Co jste dneska zkoušely?

mmaat 13.9.19 13:55

@chimaera krásná recenze. Ještěže fíky nejsou pro mě :-)

mimi 14.9.19 13:41

Cakala som v Notine na tovar a kratila si chvilu pri „nikovkach“. Tak som skusila Toma Forda Tobacco vanille. Prvy nedockavy „nuch“ k zapastiu bezprostredne po nastreku a bol to lekarensky „uder“ do nosa, husty, lepkavy, tmavy sirup proti kaslu s horko sladkym podtonom a hromadou medu, vela vela medu. Po priblizne pol hodine, rozomlete tabakove listy, (ale mohli byt aj suchsie), mixnute sladkostou vanilky. Mam poci, ze stojim nad misou s cestom, kde som k vanilkovemu cukru omylom priliala pol flasky vanilkovej esencie. Po hodine je to jemnejsie a usadene, tabak suchy a vanilka tiez. Je to vona, za ktorou by som sa vonku otocila, ale na sebe si ju neviem predstavit. V mojom ponimani je to vecerna, „barova“ vona.

Hanka H 14.9.19 19:46

Lea @chimaera :rose: mně před časem poslala několik zajímavých vzorečků Tiziany Terenzi. Vzhledem k opakované invazi vstřícných :-D cen na profiparfémech plním dluh, a postupně se pokusím vůně přiblížit.

Tiziana Terenzi Gumìn Extrait de Parfum

Začátek je z kategorie úchvatných – svěží citrusové tóny (ta mandarinka!) doplněné nasládlým ananasem. Žádná čpavost WC osvěžovačů, žádný kompot v plechu – vše krásně přírodní. Vzdušné tóny provážou nadějný úvod s neméně povedeným srdcem. Fialka v doprovodu ambry vyzní trochu starosvětsky, trochu dekadentně – ale líbivě. Představte si dřevitě nasládlou, mírně zapudrovanou rtěnku. Poté vstupuje růže – jemná a svěží, medově žlutá, denní a zalitá sluncem. Jasmín je naopak podvečerní, sytý a absolutně nehnilobný. Periodicky se vracejí (a až do samého konce) i ovocné ananasové tóny. Dřeva v základu (jedna z nejkrásnějších bříz, již jsem v parfémech potkala, a santal vonící trochu jako nová, do záhonu plného kytek postavená zahradní lavice) jsou světlá, provátá větrem odněkud z listnatých lesů, a také trochu ovocná. Uváděného oudu je ve vůni mikromnožství (jestli vůbec).
Váhám, které roční období vůni přisoudit. Udivuje křehkostí, éteričností, ale současně překvapuje solidní intenzitou a dlouhou životností. Snad jaro …, a možná ještě více slunečné dny babího léta. Jasná unisex – v začátcích optimisticky dívčí, v srdci sebevědomě dámská, a nakonec nabídne solidně gentlemanský základ.
P.S. Vůně mi dělala společnost na dnešní výpravě za houbami (bída s nouzí!). Věrně bok po boku jsme prolézaly houštiny, až jsem došla k zajímavému zjištění – zhruba od poloviny své životní pouti Gumin připomíná ikonický Aventus ! Zase takové překvapení to není – srovnejte složky, nebo úplně nejlépe – vyzkoušejte!
P.P.S. A teď koukám, že na podobu s Aventem přišli i na fragrantice ;-) .

Hanka H 15.9.19 00:06

… a ještě jedna půlnoční TT :-)

Tiziana Terenzi Eclix Extrait se Parfum

Ano, tohle je vůně Černého měsíce ! Hned od samého začátku z ní čiší tajemný chlad noci; cítím vlhkou a trochu metalickou vůni vychládající země, zkřehlých květin a ledových citrusů. A úplně nejvíc cítím v počáteční fázi kosatec – vznešeně modrofialový, pod jehož úroveň je jakýkoliv úklon k mrkvi. Mandle mají nakročeno rázně, pak se však stáhnou, a zůstávají nesladké, snad trochu nahořkle marcipánové. Fialka mě překvapila – nedostavila se rtěnka ani babiččina pudřenka. Obě uvedené květiny si totiž v parfému ruce nepodají – voní si po svém, chladně a zdvořile respektují tu druhou. Stejně tak lilie – počká, až se kosatec s fialkou rozhodnou vybrat si oddechový čas, a rozvine svoji linii – poměrně dusnou, těžkou a hutnou. Petitgrain parfém mírně zlehčí, pozdvihne z temnot, ale pořád mi vůně evokuje stříbrnými hvězdami posetý kouzelníkův plášť. Srdce vůni vévodí dobré dvě hodiny, a teprve potom, pozvolna a polehoučku, přicházejí složky obsažené v základu. Cedrové dřevo nejdříve santal přehluší, po nějaké době přes jeho ostře šiškové a prkenné tóny proniká závan dřevitě-ambrového, mírně mléčného sladka. V závěrečných hodinách (8+!) se chlad noci zmírňuje, země voní po listech a kořenech rostlin (kosatec drsoň) a snad bych mohla zmínit i jistou živočišnost. A připustit i (dost vzdálenou) podobu s L´Attesou od Masque Milano .
Eclix je méně líbivá než před ní testovaný Gumín; je to temná niche, která na správné(m) nositelce/nositeli bude zatraceně sexy. :wine:

fegitah 15.9.19 10:24

@Hanka H Hanko, Ty jsi tak obecně prospěšná :hug: :lol: . A Tvůj literární um je nepřekonatelný! :rose:
Na obě vůně jsem okamžitě dostala chuť. Jen se bojím pánských tónů. Aventus na mně voní tak krásně, že by pánové mohli závidět :-P :-D ale nosit bych ho nemohla v žádném případě.
Přinesu Ti další práci, kromě Cassiopei bude možná i Delox. :rose:

Hanka H 15.9.19 10:55

@fegitah Děkuji za květnaté ocenění :hug:, obecně prospěšné práce jsou má parketa odjakživa :-D ! Předám Ti vyzkoušené TT - Gumín je podobný Aventusu, ale pokud můžu na „dálku“ srovnávat (Aventus v současnosti nemám), je méně břitký - není zde černý rybíz a zelené jablko, původci jisté aventusí nabroušenosti. :think:

chimaera 15.9.19 11:16

@Hanka H Hani, to je tak nádherně podané :hug: :palec:

Hanka H 15.9.19 11:52

@chimaera Díky, Leo :rose: !

MagnolieS 15.9.19 12:27

@Hanka H Jako vždy parádní Hani :inlove: asi ani jedna pro mě, ale třeba nad Eclix bych i přemejšlela s odstřikem, páč ta bude hodně specifická :think:

Magnolie1 15.9.19 14:47

@Hanka H jako vždy, moc krásné recenze
Neobjednal někdo Spirito Fiorentino? U ní by mě docela zajímalo, jaká je. Naslepo jsem se fakt bála.

fegitah 15.9.19 15:00

Taky by mě Spirito Fiorentino zajímala, Pavlo @MagnolieS , prozradíš jaká je? :rose:

mimi 15.9.19 16:27

@Hanka H
Ach, kedy ja dosiahnem stav, ked dokazem rozoznat, vonu „rtenky“ a „zapudrovanej rtenky“. :think:
Mam co dohanat. Zatial sledujem film, ci skor serial, lebo kazda tvoja recenzia je ako diel nejakeho serialu (navykoveho) :rose:

Hanka H 15.9.19 18:08

@MagnolieS @Magnolie1 @mimi Děkuji, pochvala potěšila :hug: !
@mimi A ještě existuje vůně oblízané rtěnky, vypotřebované rtěnky, zapomenuté rtěnky … :lol: - čerpám stále z dětství a vzpomínek na svoji babičku, velkou parádnici. Měla na tehdejší dobu obrovské množství šminek, parfémů, neustále si pořizovala novou garderóbu, barvila si vlasy, nosila nápadné náušnice - byla s ní sranda :inlove:.

MagnolieS 15.9.19 18:50

@Magnolie1:inlove:

@fegitah Zatím ji nemám, je na cestě do zásilkovny, počítám, že snad v ponděli už tam bude, nechám vyzvednout a hned večer otestuji

Magnolie1 15.9.19 19:40

@MagnolieS tak to se těším, co o ní napíšeš, jsem napnutá jak kšandy

Stránka:  « Předchozí 1 3597 3598 3599 3600 3601 3602 3603 3604 3605 3606 3607 3608 Další »
Váš příspěvek