Co jste dneska zkoušely?

Jitka77 19.08.19 18:33

Lancôme Idôle Vyšampónovaná hruštička, a to je v podstatě celé. Vůně, o které se dá říct, že je nekonfliktní, tónem, jakým o nestravitelném filmu prohlásíte, že byl zajímavý. Do šťavnaté čisté měkkosti po chvíli vstoupí tón vlhké omítky, ale to je asi mezi mnou a jasmínem. Do hodiny je fuč. Ráda bych se mýlila, ale tohle je hodně průměrný počin.

mimi 19.08.19 21:37

@Jitka77
Videla som reklamu, ma krasny flakon. Osobne jasmin nemusim, hojda mi zaludok, ale urcite ju vyskusam, aj ked mozno bude z kategorie „pre mna nie, na druhych ano“

Hanka H 19.08.19 23:07

Velmi mile mě překvapila

Estevia His Excellency EdP

Lehoučká, vzdušná a líbivá arabka. Po počátečním náznaku dřevitého oudu se prosadí květiny (mýdlový karafiát), hladké a zabalené v oblaku pryskyřic, bylin (náznak levandule, tymiánu) a koření (muškátový květ). Nesladká, chladivá, příjemně zemitá vůně. Žádné His - naprosto jasný unisex, který bych docela ráda nosila.

@alibi Libu, jaké vodní tóny jsi tam prosím probohadobrotivého měla?! Já leknín vyčuchám přes zeď, ale tady jsem opravdu nenarazila na nic, co by mi obracelo žaludek :think: .

alibi 20.08.19 08:14

@Hanka H vzhledem k tomu, že mi hodně nevoněla, tak jsem jí nezkoumala. Ale mám pocit, že to vodně houpací žaludkem mi dělá kombinace kardamonu a něčeho :think:

Hanka H 20.08.19 16:36

Přidávám poznatek k Lost Cherry - dneska ráno jsem se jí opravdu důkladně zlila, a cítím ji dosud! Deštivé počasí jí sluší, vytáhlo nahoru dřeva, potlačilo kompot. A uvědomila jsem si jistou spřízněnost s Majda Bekkali Mon nom est rouge :think: .

Verda2 20.08.19 19:31

@Jitka77

Včera jsem ji chtěla zkusit, ale ještě nikde nebyla…
Od Tebe čtu recenze moc ráda a skoro vždy se s Tebou shodnu, tak jestli i tady, tak mě to bude mrzet…, no uvidíme. Od Lancome miluju Poeme, tak možná od něj pořád hledám další takový skvost…
Pěkný večer :kytka:

Hanka H 20.08.19 21:06

Al Haramain Amazing Mukhallath

Pavla @MagnolieS o ní básnila a byla tak hodná, že mi poslala nezanedbatelný vzorek. Děkuji :hug: a musím uznat, že by bylo škoda na tuhle povedenou vůni neupozornit.
Po nástřiku se na mě vyvalila ostře sladká vlna, ale za pár chvil na sobě parfém neuvěřitelně zapracoval. Přehoupl se do syrově podzimní vůně – mužný jalovec, trochu uhlazený tonkou a kadidlem, udává v dalších minutách tón. Ze strnišť vetiverově fouká tak mocně, že nesmělý příchod květin (jasmín) tohle „mačo“ vykročení přibrzdí jen částečně. Rozorané pole, mokrá zem, tráva, keře, nedaleký les. Nic tlejícího, nic živočišného, drsňácky přírodní krajina kdesi na severu. Vracející se sladkost za této situace vnímám mnohem pozitivněji – je prostoupena směsí koření (nejspíše kardamon, možná i římský kmín, muškátový ořech a snad i zázvor), která prohřeje. Jalovec je stále při síle a společnost mu co chvíli dělá nostalgický závan kosatcového kořene (s trochou fialky), občas ve vůni probleskne krystal soli. V závěrečných fázích drsnost znatelně stahují pryskyřice, ale stále je to vůně do tvídového saka.
Tuhle arabku s přehledem dá i Evropan, ale radost parfémem uděláte spíše zhýčkanému fajnšmekrovi; běžný uživatel by ho nemusel ocenit. Není to zrovna levná záležitost – těch více než sedm tisíc za 100 ml tekutiny vás rozhodně nepotěší, ale kvalitu tam naleznete – po celou dobu (výdrž velmi slušná – 8 hodin i více) jsem nezaznamenala jediný rušivý, synteticky dotěrný závan.
Amazing Mukhallath řadím mezi vrcholné objevy mého letošního letního arabského tažení.
A končím otázkou: „Nevíte náhodou, co znamená Mukhallath?“ :think:

Jitka77 20.08.19 21:51

@Verda2 Já jsem si nechala poslat vzorek z Notina, náhodou jsem minulý týden narazila na nabídku na stránkách. Musím s odstupem poopravit své mínění ohledně výdrže - nakonec se mi Idole připomínala ještě po několika hodinách a pod mokrou omítkou se objevila další fáze, něco natrpkle svíravého… ale na mojí kůži a pro můj nos je to opravdu celkem bída. Nemusela by se snad ani opakovat Poeme, úplně by stačilo zopakovat scénář Mon Guerlain nebo Gabrielle, ze kterých se po první vlně zklamání vyklubaly úspěšné novinky s jistou dávkou osobitosti a nepopiratelnou kvalitou - už tohle by byl úspěch.

fegitah 20.08.19 22:42

@Hanka H
Ad mukhallath - obecný termín pro označení směsi vonných olejů v arabštině.

Hanka H 20.08.19 22:46

@fegitah Díky :hug: :rose: !

MagnolieS 20.08.19 23:06

@Jitka77 Tu mám také ve zkoušecím hledáčku, kde jsi na ni byla prosím?

edit:
už čtu, že z Notina :-)
a prej zejtra zase https://www.notino.cz/lancome-idole/ :think:

Příspěvek upraven 20.08.19 v 23:11

MagnolieS 20.08.19 23:07

@fegitah Díky za Mukhallath pídila jsem se dnes po netu a nic jsem nenašla

fegitah 20.08.19 23:40

@Hanka H @MagnolieS
Není zač! :hug: Více informací třeba zde:
http://perfumeshrine.blogspot.com/…ginners.html

MagnolieS 21.08.19 10:18

@Hanka H To byl fofr Hani, děkuji :-* neumím tam nic vyčuchat, ale teda líbí se mi moc!!

Tak ted nevím jestli ji odpálit nebo ne 8-O :cry:  :think:

Hanka H 21.08.19 11:09

@MagnolieS Pavli :kytka: , jak už jsem Ti psala v SZ - já ji (tu Úžasnou Mukhaldku :-D ) vnímám jako (většinově) pánskou, ale klidně bych ji občas vynesla mezi lidi. A Tobě by určitě slušela moc. Pokud do ní půjdeš, vzala bych si odtřik - bylo by možné? Zbytek jsem ještě dneska ráno měla na zápěstí - takže je i voděodolná :lol: !

Stránka:  « Předchozí 1 3591 3592 3593 3594 3595 3596 3597 3598 3599 3600 3601 3603 Další »
Váš příspěvek