Co jste dneska zkoušely?

Biely kvet 24.9.19 19:46

@alibi Super! :rose:

chimaera 27.9.19 08:11

edit: To je tak, když se vám namísto příspěvku objeví tohle a pak to tedy napíšete znova:

Příspěvek upraven 27.09.19 v 08:18

chimaera 27.9.19 08:16

@Hanka H Děkuji za krásné recenze k Vele i k Chiméře :palec: :hug:
@Jitka77 Úžasné - smějící se svišť je nej:D :rose:
@alibi paráda :dance:

chimaera 27.9.19 08:17

Jinak ještě předtím, než jsem si teď odbyla zas nějakou chřipku či co, jsem zkoušela v drogerce dětskou vůni od Jeanne Arthes (Over the Rainbow).
Nějaké jakože ovoce, nějaké jakože kytky - možná magnólie či kýho čerta jabloňový-libovolně doplňte jaký květ, prostě něco, co je od základu chemické a trochu to vycizelovat chce něco práce (a peněz). Ze začátku, prvních pár chvil to ještě ušlo, pak se rychle stala vůně čpavou a otravnou.
Tohle že má naučit ty malé čumáčky lásce k vůním?

Hanka H 1.10.19 22:14

Stéphane Humbert Lucas 777 Soleil de Jeddah

Úvodní atak živočišné kůže (opravdu ji ještě před chvílí nosil její původní majitel) doprovodí heřmánek (žádný krotký čajový, ale ten, který si utrhnete pod širým nebem, rozemnete ho a obdivujete jeho nahořklou vůni). Vonokvětka se po chvíli stáhne a uvolní cestu vorvaňovině (nemořsky slané!). Pokud přečkáte úvodní drsnou dvacetiminutovku (kůže je sice uvedena v základu, ale já jsem ji vnímala nejintenzivněji ihned po nástřiku), dočkáte se příjemného zjemnění, uhlazení, zkultivování. Citron trochu eliminuje animálnost, kosatec je sice obalený hlínou, přesto mírně zapudruje, a pokud opravdu hodně popustíte fantazii uzdu, najdete tam i avizovanou vanilku. Kůže ztrácí postupem času svíravou syrovost a nakročí směrem k semiši – jemně citronovému a i nepatrně slaně květinovému. Po více než dvou hodinách se z parfému stává vyloženě salonní záležitost – hebká, pouze zlehka podbarvená pižmem. Ve svých počátcích mi tato vůně silně připomínala Cabochard , propracovala se však někam jinam. Každopádně zkusit vřele doporučuji.

Nobile 1942 Il Sentiero degli Déi

Nenáročná, obecně líbivá vůně – zeleně květinová, s příjemným dřevito pižmovým základem. V teplých jarních a letních dnech jí snad síly vystačí déle než v chladu.

Korsicanka 2.10.19 11:54

Za Slunce z Jeddahu moc děkuji :srdce: , vůbec jsem netušila, kolik tam toho mám ;-) A teď je levněji než ve světě na P-P a Jednom kliku.

alibi 2.10.19 12:16

@Hanka H - Soleil de Jeddah pěkný popis pozoruhodné vůně.
a já stále nevím, zda se mi ten - citronový koláč, který hltáte sedíce na zemi uprostřed paseky plné bodláčí, a jste si vědomi, že to bude možná vaše poslední jídlo. Příště už se vše pod vaším dotykem změní ve zlato, a vám zbude jen ten chladný kov a umírání hlady - líbí :-)

hromar 2.10.19 13:23
@Korsicanka píše:
Za Slunce z Jeddahu moc děkuji :srdce: , vůbec jsem netušila, kolik tam toho mám ;-) A teď je levněji než ve světě na P-P a Jednom kliku.

Trochu Tě ,zlato, upravím. Nejlevněji vyjde se slevou na Notino :-P .
@alibi @Korsicanka @Hanka H
Kdysi v dávných dobách (cca 2016) někdo napsal, že po prvním vyzkoušení téhle vůně si sednul na prdel. To je pro mě takový dost zásadní impuls, že bez té vůně nemohu dál existovat. Přibližně do roka a do dne od naprdelosednutí kolegy jsem ho zakoupil zhruba za to, co je možné dnes.
Obecně třísedmičkové vůně jsou pro můj nos hooodně komplikované. A ke Slunci jsem se pročichal po několika měsících. Úvodní kov jsem nemohl zkousnout. Dnes už ho tam nemám- zmizel. Myslím, že je to dané počasím, i když dnes ho používám celoročně. Kdybych si přečetl @Hanka H popis bez nadpisu, nepoznal bych ho. Každopádně je to vůně, bez které by moje sbírka výrazně ztrácela. Já ve vůni nehledám, já se ji snažím vnímat komplexně. Asi proto, že to neumím nebo proto, že až když pochopím souvislosti, dává mi to smysl (ostatně jako celý můj život).
Mortal Skin je taky oříšek a taky nenahraditelný.
Teď se snažím pochopit Khôl de Bahreïn, ještě nevím zda uspěji.
Vůni si určitě kupte !!!!

Hanka H 2.10.19 13:35

@Korsicanka @alibi @hromar Tak já jsem z vůně rozhodně nebyla tak odvázaná - prostě dobrá kvalitní nichovka se zajímavým vývojem. Takové vůně ráda zkouším, ocením, ale nemusí nutně skončit v kategorii - bez tohoto nemůžu existovat. Masthejvovka to prostě pro mě není ;-) .

hromar 2.10.19 13:40
@Hanka H píše:
@Korsicanka @alibi @hromar Tak já jsem z vůně rozhodně nebyla tak odvázaná - prostě dobrá kvalitní nichovka se zajímavým vývojem. Takové vůně ráda zkouším, ocením, ale nemusí nutně skončit v kategorii - bez tohoto nemůžu existovat. Masthejvovka to prostě pro mě není ;-) .

To se ale časem může změnit. U mě to zažilo mnoho vůní… :inlove:

Hanka H 2.10.19 14:01

@hromar Nestraš :-D !

Korsicanka 2.10.19 14:58

@Hanka H A vždyť píšu já i @hromar , že je u nás za dobrou cenu - 240 Éček v evr. eshopech normálka :-( Ale je fakt, že mi dost hapruje rozprašovač :think:
Mací, s Khôlem mám podobný problém …a furt váhám, má-li jít do prodeje :think:

Lakinaa 3.10.19 11:50

Chloé Nomade. Pěkná vůně ale myslím, že nic pro mě:) ale věřím, že na někom to voní skvěle.

Jitka77 3.10.19 13:16

YSL Libre a za mě tedy nic moc, připadá mi vysloveně jako pánská vůně a ty já popisovat moc neumím. Pokud by někoho napadlo, že se použitím levandule YSL snaží vytvořit něco jako Mon Guerlain, tak to ani vzdáleně. Spíš mi bleskla hlavou (jako typ vůně a příležitosti, velmi volně) Jicky, ovšem hrubší, až vulgární - netuším, co je to za osobu v reklamě na Libre, ale celkem mi k dojmu z vůně sedí. Levandule tu ukazuje spíš svou bylinně aromatickou stránku než květy, k dojmu pánské kolínské přispívá i petitgrain, ovšem na kolínskou má vůně dost těžký spodek v podobě otřepaného komba cedru a pižma doplněného o lehce gumovitý ambergris. To je složka, se kterou si moje pokožka absolutně nerozumí, nemohu tedy vyloučit, že se Libre na někom jiném nerozvine do krásy, za mě je to ale velké zklamání, až propadák, jakkoli oceňuji odvahu vytvořit něco mimo střední proud.

Hermesfan 3.10.19 13:25

@Lakinaa

na mne supeer len treba pár minút počkať

Stránka:  « Předchozí 1 3599 3600 3601 3602 3603 3604 3605 3606 3607 3608 3609 Další »
Váš příspěvek