Co jste dneska zkoušely?

alibi 9.10.19 14:58

@Hanka H Lucifera ve spreji :D

Ciarra 11.10.19 13:32

Mě dnes mile překvapila Chloe Nomade, Armani emporio -because its you, CK-women

Renusatko 12.10.19 21:48

@Magnolie1 Dnes jsem vyzkoušela ten vzorek Porpory. Bylo na ní trochu teplo a není to na recenzi, spíš takové postřehy. Zatím. Okamžitě po vyzkoušení chápu její oblibu. V tom začátku je vše slibované. Růže, malina i skořice. Výrazná růže, hodně podobná růžovým olejíčkům z Bulharska, omamná a kořeněná. Já a růže…tak mě hned napadne, že tohle nedám. Jenže ona tam ta růže není to hlavní, velice brzy se mění na mírně sladkou malinovku, s kadidlem a kořením v pozadí. Růže se jen tak občas objevuje v závanech. Celé odpoledne poletuje kolem, připomíná se. Je příjemná, podzimní a určitě ji musím víc prozkoušet v chladnějším počasí.

Jitka77 12.10.19 22:59
@Jitka77 píše:
Hugo Boss The Scent Private Accord for Her Po EdP, EdT a Intense už čtvrtá vůně z řady a tahle je teda vážně pěkná. V hlavní úloze je kakao. Světlý, hebký kakaový prášek s krémovou tonkou. Tekutý satén. Spíš chumlavá než svádivá, spíš klidná než temná, hutná a nepříliš sladká. Z dalších avizovaných ingrediencí cítím vonokvětku, káva se na mojí kůži bohužel nedostavila a mandarinka je taky schovaná někde hodně vzadu. Umím si představit, že bych ji nosila, ale zaujala mě až po rozvonění, první půlhodinu byla prostě jen hm, pěkná. Z hlediska všehomíra to pochopitelně žádný zázrak není, ale potěšila.

Dnes jsem vyzkoušela novinku Boss The Scent For Her Absolute a vedle pro srovnání Private Accord a musím svůj popis upravit - Private Accord JE sladký. Mile nekomplikovaný, což může být příjemné (s odstupem je to moje favoritka z řady a uvažuju, že si ji na zimu pořídím). Verze Absolute se v první řadě už téměř úplně oprostila od ovocné složky a i když obsahuje řádnou porci kakaa, nejde gurmánským směrem. Díky vetiveru je zemitá a vyznívá lehce unisexově. Kakao je oproti Private Accord tmavší a důkladněji propražené, zůstává ale stejně suché, až prachové. Jen ta káva se bohužel opět nedostavila. V jednu chvíli mi připomněla kakaového Angela (mínus pačuli) - jestli po něm smutníte nebo jste ho nedokázali nosit, protože byl „moc Angel“, vyzkoušejte Boss The Scent For Her Absolute. Stejně tak, pokud je vaší vyvolenou sladkostí devadesátiprocentní čokoláda.

Magnolie1 13.10.19 08:43

@Renusatko tak to jsem ráda, že k tobě doputovala. Jako musí se s ní jako se šafránem, já si ji vzala na školení, kde nás v místnosti bylo asi 50 a nebyla to tedy ta nej nej volba, navíc jsem s ní moc zrovna nešetřila. Podle mě je nejkrásnější v mrazu, jinak, jak jsem psala - je to bulharská růže naložená v Soir de Lune - jak tu napsala jedna aromačka, moje slova to nejsou, ale naprosto ji vystihují.

Renusatko 13.10.19 17:48

@Magnolie1 Aha, tak já jsem tady recenzi nečetla, nerada je pročítám před zkoušením. Jen jsem si všimla, že ji chválíte a má zajímavé složení. Růže ve vůních mi moc nesedí (Tauer je výjimka), tak jsem si na začátku myslela, že to pro mě vůbec není, ale je pěkná. Určitě ji vyzkouším ještě v jiném počasí.

Hanka H 15.10.19 00:35

Tiziana Terenzi Cassiopea Extrait de Parfum

Ovocné vůně u mě příliš šancí nemají, a proto jsem ani v tomto případě souznění duší neočekávala. Cassiopea je pro mě příliš ovocná, trochu vodnatá, mírně ploše květinová, chybí mi v ní podstatnější hloubka, postrádám zásadnější vývoj.
V začátcích se prosazují tóny tropické mučenky doprovázené docela příjemnou citronově – rybízovou kyselostí – v parném letním dni – proč ne?! Ve střední fázi by měl přijít karafiát, konvalinka a čajová růže. Vyšel z toho ovocný čaj – takový ten máchací pytlíkový, nejspíše s příchutí šípku a ibišku. Přetrvává úvodní kyselkavost; už bohužel překračuje hranici nevtíravosti, rozvíjí se v ní poměrně dotěrný chemický podtón (= ten vymačkaný papírový sáček). Karafiát a konvalinky se prostě nedostavily. Srdce vlastně nedostalo příležitost se pořádně rozvinout. Do pokračující kyselosti (blížící se natrpklosti) najednou vstupuje santalové dřevo ze základu. A moc mu tato společnost nesvědčí! Chvílemi mám dojem, že čichám k dřevěnému prkénku zkropenému lákem z okurek, občas se parfémem prožene odér bonbonů bonpari. Poslední naděje vkládám do avizovaných tonky a pižma, ale bohužel. Ni žádný závan živočišna, nic jemně nasládle vanilkového. Cassiopea mě i nadále drtí svojí řídkou šťavnatostí, současně dokáže i mírně blemcnout – vzpomínáte si, co dovedly spáchat výše zmíněné bonbony, pokud setrvaly déle, než bylo zdrávo, ve svém průhledném obalu?! Dokonale s ním splynuly, případně k symbióze přizvaly i přilehlé prostory a předměty v nich se nacházející. Promiň TT, promiň Cassiopeo – můj subjektivní soud prostě pochvalně nevyzní. Tuhle vůni bych si dovedla představit snad tak jedině na rozverné školačce, a ještě by musela stát bratru maximálně pár stovek. Věřím, že příště to bude lepší :think: .

MagnolieS 15.10.19 11:18

@Magnolie1 … je to bulharská růže naložená v Soir de Lune :srdce: - tak to si vůbec neumím představit :think: věřím, že pokud takhle vyznívá je moc pěkná, ale mně dělají TT vůně nevoňavou paseku 8-O

@Hanka H Parádní recenze jako vždy, podle ní bycj do vůně vůbec nešla a Cassiopeu jsem vracela už kdysi na Notinu, to byla hodně divná vůně …

Hanka H 15.10.19 11:37

@MagnolieS Díky za ocenení - Cassiopea mě zatím oslovila ze všech TT nejméně. Vzorek mám od Yvonny @fegitah :hug: a jsem zvědavá, až ji ucítím na ní :think: ;-) .

fegitah 15.10.19 11:53

@Hanka H To vypadá na pomstu za to, jak božsky na Tobě voní Porpora! :think: Tentokrát se karty obrátily a mně zase sedí Cassiopea, nic kyselého, trpkého ani vodnatého v ní nemám :-P :lol: Však se Ti v ní představím! :hug:
@MagnolieS mně dělá neplechy akorát Porpora, kterou jsem zkoušela jako první, vyjma tropických teplot ji nesnesu. Nad značkou jsem ale hůl nezlomila - Cassiopea, Lillipur, Laudano Nero, Chimaera - nádhera! Ještě mě teda potrápil White fire, na mé pokožce docela držák, bohužel nepříjemný zakouřený jasmín.

Magnolie1 15.10.19 15:38

@MagnolieS chápu, já mám zase problém se značkou Amouage…kvalita, ale ke mně se nějak nehodí, ještě tak Lilac…ten mám ráda. @Hanka H od TT já toho moc neznám, vlastně jen Porporu a to je láska a pak Laudano Nero , krásná, ale netoužím.

Hanka H včera v 00:21

Alexandria Fragrances Fructus Virginis

Na vůně „inspirované“ některými peckami se můžete dívat všelijak, jedno jim však nelze upřít – jsou finančně dostupnou alternativou, někdy i poměrně dost povedenou. Tato slova se týkají i výše uvedeného parfému, jenž má být klonem opěvovaných, jisto jistotně krásných, ale také ukrutně předražených Ztracených Třešní od Toma Forda. Postavila jsem obě vůně proto sobě – levá ruka Lost Cherry, pravé zápěstí FV.
FV je v začátcích rozhodně tvrdší, více unisex (LCH je opravdu na 80 % pro nás děvčata). Úvod není tak griotkový - mandle dokázala zhořknout podstatně více a vlastně jí to moc a moc sluší. Této vůni zcela chybí nakyslý višňový závan i náznak švestkové pálenky. Brzy nastupuje doktorské dřevo – perubalsám tu je, nikoliv však tak výrazný a propracovaný. Postrádám v něm uzené, spáleninu; je vyrovnanější, což nemíním zrovna jako pochvalu. Tohle jsou třešně, které alkoholově kvasí na dřevěném prkénku, slunce je vysušuje a vítr jejich vůni rozfoukává po letní zahradě. Vůně nepřekvapuje temnými odskoky – je poměrně lineární. Prostě ovoce, dřevo, medicína. Postupem času mizí úvodní šťavnatost a nahrazuje ji suchá, pouze v náznaku vanilková tonka, stejně proschlý vetiver (to je ta letní zahrada) a po nějaké době i růže – s kapkou oleje. Fructus Virginis se nepohybuje ve vlnách, nevrací se, složky se nenabalují jedna na druhou, jako k tomu dochází u Lost Cherry. Pomalými, vytrvalými kroky mě přesvědčuje o tom, že vůbec není špatná. Ano, chybí jí nevyzpytatelnost, šarm a úskoky její předlohy. Je tak nějak méně hravá, těžkopádnější, snad spolehlivější. Nenaláká sladkými sliby, nenabídne vprostřed tuhé zimu vzpomínku na přezrálé černé třešně. Po hodině a více se v ní objevuje chladný (až kamenný) tón a podoba s LCh se částečně vytrácí. Cítím úplně nejvíce trávový vetiver, možní i trochu prašného zemitého pačuli, doktořina je definitivně na ústupu. Cedrové a santalové dřevo v této fázi voní spíš po bylinkách (tymián?) než po čemkoliv jiném. Další hodinu až dvě parfém postupně odchází, je stále plošší, krotší, až nakonec (za tři čtyři hodiny) mizí beze stopy
Konečný verdikt – vezmeme-li v úvahu poměr cena – výkon, zaslouží si tato vůně vysoké hodnocení. Bude příjemným společníkem v teplejších podzimních dnech, chlad by jí mohl nahnat strach. Zajímavě by se mohla chovat v horku – ale na to si musíme ještě dobrých pár měsíců počkat. Každopádně vyzkoušejte.
Děkuji @Myška1977 :rose: za poskytnutí vzorku!

Příspěvek upraven 22.10.19 v 22:37

Myška1977 včera v 16:26

@Hanka H moc děkuji za obsáhlou recenzi. Obdivuju tě. Já bych ji popsala tak ve dvou větách a nerozeznám v ní ani polovinu složek, co ty.
I s FV to mám stejné jako s LCH… jsou dny, kdy je víc třešňová, jindy zase víc madlová. Na mně tedy FV drží jako přibitá. Používám ji večer nebo na noc, kdy si nechci plácat LCH, a intenzivně na mně voní i ráno. Ale je pravda, že je dost silný nástřik z flakonu.
Ještě jednou díky. :-) :rose:

Příspěvek upraven 23.10.19 v 18:09

mmaat dnes v 13:39

@Myška1977 můžu se zeptat, kde se dají vůně Alexandria Fragrances sehnat? Některé bych moc ráda vyzkoušela…

Myška1977 dnes v 14:27

@mmaat já jsem objednávala tady https://www.alexandriauk.com
Je to anglická pobočka. Je tedy dost drahé poštovné, ale byla zrovna nějaká akce -10 nebo 15%… Z USA by to vyšlo ještě hůř kvůli clu.

Stránka:  « Předchozí 1 3599 3600 3601 3602 3603 3604 3605 3606 3607 3608 3609 Další »
Váš příspěvek