Co jste dneska zkoušely?

Jitka77 16.9.21 15:05

Narciso Rodriguez for Her Musc Noir Po rozvonění opravdu hodně podobná Pure Musc - vytrvalá vůně čistoty, ledové pižmo. Tady je pouze položeno o oktávu hlouběji, tenhle funkcionalistický konferenční stolek (což byla moje asociace u Pure Musc) má kouřové sklo a možná se tam válí i nějaká ta švestka, ale ruku bych za to nedala. Semiš necítím vůbec. Má trochu dužnatou konzistenci, asi jako aloe, je slabě průsvitná a vodově hutná. Popravdě, zklamání. Ještě že jsem ji nevzala naslepo…

Jitka77 16.9.21 15:13

Dolce Gabbana The Only One 2 Úžasně červený elegantní flakon, nicméně zkušenost s první The Only One mě držela v ostražitosti, abych si ho na svojí poličce nepředstavovala moc plasticky (ale byl by krásný, kdyby mi stačila dekorace, to zas jo). Tohle jsou světlé červené bobule a nic víc. Ani se nedá říct, jestli to má být rybíz, brusinka nebo něco se seversky šmrncovním názvem, co nikdo nikdy neochutnal - prostě červené bobule an sich, plující v prostoru a vydávající ovocně šťavnatou záři. Jsou ostře řezané a drží si tvar, neobtěžují, ale pořád o nich víte. Trochu jako designová lampa, která dokonce ještě i svítí, v tomto případě voní.

Jitka77 16.9.21 15:19

J'adore Infinissime První, jakože opravdu úplně první J'adore, které na mně nesmrdí!!! A tak poprvé vidím, že je ta vůně, kterou jsem si tolik přála milovat, vlastně docela obyčejná - teple nažloutlý jasmín nasypaný tak velkoryse, že ani nevíte, jakou barvu má miska, na které leží, jestli je spíš dřevitá, nebo pižmová. Prostě jasmín - hebké perlově lesklé plátky a cudný pel pestíků. Žena, ale tak hladce vymydlená, že je to vlastně skoro jedno. Vůně k postávání s jednohubkami.

Příspěvek upraven 16.09.21 v 22:22

Lucinela 16.9.21 15:46

@Jitka77
No vidíš, a já jsem původní J'adore EdPměla dlouho jako signature. Nevím, jak voní teď, je to už tak 20 let a to byla v původní kondici. Milovala jsem šťavnatost ovoce, obzvlášť švestku si pamatuji. Kvetly magnolie a jiné bílé květy a vše bylo podbarvené vanilkou a protkané jemnou zlatou nitkou.

L´Or
Ta květinová nálož mi způsobovala regulární nauseu, hlavně když jsem se s ní ocitla sama v autě.

Infinissime
Je to vůně, která se veze na vlně současných vůní. Mám v ní spíše různě namíchané bílé květiny a co je hezké, že jasmín na mě vykoukne jen občas. Ale jako žlutou ji vnímám taky. Jako by v ní byla mimóza. Tahle je suchá, na tmavě neopracovaném dřevěném stole pohozené květy. To všechno je hezké, ale ve finále se neuhladí, není krémová, možná právě jen vymydlená. Špetka plnokrevné madagaskarské vanilky mi tam chybí, aby měla punc těch náramků, které má kolem hrdla. Za ty prachy je to mainstream posledních let, který mě moc nebere, hlavně u Diora.

Jitka77 16.9.21 16:49

@Lucinela Původní J'adore v plné síle musela být krásná, ale pro mě i v krotší podobě (zkoušeno před 6-7 lety) opravdu nenositelná, něco mi v ní vadilo. Je to ten případ, kdy se mi líbí idea vůně, ale provedení se s mou pokožkou nepotkává. L'Or byla až moc omamná, taky se mi z ní trochu dělalo nevolno. Infinissime je prostě solidně udělaná jasmínová vůně (vnímám ji skutečně jako soliflor) - na jednu stranu by od Dioru člověk skutečně čekal víc, na druhou když to porovnám s CK Beauty, kterou jsem zkoušela poměrně nedávno, je to kvalitou jiná galaxie, bez debat. Takže násobný rozdíl v ceně mě z tohoto pohledu nepohoršuje.

Lucinela 16.9.21 17:06

@Jitka77
A věřila bys, že Beauty v době uvedení na trh nebyla až tak špatná. Já nejsem úplně jasminomil, ale nebylo to vyložené fuj. Teď už fakt nevím.

Mně se ale docela líbí My Way Intense
Nocovka - sladce omamná krémová vůně se pře s mírně nahořklým pomerančovým květem. Jejich svár přikryje jemný vanilkový prášek. Tak prostě ji vnímám. Samozřejmě kdyby…
ty květy byly sbírány v noci a z nich vylisován vonný olej, vanilka byla dovezena lodí z Madagaskaru spolu se santalovým dřevem, byl by to přírodní úkaz z Parfém - příběh vraha.

Ale i přesto všechno, je ta vůně svým způsobem konejšivá a tím pádem dokáže zmírnit stres. Po dlouhé době vůně, která se mi v mainstreamu moc líbí.

Lucinela 19.9.21 12:21

u

Angelique Noire (Guerlain)

Alžběta dneska měla od božího rána hořký den. A to se vždy snažila najít na každém dni něco hezkého, a navíc bylo teprve ráno. Jenomže nebyla ve víru města, ale ve veliké zahradě, kde zrovna dozrávaly omamně vonící hrušky. Sekala trávu, všude cítila tu nemilovanou vesnickou zeleň. Přeci nebudu celý den taková, řekla si. Rozběhla se do lesa, kde ještě doznívaly noční vílí tance.
Vrátila se domů a začala dělat těsto na sušenky. Ráda přidávala nevšední koření, které si dovezla z města. Anýz a rozemletá semínka zvláštního koření, které se jmenovalo nějak andělsky. Dostala ho od báby kořenářky a vždycky, když ho vytáhla, všechny smutky byly pryč. Ještě přidat trochu vanilky, kterou si šetří na zvláštní příležitosti. Vůně perníčků zaplavila celou chalupu, voněly po koření a vanilce. Už měla úsměv na tváři, najednou dostala nápad. Postavila se na špičky, vytáhla drahocennou čokoládu, kterou dostala od Ester. Ještě předtím, než s jedním kufrem odešla ze vsi, dostala povolávací rozkaz. Když se jí plátek čokolády rozpouštěl v ústech, chtěla věřit tomu, že se Ester vrátí a nechají si ušít dlouhou róbu, jak si slíbily. Ona modrou, Ester červenou…

Henri 19.9.21 12:57

@Lucinela
To je krásné. :palec: Kdysi dávno jsem ji zkoušela, ale už si dojmy moc nepamatuju.

Lucinela 19.9.21 13:01

@Henri
Děkuji, já si ji teď užívám z odstřiku. Včera jsem dočetla knihu Nina a Alžběta (J. Poncarová). Alžběta mě chytla za srdce, pořád bych jí v té knize přála nějaký parfém. Asi by to byl Shalimar (v té době). Ale nějak mě inspirovala k napsání této recenze :srdce: .

Henri 19.9.21 13:16

@Lucinela
Díky za knižní tip, autorku vůbec neznám, ale její knížky vypadají, že budou mé gusto. :palec:

Dalia 19.9.21 20:52

@Lucinela Moc pěkné" :srdce:

Lucinela 19.9.21 22:18

@Dalia
Děkuji, Dali :srdce:

Vera 19.9.21 22:36
@Lucinela píše:
@Henri
Děkuji, já si ji teď užívám z odstřiku. Včera jsem dočetla knihu Nina a Alžběta (J. Poncarová). Alžběta mě chytla za srdce, pořád bych jí v té knize přála nějaký parfém. Asi by to byl Shalimar (v té době). Ale nějak mě inspirovala k napsání této recenze :srdce: .

Omlouvám se za OT
Spisovatelku neznám, tak jsem hned nakoukla na databázi knih a napsala i
https://www.databazeknih.cz/…ronky-471772
a já si vzpomněla na dokument věnovaný právě této ženě, jaká je knížka nevím, ale na dokument nelze zapomenout :srdce:
https://www.youtube.com/watch?…

Lucinela 20.9.21 13:49

@Vera
Děkuji, určitě se podívám :-)
Na Cyklistiku se chystám. Spisovatelka píše čtivě, to teď potřebuji.

Lucinela 27.9.21 17:00

Ač nejsem básník, Violet Blonde (Tom Ford)

Ty jsi tak krásná a voníš fialkami,
jsi luxusní a já, chudý chlapec, chtěl bych tě mít.
Vidím tě, ležíš na svém drahém semišovém kabátě,
a ach ty fialky
chtěl bych tě celou
zasypat diamanty
a místo toho ležím ve tvém kosatcem vonícím blátě.
Zasypat tě prachama,
Prohnout tě a svléknout
touhou před tebou kleknout
jen noc a nebe nad náma.
Voníš fialkami a semišem
A já zřejmě nejsem ten…

Velká fialka na drahém semišovém kabátě, líně se táhnoucí kosatcové másla, zasychá měkce a pudrově.

Stránka:  « Předchozí 1 3674 3675 3676 3677 3678 3679 3680 3681 3682 3683 3684 Další »
Váš příspěvek