Co jste dneska zkoušely?

alibi 29.11.19 14:24

FO’AH Perfumes and Colognes

https://alibi-notes.webnode.cz/…nd-colognes/

Jitka77 29.11.19 19:41

(Pokouším se vložit příspěvek a dozvídám se, že text obsahuje zakázané fráze - zkusím tedy po částech, abych identifikovala, která pasáž je tak pohoršlivá…)

Od včerejška se seznamuju se vzorky Zoologist. Celá značka mi připadá zajímavá, vůně jsou leckdy nezvykle poskládané a namíchané tak, že jednotlivé složky příliš nevyčnívají. Probouzejí emoce a evokují obrazy. Přitom jde o nositelné kreace, nic excentrického ani příliš zahlcujícího - vůně vesměs slušně drží, ale přitom jsou spíš lehké, vzdušné, průsvitné, nechávají určitý prostor i pro nositele, nebudou vás vláčet za sebou. Jsou elegantní, vytříbené a zároveň hravé až lehce poťouchlé.

Jitka77 29.11.19 19:41

Moth neboli můra je zřetelně medová - kromě samotného medu, který je tmavý a hustý tak, že se spíš odlamuje než nabírá, je tu cítit také nektar květů. Spíš než louku mi ale evokuje les, podrost, proschlou hlínu, možná až rašelinu - vůně je temná, ale tak nějak přírodně a čistě. No a pak je tu kouř. Rozžhavené srdce ohně, které tu něžně ošklivou okřídlenou bytost osudově přitahuje… Základ je pryskyřičný a dřevitý. Barevně a pocitově osciluje mezi jantarovou a antracitově šedou.

Jitka77 29.11.19 19:42

Camel Velbloud je úplně z jiného těsta - matně si vzpomínám, že podobně na mě kdysi působila Dune, ale přímé srovnání nemám. Vidím písečnou půdu, v které se urputně drží nízké prosychající trsy ostré trávy. Noc padá rychle a vláha, která osvěží krajinu, uvolní z půdy všechny pachy od trpce bylinných po čpavě živočišné. Na mojí kůži se rozvíjela do balzamické sladkosti, na muži byla víc pižmová a „nemytá“. Nic do kanceláře ani v jednom případě.

Jitka77 29.11.19 19:43

Vážka je neuvěřitelně jemná, éterická, měňavá. Jako vodní zahrada s nespočtem zákoutí. Smaragdová, tyrkysová a růžová, ale spíš v pastelu nebo akvarelu, žádné syté tóny ani souvislé plochy. Spíš vibrace, odlesky, chvění. A po chvíli zase voní jako ovocná žvýkačka, naivně a mile. Tahle vůně je vlahá jako dubnový deštík, po rozvonění lehce pudrově mléčná po heliotropu a rýži, a jak nesnáším lotos a vůbec vodní květiny, tady jsou spolu s třešňovým květem (další zrádná, zprofanovaná složka) zpracované nadmíru umně a kvalitně. V podstatě květinovka, ale jaká! Vůně pro rusalku.

(Podezírala jsem z nestydatosti velblouda - v původní verzi recenze se do písku čůralo -, ale vypadá to, že zakázanou frází je anglický název pro vážku… d.r.a.g.o.n.f.l.y)

Tana1112 30.11.19 05:50

@Jitka77 Vážka zní krásně :-) a krásný popis :palec: . Kde se dají ty vůně koupit?

Korsicanka 30.11.19 09:52

@Tana1112 Mají v různých evropských shopech - tady asi nejlevněji, jinak taky v Le Parfum and Le Chic v Bratislavě - jen za 180Euro :-( .
Nevím, kde zkoumala @Jitka77 , ale rozhodně je popisuje velice lákavě:) Měla jsem Civet a vlastním ještě 1 odstřik - Camel, ale žádné výměšky z něj necítím :lol: Vážku jsem ještě nezkoušela. Ale kolegyním se hodně líbí Hummingbird.

Tana1112 30.11.19 09:55

@Korsicanka Děkuji :rose:

Korsicanka 30.11.19 09:57

@Tana1112 NZ:)

Jitka77 30.11.19 12:36

@Tana1112 Měla jsem vzorky z Lulua.pl, pět kousků i s poštovným vyšlo na 23 eur a balíček dorazil poštou přesně týden po objednání. Nevím, jestli můžu tuhle cestu doporučit, jeden vzorek lehce tekl a kamarádka, která u nich něco brala před časem, měla podobnou zkušenost. Kdyby je dělali do vialek s tyčinkou, bylo by to asi lepší, mají 1 ml šroubovací rozprašováčky z tenkého tvrdého plastu a jak je ten závit krátký, asi vždycky nezajistí důkladné uzavření. Dva vzorky mě ještě čekají, jako zážitek a ukojení zvědavosti je zkoušení každopádně skvělé.

alibi 30.11.19 14:36

@Jitka77 parádní recenze, pěkně jsem si početla - děkuji :palec:

Jitka77 1.12.19 21:55

@alibi Díky :hug:

A mám tu poslední dva vzorky Zoologist:

Hummingbird aneb kolibřík. Zahradní slavnost. Hodina je již pokročilejší, takže ovocný salát začíná pomalu kvasit a jeho odér se mísí s vůní alkoholických nápojů. Za rohem si navíc někdo lakuje vlasy nebo možná i nehty. Podivná směska, moc mě neoslovila.

Tyrannosaurus Rex Chceš přes držku? Tumáš! Padouch se kácí, jílovitá půda nasáklá petrolejem začíná hořet a za chvíli už se škvíří maso i s chlupy. Hoří bankovky, bakelit i billboardy. Na širokém plátně vzduchem sviští rozžhavené kusy hmoty, v rohu záběru se třepotají blanitá křídla a z reproduktorů burácí Carmina Burana. Černá a oranžová. Tohle z hlavy jen tak nedostaneš.

Aromaterapie 1.12.19 22:31

@Jitka77 Tak to je hodně zajímavý popis :-). Až by mě ty vůně zajímaly :-).

mmaat 2.12.19 10:55

@Jitka77 Moc pěkné. :rose:
Tyrannosaurus Rex pobavil. :-D

alibi 2.12.19 10:57
Tyrannosaurus Rex Chceš přes držku? Tumáš! Padouch se kácí, jílovitá půda nasáklá petrolejem začíná hořet a za chvíli už se škvíří maso i s chlupy. Hoří bankovky, bakelit i billboardy. Na širokém plátně vzduchem sviští rozžhavené kusy hmoty, v rohu záběru se třepotají blanitá křídla a z reproduktorů burácí Carmina Burana. Černá a oranžová. Tohle z hlavy jen tak nedostaneš.
:lol:
Stránka:  « Předchozí 1 3604 3605 3606 3607 3608 3609 3610 3611 3612 3613 3614 Další »
Váš příspěvek