Brzy však nastal zlom – suše tabáková vanilka je smetena tóny mokré městské dlažby, smogem rušných křižovatek a výpary benzínových pump (a také odérem nálevních pultů hospod nižších cenových kategorií). Vzpomněla jsem si na podobnou „městskou“ vůni Times Square od Masque Milano . V následujících dvaceti, možná více minutách se parfém prezentuje pravou pejskokočičkovskou směskou – co říkáte třeba na kaparovník? Popel z květin, břidlici a pelyněk?! Nevšední olfaktorický zážitek – sedíte a přemýšlíte, jestli je to nádhera, nebo nebetyčný guláš. Já jsem se definitivně rozhodla pro to první, a to ve chvíli, kdy začínají na povrch vystupovat nádherné, sladově dřevité tóny – sud, kde zrál koňak, dubový stůl, kolem něhož divoce roste rozmarýn. A přicházejí další a další vlny nevšedních voňavých kombinací – potkávají se tu kafrové mazání s vetiverem, bobkový list s růží a kosatcem, břidlice s medem. Po hodině ze sebe LN vydává to nejlepší, co se v něm skrývá. Vůně se postupně zbavila jistých „úchylných“ (jinak se to při nejlepší vůli nazvat nedá) úkroků. Dominantním se stává kadidlo, prosazují se dřeva – suše nasládlá, doprovázená balzamickými tóny, rozličné nahořklé a jemně větrové lupení. A také tabák, vanilka … Skutečně nádherná, mistrovsky namíchaná voňavá směs.
Několik střízlivých slov na závěr. I přes mé absolutní okouzlení touto vůní si uvědomuji, že se jedná o záležitost nikoliv potenciálně obecně líbivou. A proto spíše nedoporučuji kupovat naslepo, neřku-li darovat parfémovému neznalci – se zlou byste se možná potázali. Těch několik úchvatných hodin ve společnosti Laudana Nera si užijí spíše osoby parfémově pokročilejší; ano, je to unisex (který se mírně přiklání na stranu mužů).
A poslední dodatek – nedávno recenzovaná Ecstasy , která si s LN v kráse nezadá, (a která z eshopu naštěstí zmizela dříve, než jsem stačila upadnout do klávesnice), se zase možná bude více líbit nám ženám.

Příspěvek upraven 30.08.19 v 00:01

fegitah 29.8.19 22:42

@Hanka H Téda, Hanko! :palec: :rose:

Hanka H 29.8.19 23:13

@fegitah No poznáš sama - vezmu s sebou! :-D

Hanka H 30.8.19 22:26

Serge Lutens Baptême du feu

Zajímavé složení – některé z uvedených ingrediencí (či spíše většinově uváděných – Lutens na oficiálních stránkách o složení pomlčel) naznačují, že by se mohlo jednat o vůni zimní, neřku-li vánoční. Na mně však vyznívá naprosto jasně chladivě, evokuje mi studené síňky a ledově vlhké sklepy starých venkovských stavení. Cítím z ní aroma bylinných likérů, ovocných bowlí a také trochu zaprášené dřevěné přepravky, na kterých dozrávají zimní jablka. Vonokvětka patří mezi výrazné a snadno rozpoznatelné parfémové přísady – tady je skutečně k nepřečichnutí, a to je problém. Působí na mě synteticky, zanechává ve vůni ocásek – chvíli acetonový, poté se stáčí do kyselookurkova. Posléze přijdou na řadu plechy, na nichž ulpěla vůně zázvorového pečiva, a až úplně nakonec zaznamenám trochu živočišný tón – bohužel si v tom okamžiku vzpomenu na plstěné bačkory, v minulosti tak často v našich domácnostech nabízené hostům coby doplněk outfitu. Je to divnovůně; oceňuji její jinakost, kontroverznost, a klidně napíšu, že i drzost. Jestli bych ji nosila? S přehledem, ale nejspíš jen tak sama pro sebe. ;-)

Korsicanka 31.8.19 09:19

@Hanka H Asi se s ní zliju, až se vrátím, abych našla ty plstěné bačkory a zjistila, lze-li vůni nosit hrdě na veřejnosti ;-) Sázím na Lutense, že ano :-D

mmaat 31.8.19 09:48

@Hanka H krása :potlesk:

MagnolieS 31.8.19 19:32

@Jitka77
Tak jsem si pro Métallique Tom Ford na Idolle nevzpomněla 8-O ale objevila jsem Flowerbomb Midnight, kterou chci rozhodně prozkoumat :think:

Métallique Tom Ford
Natěšená jsem se vrhla v Sephora Flora na ten fakt povedený flakón, ale bohužel umatlaný v davu otravných a zmalovaných asistentek, no ruce by jim snad neupadly, kdyby ty testery aspon jednou denně očistily.
Vůně samotná mě zklamala, čekala jsem pecku, čekala jsem nálož aldehydů, bergamotu, nějakou tu konvalinku … netěšila jsem se na na mošus semínko, ani vanilku, ale ty se nekonaly.
Vůně je velmi, velmi krotká a tulivá jako kočičí kožíšek, cítila jsem ji jen těsně u sebe - 2 střiky, ale za to i po sprše, prostě za mě zklamání :-( jako by to ani TF nebyl.

Hanka H 31.8.19 21:18

@MagnolieS Souhlasím se vším - ten kočičí kožíšek je trefný :palec: ! Prodavačky v Sephoře absolvují v pravidelných intervalech školení na téma: Jak s minimen námahy na :pudl: :pudl: at co nejvíce zákazníků :lol: ! Zrovna dneska jsme na toto téma s místní členkou (zdravím Yvonnu@fegitah :rose: ) hodily řeč.

Stránka:  « Předchozí 1 3593 3594 3595 3596 3597 3598 3599 3600 3601 3602 3603 3615 Další »
Váš příspěvek