Co jste dneska zkoušely?

Hanka H 12.9.19 09:09

@chimaera Vystihla jsi všechny polohy mimózy :palec: - někdy mně vadí ta dusivě pudrová (zapařené kombiné :lol: ).
@pesalan Odkazuji Tě na Pavlu @magnolie S - té děkuji za poskytnutí vzorku :-* - a ještě mnoha dalších, ke kterým se propracovávám :-D .

chimaera 12.9.19 09:24

@Hanka H Normálně jsem chvíli přemýšlela, kde bych mohla očichat zapařené kombiné:) Moje babička je hodně nosívala, takové silonové či kýho čerta materiálu, to se asi v létě zapařilo hned, oh… Moje lehká nechuť k Poeme se prohloubila a získala trochu hrůzný rozměr :D

Hanka H 12.9.19 09:37

@chimaera Ani já tento kus oděvu nevlastním, natož v zapařené podobě :lol: . Ale čerpám z bohaté studnice vzpomínek z dětství - babička ho nosila snad do konce života a mami si v něm také z raných fází života pamatuji. Chystám se na vzorky TT - včera byla zajímavá nabídka na profiparfémech, než jsem se tam dostala, už bylo buď vyprodáno nebo zdraženo … Vlastně jsem tomu ráda :-D .

chimaera 12.9.19 10:43

@Hanka H Dopošlu ještě jmenovkyni a Vele :kytka: Nechci vědět, kolik stály před zdražením, i ta večerní cena mi přišla slušná, vždyť Chimaeru jsem viděla za dva roky nejlevnější za skoro tři tisíce a Vele se normálně prodává za šest (i když to znamená, že namísto nových podzimních bot vytáhnu zase ty prastaré :D).

fegitah 12.9.19 11:15

@chimaera Leo, za těch lákavých 863,– nebyla ani jedna z nich. :hug:

chimaera 12.9.19 11:20

@fegitah Tak to už jsem klidná jako želvička:) :rose:

chimaera 12.9.19 17:24

Nesu vám první dojmy z Vele (Tiziana Terenzi), protože tam ten tester za super cenu pořád ještě je:)

Má být tropická, zelená a ovocná. A to všechno je. Ta zeleň je fíkové listí, bujné a šťavnaté, s latexem prýštícím ze dřeva, mírně nahořklým. Hezky ho doplňuje ono jedlové jehličí, ale nemusíte se bát vánočního stromečku, je tam jen pro vyvážení všeho toho ovoce. A že ho tam je, mango, mučenku ani papáju od sebe nijak zvlášť nerozliším, je to prostě svěže sladký koktejl, šťáva i celé kousky. Neulepené, svěží, sladkost vyvážená hořkostí a obráceně.
Jako drahý brokát, kde se střídají zelené, zlaté a oranžové nitky, jako mísy s ovocem přinesené jako úlitba budhistické bohyni, něžné a slitovné Kuan Yin. Je lehké si představit na pozadí bujnou džungli, s pokřikujícími papoušky a vřeštícími opicemi.
A to ještě není všechno, protože jako podklad tomu všemu je okořeněné rýžové mléko s vanilkovým luskem na hladkém dřevěném tácu.
(A ještě něco, do čeho jsem se zamilovala, něco trochu známého a trochu úplně nového, ale teď na to nedokážu položit prst.)

Pro koho - pro někoho, kdo shání netriviální ovocenku, kdo se neleká ani tropické šťavnatosti, ani nahořklého fíkového latexu s listím, ani rýže s mlékem. Asi by to měl být někdo, koho nelekají nikovky všeobecně, mainstreamovka to nebude. Možná budu divná, ale dovedu si představit i na chlapovi.
Asi po hodině se jednotlivé nitky prolnou a z vyšívaného brokátu je krásný samet…
Povedený slepák:)
P.S.: vůně se liší na hřbetu ruky (víc sušší, dřevitá a kořenitá) i na zápěstí ruky (sladší, ovocnější), takže to asi bude další z těch, co se bude trochu jiná hostitel od hostitele.

Edit po dvou hodinách: hořkost se víceméně vytratí, šťavnatost se utlumí, zůstane hladká mléčně dřevitá vůně s mangovým podkresem (nebo obráceně). Stále krásné.
Tester byl bez toho krásného velkého víčka, jen s plastovou krytkou rozstřikovače.

MagnolieS 12.9.19 19:12

@chimaera To byl fofr, díky Lei :hug: … kromě fíkových listů nic pro mě, hurá!!! :-D

fegitah 12.9.19 20:53

@chimaera

Milá Leo, děkuji za krásnou recenzi a taky za to, že myslíš i na nás ostatní! :rose: K novému přírůstku blahopřeju! :hug:

Vůni už samozřejmě zdražili. :lol:

Hanka H 12.9.19 21:20

@chimaera Krásné přiblížení vůně! :rose:
@fegitah Sedím si od včerejška na rukou, abych nekoupila Ecstasy. Chystám se psát SZ :hug: .

Hanka H 12.9.19 21:24

Sospiro Ouverture EdP

Mazlivě sladký, příjemně pomerančový začátek. Gurmánský úvod podtrhne ještě znatelná fíková linka, brzy se však vůně vydá trochu jiným směrem. Zvážní, ba i ztemní, a ač se to zdá divné, můj čich květinové srdce (jasmín, ylang, růže) vlastně nezaznamenal. Cítím pryskyřici doprovázenou santalovým dřevem, a teprve po chvíli šťavnatě ovocnou růži. Úvodní sladkost se vytrácí (vrací se v ukázněnější podobě po cca hodině), ambra a vanilka vůní jenom jemně prostupují. Nádherně hladce konejšivá vůně – nostalgické podzimní dny by jí mohly slušet.

Histoires de Parfums Edition Rare: Ambrarem

Dračice v úvodu si oblékla nový semišový obleček a notně si zavdala nějakého bylinného likéru. Ve vůni se prolínají tóny chladné, trochu nakyslé až kovové, s doteky živočišna, zakouřené kůže a dřeva (oud zde hodnotím jako nearabský, mírně doktorský). Kosatec je zpočátku peprný, v pozdějších fázích občas ukáže mrkvovou tvář, šafrán zůstává výrazně hořký. Ambra se dostavila až po notné době – v doprovodu příjemně suché vanilky a mléčně nasládlého santalu. Parfém vyznívá první dvě hodiny bez debat pánsky, ale když mu dáte čas, vyloupne se z něj příjemně nakysle pryskyřičná vůně, kterou bych občas klidně vynesla; líbí se mi její proměnlivost, vývoj, a rozhodně nenudí.

Příspěvek upraven 13.09.19 v 09:36

chimaera 13.9.19 09:32

@Hanka H Krásné, dostala jsem chuť na obě:)

@MagnolieS Psala se sama:) Byl to takový nástřel, jak se v ní rochním, objevuji nové nuance - ve dvě ráno (od čtyřech odpoledne) to bylo fíkové dřevo, asi z krku, protože na ruce už moc cítit nebyla, teď se snažím rozklíčovat to koření - nejsou to perníčky, nejsou to zázvorky, ani to avizované nové koření (je určitě vícesložkové), dokonce to není ani nijak zvlášť jedlé - a přitom je to od všeho kousek.
Ale asi to opravdu nebude úplně Tvůj styl:)

@fegitah To teda zírám 8-O Jak to chtějí prodat, když je někdy tester bez víčka dvakrát tak drahý než normální balení ve fešácké krabičce?

Trochu mě mrzí, že i Chimaera nejspíš bude bez víčka (samozřejmě jsem se rozmýšlela a objednala nejdřív jednu, pak druhou, abych si vychutnala dvakrát poštovné:D), tu jsem si chtěla vystavit… Budu muset o víko asi obrat Gumína, beztak je schovaný v krabce :D

MagnolieS 13.9.19 10:32

No to zdražení je teda nástřel :pudl: ale třeba ty dražší ted už jsou s víčkem :think: a za trojku jim to tam asi zůstane …

@chimaera Jak to tam je s expirací? Je mi divný, že začínali na 800 Kč

MagnolieS 13.9.19 10:50

@Hanka H Super popsaná Ouverture :srdce: zaujala velmi i mně ze vzorku, ale cena je momentálně nepříznivá.
Ambrarem mám malej odstřik, ale tady se vůbec nekámošíme, asi ten chlast, koňak :nevim: na mé kůži mi tam dělá neplechu

A musím vyseknout velkou pochvalu :rose: za
Inspired by Baccarat Rouge 540 v tomhle popisu vůně se 100% shodnem, i když já bych to prostě nesepsala :dance:

Pokud by někdo chtěl ochutnávku, mohu nabídnout ;-)

chimaera 13.9.19 11:21

@MagnolieS ad expirace: co já vím:) Nenašla jsem značku v kalkulačkách, kód je G103814 + klasický symbol 30 měsíců od otevření
edit - Vele je ve výrobě cca od r. 2017
edit 2 - zrovna přinesli Chimaeru, je to ročník 2019 a kód má G233913 - že by to čtvrté číslo byl rok? Jo, a má víčko :palec:

Stránka:  « Předchozí 1 3596 3597 3598 3599 3600 3601 3602 3603 3604 3605 3606 3608 Další »
Váš příspěvek