Co jste dneska zkoušely?

fegitah 15.9.19 20:42

@MagnolieS taky se těším na dojmy. :rose:

Hanka H 15.9.19 22:59

Něco na zub ;-)

Tiziana Terenzi Al Contrario Extrait de Parfum

Bez okolků přiznávám, že pro tuto a podobné vůně nejsem ta pravá cílová skupina. Pokusím se tedy co nejvíce oprostit od subjektivního vnímání a parfém zhodnotit.
Začátek připomíná bonbony – trochu bonpari a ještě více takové ty cucací ledové s pseudočokoládovou náplní. Sladkosti je na úvod dost, přesto neobtěžuje, nelepí – prostě jako kdybyste přišli do oddělení cukrovinek a všechno vystavené zboží by bylo otevřené a volně k ochutnání (dietářova noční můra :cert: ). Hned v úvodních minutách jsem zaznamenala pražený lískový oříšek, což mě překvapilo – ve složení uveden v základu!? Orchideje se mi líbí – ve váze, v květináči; ve vůních je nemusím. Přijdou mi umělé, ostře sladké, a ani ta zdejší výjimkou není. Mléčné tóny ji naštěstí nejdříve zjemní, potom překryjí téměř úplně. Cítím kondenzované mléko, později i mléčné koktejly, na které jsme chodili jako děti. Prolíná se zde vanilka, tonka, santal a všudypřítomný lískový oříšek. Parfém po uplynutí půl hodiny vyznívá domácky a konejšivě – jako čerstvě upečená bábovka postavená vprostřed svátečně prostřeného stolu.
Al Contrario je rozhodně prototypem jedlé vůně. Co jedlé?! Přímo mlsací – po nějaké době voní jako právě otevřená sklenice nutelly. Uznávám, že v zimě, za mrazivých dní a nekonečných večerů, bude opravdu krásná.

alibi 16.9.19 10:53
Hanka H 16.9.19 13:58

@alibi Libu, díky za recenzi s krásným příběhem - miluji kočky :inlove: ! Vůně samotná mě tak moc neláká - spojení kytek, semiše a pačuli :think: ?! Uvidíme…

alibi 16.9.19 16:55

@Hanka H děkuji :rose: . Určitě nutno vyzkoušet. Mi se zdála vůně neškodná, než mi bylo řečeno, že jedné dámě dělá nevolno.

Příspěvek upraven 16.09.19 v 20:17

MagnolieS 16.9.19 17:56

Budu nakonec vyzvedávat sama až ve středu, trošku se mi to zkomplikovalo :nevim:

fegitah 16.9.19 19:04

@MagnolieS No stress! :hug:

Hanka H 17.9.19 23:59

Tiziana Terenzi White Fire Extrait de Parfum

Pohádku Císařovy nové šaty zná asi každý. Vzpomněla jsem si na ni, když jsem po nanesení parfému hodnou chvíli necítila zhola nic. Složení hlavy je sice dost alibistické (zelené listy, čerstvý led, vzdušné tóny), ale na mě nevypadl ani jediný lupen! Střední část má nabídnout jasmín (čínský), kapradí a ambru. Mně tato fáze nabídla kupku froté ručníků prohnanou aviváží s jasmínovou příchutí. A pak už se nestalo téměř nic – stopa svěží čistotnosti na mém zápěstí se pozvolna vytrácela, až z ní zbylo několik průhledných lístků ledového salátu. A i ty brzy zmizely.
Nebojím se nahlas říci, že tento Bílý Oheň má výhřevnost ohořelé zápalky. Minimalismus v parfémech by přeci jenom měl mít své hranice.

fegitah 18.9.19 08:53

@Hanka H Hanko, i téměř NIC dokážeš popsat krásně a vtipně :palec: :lol:

Hanka H 18.9.19 10:01

@fegitah Yvonno, děkuji za ocenení :hug: ! Včera jsem dostala od Lei @chimaera :-* další vzorečky - mám tedy ještě připravené Vele, Chimaera a Lilipur. Všechny jsem je lehce ozkoušela, a jsou nepoměrně obsažnější než toto recenzované Bílé vzdušno. ;-)

alibi 18.9.19 15:31

@Hanka H děkuji za spoustu nových recenzí, které postupně dočítám. jsi pilná jak včelka :kytka:

MagnolieS 18.9.19 18:16

@Hanka H Ty čichová ďáblice :hug: i bych se nechala nalákat, ale já + TT asi nee 8-)

Vyzvedla jsem Spirite Fiorentino :think:
Bylo to zblbnutí a kliknutí totál naslepo, načteno jen to co se píše na Fragrantice.
Hmm a špatně, třetí flakón TT a zase mě válcuje spálená guma po nástřiku, až to mírně nahořklé spáleniště odezní, vystrkuje růžky něco z BR 540, ale co to je, nevím?? :nevim:
Vůni mám na sobě asi dvě hodiny, nepříjemno zmizelo, vůně je nasládlá a příjemná, složky nepoznám, závan z BR 540 probíhá … zatím nevím, jestli se mi líbí, bo ne, myslím, že TT nejsou pro mě ty pravé, i kdyby na netu visely zadara.

Hanka H 18.9.19 18:49

@MagnolieS Tak já budu s dovolením nesouhlasit ;-) a přikládám další ódu na vůni značky TT. Pavlo, představ si, že jsem někde v počítači vyrušila napsaný text o návštěvě Dea Orh :cert: . Bych se z toho :pudl: ! Jestli najdu dost sil, začnu po neděli znova.

Tiziana Terenzi Lillipur Extrait de Parfum

Lillipur (více informací tady ) by měl být hluboký, mystický, duchovně založený. Pravdou je, že je především nevšedně krásný. Jedna z těch vůní, které je dobré prozkoumávat pomalu; vracet se k jednotlivým fázím, pokoušet se rozšifrovat, kdy a kde končí jedna složka a kde začíná druhá.
Pelyněk v úvodu (s badyánem v zádech) je nejdříve drsný, později zjihne pod doteky kadidla. Hladce, hřejivě i trochu voskově vyznívá střední fáze – výraznou skořici mírně stáhne ambra a ukonejší pryskyřice. Občas se tu mihne i karafiát, ale nemá častou hřebíčkovou údernost, místy se ve vůni objeví cosi suše bylinného – snad tymián. Další minuty a hodiny (jak je u značky dobrým zvykem, výdrž je nadprůměrná) se nesou ve znamení dřev. Střídají a doplňují se zde ostřejší cedr, nahořklá i trochu nakyslá bříza a péřově hebké dřevo kašmírové. Cítím i vůni dobře udržované dýmky; čistý tabákový tón se přidává k příjemně vanilkové tonce. Parfém časem možná trochu ztrácí svoji dřívější kostelní odtažitost, mystičnost – provzdušnění vyzdvihne jeho konejšivé, relaxační schopnosti.
Tuhle vůni bych určitě nevzala někam, kde lidé překřikují jeden druhého, někam, kde se spěchá. Poseděla bych s ní u dvojky dobrého vína, dovolila bych jí, aby si se mnou za večera četla. Seznámila bych ji s někým, s kým si chci potichu a dlouho povídat. A věřím, že bych se na ni dočkala komplimentů!

Příspěvek upraven 20.09.19 v 10:17

MagnolieS 18.9.19 21:29

@Hanka H A já si říkala, že je nějak ticho o Dea Orh :-)

fegitah 18.9.19 21:30

@Hanka H Hanko, Ty pokušitelko! Těším se, až taky vyzkouším a začínám se bát o celoživotní úspory! :lol:

Stránka:  « Předchozí 1 3598 3599 3600 3601 3602 3603 3604 3605 3606 3607 3608 Další »
Váš příspěvek