Co právě čtete?

Lucinela 30.9.21 14:26

Dočetla jsem Věci, na které nastal čas (P. Soukupová) a žádná klasika to tedy není, ale dá se to. Třeba na zimní dovolenou.

AnnaBella 1.10.21 13:34

@Lucinela já to ještě nedočetla, mám rozečtené š knihy a nic nemůžu dotáhnout do konce nějak

Gyd 1.10.21 14:02

Já jsem dočetl komplet detektivky s Gereonem Rathem od Volkera Kutschera. Skvělé detektivky v předválečném Německu. Podle prvních dvou dílu natočili Němci i seriál Babylon Berlín. Běží teď v TV. Něco málo jsem si sepsal tady o jednotlivých dílech .

MagnolieS 1.10.21 17:32

@Gyd Skvělé, díky Babylon Berlín se nám tady líbí 8-)

Lucinela 1.10.21 21:19

J. S. Charlesová: Pařížská knihovna
https://www.databazeknih.cz/…hovna-468555

Půvabné čtení, hořkosmutné, chytne u srdce. I dva parfémy už zde byly zmíněny. 1939 - sladká jasmínová vůně Joy. Teta Caro a dvakrát ťupnutí Shalimaru.

V hlavě spousta otázek, moudrých slov, knih - pohlazení po duší. A velká touha vrátit se zase do belle France.

Mrzí mě občasné chyby v textu, ale nejvíc těžký překlep Deweyův desetinný systém třídění - v textu rok stvoření 1973. Je to odborný termín, ale pokud se děj odehrává v roce 1939, uhodí to do očí i čtenáře, který se nezajímá o problematiku knihovnictví jako já.

Nicméně kniha je výborná, je to asi mnou, stárnu a začínám být až příliš kritická.

Dámy, máte nebo znáte někdo čtečku Onyx? Zajímalo by mne, proč to stojí 20 000, jestli to fakt má nějaké výhody.
A jinak jakou konkrétní - s podsvícením a vodotěsnou - doporucite?

Lucinela 2.10.21 18:16

@frangipani_romana
Ani ta nejlepší čtečka nenahradí vůni knihy :rose: . Mě nepřesvědčí nic, a kdyby knihy vymizly, přestanu snad číst :cry: .

Hanka H 2.10.21 19:03

@Lucinela Jasně, vůně knihy je nenahraditelná, ale díky čtečce a elektronickým knihám mám ještě kde bydlet! :-D
@frangipani_romana Tak do čtečky za 20 000 bych nešla ani náhodou. také už výhledově pokukuji po nové, podsvícení je nutnost, ještě požaduji funkci TTS - schopnost převést psaný text na mluvené slovo.

@Hanka H
Hani, a k cemu to je? To ti čte knížku?

@Lucinela píše:
@frangipani_romana
Ani ta nejlepší čtečka nenahradí vůni knihy :rose: . Mě nepřesvědčí nic, a kdyby knihy vymizly, přestanu snad číst :cry: .

Já taky zatím preferuji papír, ale manžel a tetička chtějí nové krámy.
Ale nevím, jestli nepodlehnu, protože tahat sebou na cesty 5 knížek nebo 1 čtečku je rozdíl.
Pro mne to není buď anebo, prostě mám tituly, které ve čtěčce nikdy nebudou - odborné časopisy, katalogy; ale zase třeba beletrie do vany (čtu ve vaně) s možností zvětšit si text, nebo texty v cizím jazyce s možností okamžité slovníkové nápovědy…asi budu používat brzy obojí

Mmch: slovo „čtečka“ je obzvlášť hnusné.. :pudl:

Lucinela 2.10.21 20:02

@frangipani_romana
Je hnusné a myslím si, že toho vím o knihách docela hodně. Knihy přinášely v dobách zlých lidem útěchu. To bych prostě nemohla-

Hanka H 2.10.21 20:04

@frangipani_romana Text Too Speech - ano, čte ti to do sluchátek. Není to sice na úrovni audioknihy, ale užívám to třeba, když jsem u vody nebo jsem už fakt utahaná. Umí to většinu jazyků, do čtečky si to nutno nainstalovat (nejde to do všech), v současnosti je na trhu snad jenom jedna, ve které už je funkce zabudovaná.
Nedám na čtečku dopustit, protože co si budeme namlouvat, v současné knižní nadprodukci se jenom k málokterému titulu hodlám vrátit, a proč potom takovéto tisky syslit v knihovně (ve sklepě, na půdě, v garáži …) A jak uvádíš - na dovolenou naprosto ideální, skladná do letadla do příručního zavazadla.
BTW - pokud by sis chtěla vyzkoušet, jak převod textu na mluvené slovo funguje, umí to i mobily - ale zase si tam musíš stáhnout aplikaci Knihy Play. :rose:

Hanka H 2.10.21 20:04

@Lucinela Budu ji bránit, slovo samotné mi nevadí ;-) 8-) !

Lucinela 2.10.21 20:10

@Hanka H
Pokouším se chápat, ale stejně nechápu. Pro mě jsou knihy poklad. Něco, co nejde nahradit.
A hodně si půjčuji, nemusím všechno vlastnit. A taky se bojím zániku knihoven… Jednou. To už tu snad nebudu, to nechci zažít. Přijít do naší secesní knihovny, sejít schodištěm z odborné do beletrie a být tam hodinu i dvě, to je moje párty :andel: .

Hanka H 2.10.21 20:27

@Lucinela Rozumím, mám to prostě jinak. Do knihovny jsem hodně chodila jako dítě, v mládí i dlouho v dospělosti, ale před cca 10 lety jsem dostala svoji první čtečku. Setkání s papírovou knihou je pro mne svátek, dostávám jako dárek tituly, o kterých jsem přesvědčena, že se v mé knihovně zabydlí trvale. Elektronické knížky mají ještě jednu výhodu - nehrozí, že si je někdo „vypůjčí“, a už nevrátí. Kdysi před mnoha lety jsem takto přišla o několik atraktivních titulů :-( .

Stránka:  « Předchozí 1 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 Další »
Váš příspěvek