Co právě čtete?

Biely kvet 29.6.21 12:23

@Hanka H Ako vždy som mala od knižného spracovania väčšie očakávania, ale tentoraz neboli naplnené. Seriál Dámsky gambit bol excelentný, kniha sa mi zdala nudná, dočítala som ju len preto, že som začala. ;-)
Teraz čítam Kníhkupkyňa z Berlína. Je o poľskej židovke, ktorá si otvorila kníhkupectvo s francúzskou literatúrou v Berlíne. Počas vojny ho musela zatvoriť a striedavo žila v rôznych krajinách. Celkom ma zaujala.

MagnolieS 29.6.21 13:05

Dnes začínám číst Rozbité panenky

AnnaBella 9.7.21 23:47

@Lucinela Na Listopad se chystám teprve. Zuzanin dech jsem začala číst, ale asi jsem nebyla ve správné konstelaci, navíc jsem ji musela vrátit do knihovny, tak zatím nedočteno. Ale chystám se k ní vrátit časem. Od Katalpy jsem četla všechno zatím, má zvláštní styl

Lucinela 10.7.21 17:08

@AnnaBella
Zuzanin dech mě dostal, ostatně jako všechno od J. Katalpy. Svým způsobem se dá přirovnat k dnes již klasice Němci.
A Listopád mě prostě nenadchl. Špatná nebyla oddychovka Mezi námi lháři - sice opravdu letní dovolenková, nedotažená, zbytečně otevřené konce, zpočátku špatná orientace, ale jo, vtáhla mě nakonec do děje.

https://www.databazeknih.cz/…lhari-413623

anaja90 11.7.21 10:16

S. Rudolf - To jsme, prosím, nebrali.

Verda2 11.7.21 13:42

@anaja90

Teď jsem zavzpomínala, S. Rudolf byl můj nejoblíbenější spisovatel mého mládí :srdce:
Koukám, je mu už 89 let…

anaja90 11.7.21 14:11

@Verda2 A pořád se to zatraceně dobře čte! :palec:

Verda2 11.7.21 14:28

@anaja90

To věřím, také se vracím ke knížkám, co jsem už dávno četla, v poslední době Medojedky a teď se chystám na nějakého Simmela :-)

ijáček 15.7.21 17:08

Dočítala som Trhlinu od Kariku, teda, pardon, nějak se mi ta slovenština dostala pod kůži. :) Znovu, dočetla jsem Trhlinu od Jozefa Kariky a jsem nadšená. Můj oblíbený autor je Stephen King a Karika mi ho moc připomíná. Některé Kingovy knihy jsou zbytečně ukecané, možná by mu pomohlo, kdyby psal na psacím stroji a na jedné noze. :) A přečetl si Trhlinu. :)

Na Tribeč rozhodně nikdy nepojedu, ani v létě.

Pak jsem ještě zhlédla film, taky dobré, akorát mi vadilo, že je Igor na začátku takový agresivní.

vlastina9 5.8.21 23:08

Lisa Jackson - Čekání na smrt

otakara 6.8.21 12:15

prispejem po dlhej dobe :-) :-D :-) - čítam si v mobile 50 odstínů šedé/šedi
a mohla by som tu spomenúť viacerých, ktorí to tu spomenuli, pre spravodlivosť nespomeniem ani jedno meno, ale o.i. sa mi páčia slová :-D - všichni v mém okolí čtou 50 odstínů šedi, až jsem z toho nesvá… :lol:
a tak som sa po zopár rokoch vrátila k rozčítanej 16. kapitole… :-) včera sa ma večer spýtal domáci pán, že čo tak čuším - čítala som a značila som si, aké značky hlavní predstavitelia preferujú… 8-) :-) kým sa vrátim späť k mojim obvyklým knihám, toto doštudovať musím, rozumiete - musím :-) patrí to ku všeobecnému rozhľadu, aj keď už toľko meškám

otakara 6.8.21 12:18
@ijáček píše:
Dočítala som Trhlinu od Kariku, teda, pardon, nějak se mi ta slovenština dostala pod kůži. :) Znovu, dočetla jsem Trhlinu od Jozefa Kariky a jsem nadšená. Můj oblíbený autor je Stephen King a Karika mi ho moc připomíná. Některé Kingovy knihy jsou zbytečně ukecané, možná by mu pomohlo, kdyby psal na psacím stroji a na jedné noze. :) A přečetl si Trhlinu. :)

Na Tribeč rozhodně nikdy nepojedu, ani v létě.

Pak jsem ještě zhlédla film, taky dobré, akorát mi vadilo, že je Igor na začátku takový agresivní.

toto čo hovoríš ma pobaviloo, chystám sa na ňu - chcela som vlastne tiež poznamenať, že tých mojich"" 50 odstínů šedé som začala kedysi čítať v slovenčine. Ale keď som po rokoch natrafila na český preklad, oveľa oveľa lepšie knihu zvládam! :-)

ijáček 6.8.21 14:39

@otakara Fakt? Já strašně ráda čtu ve slovenštině. Akorát že potom mi jdou myšlenky ve slovenštině. Je zvláštní, že každý Čech si myslí, že umí slovensky, ale není to pravda. Moje dcera, češtinářka, učí cizince česky a říkala, že nejtěžší je učit češtinu Slovany - asi si všichni myslíme, že slovanské jazyky zvládneme, ale nakonec všichni - Češi, Slováci, Poláci mezi sebou mluvíme jakousi praslovanštinou. :)

Slováka, i když mluví česky výborně, vždycky poznám - prozradí se na konci věty. Je to takové jemnější, intonace jde mírně výš. Jediného Slováka jsem nepoznala - Ladislava Chudíka.

Ještě jsem se dcery ptala, jestli ona mluví slovensky, sebevědomě odpověděla, že ano. Tak se jí ptám: " Přelož mi - natočené dle románu Jozefa Kariky". Ona:" nakrúcané dla románu Jozefa Kariky". :) Tak to vidíš.

Hanka H 6.8.21 18:01

@ijáček @otakara Trhlinu som čítala pred časom :-D … Velmi silný zážitek, ale ostatní Karikovy knížky se mi nelíbily - dočetla , spíš dolistovala jsem Tmu a do dalších už jsem se nepustila. Film jsem nedokoukala, nebylo to ono :nevim:
Slovenské autory čtu jedině ve slovenštině. A přiznám se, že mám problém, pokud na mě někdo slovensky promluví (prodavačka, řemeslník, lekár…), přepínám do slovenštiny. Potom se cítím trapně - říkám si, jestli oni to nevnímají nějak negativně, no a taky se mi tam může vloudit nějaké slovo z univerzální praslovanštiny, že?! :lol: :think:

Teď dočítám Tichou smrt od Petera Maye - jasně, ostrov Lewis to není, ale dá se …

Předtím (podlehla jsem masáži čtenářů i kritiky) Chirurg od „hvězdné“ Petry Dvořákové. Bože bože, kde se stala chyba ..... absolutně průměrné dílko. Teď mám v plánu další star - Mornštajnovou a Listopád …

Lucinela 6.8.21 21:21

@Hanka H
Listopád mě teda nevzal, teď jsem si konečně přečetla Hotýlek (ten jediný jsem nečetla) a výborné. Nebraly mě už Tiché roky a Listopád je něco mezi utopií, příběhem bez pointy. Přečetla jsem ho rychle a už to je pro mě znakem toho, že Mornštajnová se zaměřuje vyloženě na literaturu pro ženy.

Já klasiku - A. Christie - Vražda na golfovém hřišti.

Na Chirurgovi se mi líbilo, že si myslím, že Dvořáková se celkem dobře trefila do myšlení chlapa. To Vrány byly pro mě hrůza.

Stránka:  « Předchozí 1 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 Další »
Váš příspěvek