Co jste dneska zkoušely?

Hanka H 18.9.19 22:12

@MagnolieS Jsem pako! :-(
@fegitah A Ty ještě nějaké máš :lol: ;-) ?!

Kassiopea 19.9.19 14:06

Habanita EdP, z odstřiku, zkoušeno na manželovi :-) Je v tomto směru velmi trpělivý, ráno se ještě nestačil pořádně probrat a už měl na sobě dva střiky zprava, dva střiky zleva :lol: Jenom konstatoval „no nazdar, na té rehabilitaci ze mne budou mít radost“ a šel :-D Podle mého názoru si na něm Habanita počíná moc pěkně. Teď, po přibližně osmi hodinách, už je hodně ukázněná, ale stále velmi dobře identifikovatelná. Pro mne to je příjemná vůně s velmi dobrou vydrží, vidím to tak, že ji budeme s manželem sdílet v dobrém i zlém :-)

Mseminka 19.9.19 14:18

Poďte si skúsiť počítať :-)
https://frangipani.cz/…ching-event/

chimaera 20.9.19 09:04

@Hanka H Milý můj Lillipur - děkuji za krásnou recenzi:) :hug:

chimaera 20.9.19 09:05

Serge Lutens - Iris Silver Mist

76. den po Velké pohromě
Už není skoro vůbec co jíst a je čím dál větší zima. Byli jsme na koříncích, ale zem je promrzlá a špatně se hrabe. Není je ani jak opláchnout - když máme žízeň, cucáme kousky ledu a tak ty kořínky jíme jen otřené a písek nám skřípe mezi zuby.
Slávek šel ke starému žlabu posté hledat popadané zrní. Žádné nenašel, ale přímo pod žlabem byla suchá a plesnivá mrkev, tak si ji teď posíláme kolem dokola a každý chvilku cucá. Kdo by si kousl, toho zbijeme.
Maminka říkala, že asi brzo umřeme.
Možná to tak bude lepší.

Studená, chladná, bezútěšná a beznadějná vůně. Kosatcový kořen bez sebemenšího náznaku kosatcového másla, vyhrabaný v pět hodin studeného říjnového rána ztuhlým prstem. I s hromadou okolní hlíny nakrájený na kousky a promíchaný se zarezlými železnými pilinami a plevelem natrhaným o půlnoci u hřbitovní zdi.
O něčem chladném se říkává syrovina syrová.
Tohle je parfémová verze.

pesalan 20.9.19 09:14

@chimaera :-) Dostalo mě, co dokáže v člověku vyvolat vůně… To je přímo horor…

Korsicanka 20.9.19 09:24

@chimaera Krásná a drsně poetická recenze, ale v závěru se neshodneme:) A fabulační část je tak bezútěšná! :cry:
Iris ve vůních nevyhledávám, ale tento Lutensův se mi velmi, velmi líbí! :srdce:

Hanka H 20.9.19 09:28

@chimaera Krásná a sugestivní recenze :palec: - až jsem se musela jít přesvědčit, že mám plnou ledničku a topení funguje :lol: !
Lillipur je mimořádně krásná vůně :srdce: , dneska večer bych se měla vypořádat s Vele a Tvojí jmenovkyní :-D .

alibi 20.9.19 09:52

@chimaera krásně jsi vyjádřila tu náladu :palec:

mmaat 20.9.19 10:20

@chimaera ježkovy voči, to je ale depresivní recenze…

chimaera 20.9.19 14:09

@pesalan Byla jsem tam. Úplně. Seděla jsem v tom kroužku, dumlala promrzlý mrkvový kořen a fakt doufala, že si moje chladem klektající zuby někdo nevyloží jako že do té mrkve koušu:)

@Korsicanka Ale já neřekla, že se mi nelíbí:) Mám ráda vůně, co vyvolávají emoce a obrazy a tahle pro mě bude skvělá, když si budu chvilku chtít připadat bezútěšně(ji). Celý flakon bych ovšem určitě nevyužila :think:

@Hanka H Jsem zvědavá, co napíšeš:) Vele jsem si zamilovala, o Chimaeře pořád pořádně nevím, co si myslet (jenže to často nevím ani sama o sobě, takže v tomhle směru to docela sedí:D)

@alibi děkuji:)

@mmaat to samo :oops:

lilithc 20.9.19 19:13

@chimaera Recenze mi připomněla můj oblíbený seriál Živí mrtví. :-) Podle toho co píšeš,tak se navonět a uvědomovat si vděk za dobu,ve které žijeme.

mmaat 20.9.19 20:56

@chimaera no, já mám teď dost blbé období, z téhle recenze mám dojem, že navonět se tímhle, jdu si to hodit. :think:

Jitka77 20.9.19 21:07

@chimaera Skvělé, řežu se smíchy :lol: velmi evokativní a maximálně výstižné, úplně si vůni umím představit.

Hanka H 20.9.19 23:34

Poté, co tady @chimaera nastínila naši dystopickou budoucnost, pokusím se vnést trochu slunečního jasu ;-) .

Tiziana Terenzi Vele Extrait de Parfum

Ovocně květinovými vůněmi je v posledních letech zaplaven trh – mám na mysli ten mainstreamový. Na každém rohu/v každé parfumérii plejády sladkých hruštiček, šťavnatých broskviček, dovádivých jahůdek, o exotice nemluvě.
Vele je o několik levelů výše – nabízí dokonale propracovaný, lahodný a hladký tropický koktejl. A navíc ovládá umění teleportování. Stačila kapka na zápěstí, a slunce už nezapadalo nad s podzimem se pomalu smiřující Plzní; přiblížil se teplý večer kdesi v Karibiku, písek na plážích zvolna vychládá a místní fauna se hlasitě probouzí k nočnímu životu.
Parfém je šťavnatě kyselý, hutně sladký, svíravě trpký i opojně voňavý. Od ostře zeleného začátku, přes ovocné a květinové srdce se propracuje až ke kořeněnému, medovému konci. Exotické ovoce (výrazné mango, fíky a maracuja) jste si právě utrhli (vzpomněla jsem si na rozdíl mezi rajčaty ze supermarketu a těmi, která vám vyrostla na zahrádce), květinám vévodí lehký, s vanilkou spřízněný heliotrop, rozpoznávám i ylang-ylang. Nové koření v základu je dřevitě nasládlé, nečekejte od něj to, co odevzdává např. ve svíčkové. Večer přešel v tropickou noc a parfém se rozvoní hebce, pižmově, více se prosazují květiny – teprve teď se pořádně osmělí jasmín.
Nedovedu si představit, že bych tuto krásnou vůni nosila jindy, než v teplých letních dnech. Vzít ji do podzimních plískanic či mrazivé zimy by bylo stejně nepatřičné jako sáňkovat v žabkách. Vele je typická jižanská kráska a výprava na Sever by ji připravila o velkou část jejího kouzla – znáte povídku F.S. Fitzgeralda Ledový palác?

Příspěvek upraven 23.09.19 v 12:22

Stránka:  « Předchozí 1 3598 3599 3600 3601 3602 3603 3604 3605 3606 3607 3608 Další »
Váš příspěvek