Co jste dneska zkoušely?

Hanka H 21.8.19 23:43

Serge Lutens La vierge de fer

Trochu poupravená verze pohádky o Šípkové Růžence. Krasavice neusne po píchnutí o trn, ale je zasypána žlutým liliovým prachem. Když se po čase probere, všude kolem je lilií jako máku, nad ní se sklání rytíř v trochu rezavém brnění a nabízí jí nějaký vanilkový pišingr.
Vůně se vám bude zamlouvat, pokud máte opravdu a bezpodmínečně rádi lilie. Pak překousnete i ten kovový tón (kyselý, chladný, brrr…), který mně připomínal prázdnou sklenici od okurek. Vanilkové upečíno schizofrenní dojem jenom umocní. Je to celé takové divné, ale osobitost to nepostrádá. Když vydržíte půl hodiny, možná se vám parfém začne hnedle líbit (jako mně).

WienerBlut Nord du Nord

Vzpomínka na dětství a otravné příbuzenstvo, které mě podarovávalo zásadně něčím dle mého názoru nepoživatelným. Například lesněnkami, klokankami či jak se všechny ty větrové bonbony jmenovaly. Parfém ve mně vyvolal intenzivní pocit chladu – žádná procházka zasněženou krajinou, ale pobyt v dřevěné chatce, když zrovna nastalo vančurovské léto. Venku prší, okolní lesy jsou promáčené, naše oblečení též, vzduch je prosycený vlhkostí a okna se zamlžují. Stejně bezradně vyznívá i tato vůně – po zhruba hodině se v ní objeví něco mléčné sladkosti. Stylem kde se vzala tu se vzala, protože nevychází z žádných těch mechů, lišejníků, eukalyptů a vodou nasáklých dřevin. Jsem stále více na rozpacích – zaznamenávám odér kupky onošeného prádla, které dominují několikery ponožky. Naštěstí tahle fantazijní směska nevyniká ani životností, ani intenzitou. Uzavírám to – do oka jsme si nepadly.

Jitka77 22.8.19 18:39

Dnešní návštěva Douglasu na České -

Gaultier La Belle Přezrálá hruška utopená v cukrové vatě. Drhnoucí, přeslazená, nezajímavá.

Prada Candy Night Sladce pudrové kakao s vanilkou, krásný flakon, velmi malá podoba s Candy - naslepo bych spíš tipovala, že jde o odnož Good Girl, proti ní je ovšem propracovanější a jemnější. Kakao je znatelné, ale nijak zvlášť výrazné, kvůli němu za koupi nestojí.

Mugler Aura Sensuelle Zkrotlá Aura, mokrá posečená tráva a stejně mokré dřívko - vida, bambus. Nositelná.

Tom For Fucking Fabulous Černá průmyslová fólie nahřátá horkovzdušnou pistolí na nákladní rampě za obchodem s obuví. Vedle bude nejspíš indická restaurace. Nic, co bych chtěla opakovat.

Narciso Rodriguez Pure Musc for Her Ledové pižmo, průrazná, nesmlouvavá čistota. Geometrická a chladná jako funkcionalistický konferenční stolek. Po rozvonění se do této nesnesitelně dokonalé scenérie v zájmu zachování vesmírné rovnováhy vetře mírně upocený živočich.

and the winner is…

Tom Ford Metallique Čistá, jemná, nenápadná vůně, texturou mi připomíná křídu nebo sádru - možná i sádrovou plastiku, abstraktní organické tvary. Prázdná mysl, vycentrovaná. Klid pro jakoukoli příležitost. Taková chytá horákyně - navoněná nenavoněná, ale moc příjemná a dobře namíchaná - bez pohledu na složení nerozeznám nic konkrétního, ani parfém jako celek nevoní „jako něco“, což je celkem kumšt…

chimaera 22.8.19 19:03

Děkuji všem přispívajícím za krásné, vtipné a lahodně čtitelné náhledy na něco, co jsem ještě nezkoušela (- a třeba i zkoušela, stejně si ráda přečtu jiný pohled na věc) :srdce:

Hanka H 22.8.19 23:23

Diptyque Oud Palao

Možná další orientální variace na téma – oud – růže – a něco k tomu, ale každopádně nesmírně povedená. Začátek vás odnese až někam k blízkosti Perského zálivu – vůní se proženou stáda koní, doktorské pláště, prašné cesty i nasládlý med. Tohle všechno v úvodu laoský oud předvede, a pokud nejste zarytým odpůrcem této složky, musíte uznat, že se mu tady daří. Živočišnost neskrývá, ale neobávejte se kupky hnoje. Nic vlhce zahnívajícího – pouze suchá animální záležitost, ke které se postupně připojují další tóny. Sytě olejnatá růže, zralé ovoce (datle, fíky, temně červené kuličky hroznového vína, pomeranč), sladké santalové dřevo spolu s prachovou vanilkou a pačuli jemným jako husí peří. Lichokopytníci z úvodu uvolňují místo medovým plástvím, zůstává medicinální náznak, který je vítanou protiváhou narůstající sladkosti. V prvních desítkách minut, po svém razantním nástupu, vyzníval parfém ryze pánsky, později zkrotne a s přehledem naplňuje označení unisex.
Končící léto a (doufejme) slunný podzim – v těchto ročních dobách se bude vůni dařit nejlépe, plískanice a nevlídný chlad asi v lásce mít příliš nebude.

Tedy Pavlo @MagnolieS - poslala jsi mi samé pecky :hug: !

Jitka77 23.8.19 12:23

Musím doplnit - pozdě večer jsem se přistihla, že pořád nasávám (nosem, aby nedošlo k mýlce) a říkám si kruci, tady něco krásně voní… a ráno mi při prohlídce trička (opět nosem) došlo, co to bylo: levé rameno a tedy Aura Sensuelle. Počáteční mokrá tráva a mokré dřevo postupně vyschly a zesládly do pudrově kořenité nádhery. Budu ji muset ještě prozkoušet, tohle jsem nečekala.

Hanka H 23.8.19 23:29

Tiziana Terenzi Ecstasy Extrait de Parfum

Tenhle les se mi od počátku zamlouval maximálně. Dostatečně tajuplný, ale žádná Jedová chýše. Mezi vzrostlými smrky a borovicemi probleskují sluneční paprsky, na paloucích rostou voňavé kytky – a je jasné, že les musí být trochu kouzelný, protože jak jinak by se tu objevily růže a fialky. Lesní včely nezahálí, ale nasládlé medové tóny jsou trochu zchlazeny – vmísí se mezi ně kamenný ledový prach. Další složky jsou však dostatečně šťavnaté, sladce balzamické, hladké, takže jeskynní závan se vůní pouze občas prožene a uvolní cestu ambře, pryskyřicím, všem možným dřevům. A kadidlu – to se ve střední a závěrečné fázi dostává do popředí; vůně pozvolna opouští lesy, louky a skály a přesouvá se do interiéru. Šerosvitový chlad barokního kostela doplněný optimistickou vůní bylinné lékárny – k tomuto parfém dospěl. Zní to možná trochu divně, ale voní to krásně!
U značky TT obvykle chválím životnost – výjimku neudělám ani tentokrát.
Děkuji Alence @Černá káva :hug: za poskytnutí vzorku . A pro případné zájemce – v současnosti za velmi výhodnou cenu zde.

Příspěvek upraven 24.08.19 v 10:14

lenka trnka 24.8.19 09:27

@Jitka77 @Hanka H S chutí jsem si přečetla vaše recenze z posledních dní. Díky za ně. :palec:

otakara 24.8.19 16:47

@lenka trnka tak tak :palec:

Jitka77 24.8.19 17:22
Hermesfan 25.8.19 08:45

Angelique Noire z veľkej vzorky priamo od výrobcu. Uznám že je hladučká, premakaná ale absolútne to nie je môj typ. Vanilka, Vianoce, trochu orientálna, Cítim vysokú kvalitu a perfektný blend zložiek. Škoda že tieto gurmánske počiny ma vôbec nelákajú. Už je v inzercii ;-)

mimi 25.8.19 21:11
@Jitka77 píše:
Lancôme Idôle Vyšampónovaná hruštička, a to je v podstatě celé. Vůně, o které se dá říct, že je nekonfliktní, tónem, jakým o nestravitelném filmu prohlásíte, že byl zajímavý. Do šťavnaté čisté měkkosti po chvíli vstoupí tón vlhké omítky, ale to je asi mezi mnou a jasmínem. Do hodiny je fuč. Ráda bych se mýlila, ale tohle je hodně průměrný počin.

Viac, ci menej suhlasim s celkovym dojmom, ale u mna to nie je len hrusticka, ale cela svieza ovocna miska, ktora by sa chcela rozvonat do priestoru, ale nema sancu, pretoze ju niekto vydatne zasypal pudrom (asi to miesto, kde jitka77 citi vlhku omietku, mam ja pol kila sucheho pudru, nie prilis vonaveho, skor neutralneho. Je inak nekonfliktna, do kancelarie v pohode, na tricku ju citim este po 4 hodinach. Zaciatok bol slubny. Inak ma krasny flakon aj nazivo. Skoda tej omietkovej pudrovosti :-( asi by som tu malu 25ml uzivila cez zimu. Nevadi, najdem inu. A myslite, ze budu mat parfumerie novu vianocnu favoritku? :think: :lol:

Edit, PS: jasmin vobec necitim

MagnolieS 26.8.19 15:32

@Hanka H Taky mám vystříleno na nějaký čas  :inlove:

@Jitka77 Fajn čtení :kytka: a teda TF Melallique mě zklamala, musím vyzkoušet :think:

Jitka77 26.8.19 15:50

@MagnolieS Díky :-) Jinak tu Idole jsem už viděla ve FAnn i v Douglasu, jinde jsem nebyla.

Hanka H 26.8.19 20:37
Renusatko 26.8.19 21:18
@Jitka77 píše:
Tom For Fucking Fabulous Černá průmyslová fólie nahřátá horkovzdušnou pistolí na nákladní rampě za obchodem s obuví. Vedle bude nejspíš indická restaurace. Nic, co bych chtěla opakovat.

:lol: :lol: Tak to je dost přesné

Stránka:  « Předchozí 1 3592 3593 3594 3595 3596 3597 3598 3599 3600 3601 3602 3615 Další »
Váš příspěvek