Co právě čtete?

@Hanka H
Baví tě ta Elena? Já jsem přečetla asi 4 její knížky, ta první se mi líbila a pak už to bylo na jedno brdo.
Už se ví, kdo to je?

Hanka H 13.9.21 22:55

@frangipani_romana @ijáček Švejka jsem nikdy nedokázala číst, ale Haškovy povídky mě bavily. Čapka miluji, považuji ho za nedostižného z hlediska pohrávání si s češtinou, mistrně dovede ve zkratce vystihnout charaktery. Asi nej …jsou jeho povídky - z kapes. Bratr Josef napsal strašně krásnou a strašně krutou a depresivní novelu Stín kapradiny (také zfilmováno - Vláčil) - to mě kdysi dostalo.
A neplivala bych tak úplně na Viewegha - četly/i jste z jeho rané tvorby třeba Názory na vraždu? Nebo Vybíjenou ? (film tedy strašný!!!!)
Elena Ferrante zůstává zahalena tajemstvím,.Geniální přítelkyni jsem přečetla pouze do té fáze, kam byla zfilmována (snad bude seriál pokračovat, i když zatím ticho po pěšině, asi se tvůrci trochu obávají, jak by diváci přijali ty převážně politické pasáže v dalších dvou knihách).

@Hanka H píše:
@frangipani_romana @ijáček Švejka jsem nikdy nedokázala číst, ale Haškovy povídky mě bavily. Čapka miluji, považuji ho za nedostižného z hlediska pohrávání si s češtinou, mistrně dovede ve zkratce vystihnout charaktery. Asi nej …jsou jeho povídky - z kapes. Bratr Josef napsal strašně krásnou a strašně krutou a depresivní novelu Stín kapradiny (také zfilmováno - Vláčil) - to mě kdysi dostalo.
A neplivala bych tak úplně na Viewegha - četly/i jste z jeho rané tvorby třeba Názory na vraždu? Nebo Vybíjenou ? (film tedy strašný!!!!)
Elena Ferrante zůstává zahalena tajemstvím,.Geniální přítelkyni jsem přečetla pouze do té fáze, kam byla zfilmována (snad bude seriál pokračovat, i když zatím ticho po pěšině, asi se tvůrci trochu obávají, jak by diváci přijali ty převážně politické pasáže v dalších dvou knihách).

Mně se ten seriál hrozně líbil, ta knížka tolik ne, tak jsem ji odložila. Doufám, že to dotočí, ty holky jsou skvělé.

MagnolieS 14.9.21 10:21

Markéta Lukášková znáte?
Dá se číst?
Pro mě objev v 7 pádů HD a vtipné tituly :lol:

Hanka H 14.9.21 11:19

@MagnolieS Pavli, neznám, ale já obecně tahle rádobyvtipné vztahové knížky nečtu.

MagnolieS 14.9.21 15:55

@Hanka H Díky, no na zabití času do práce v trojce TMB tam a BMT z5 by to nemuselo bejt špatný :think: resp. by to mohlo stačit :-D

Lucinela 14.9.21 21:58

@Hanka H @frangipani_romana
Seriál nebyl špatný, ale na knihy nemá. Ta syrovost prostředí a popisy chybí.

Jinak já teď kromě diplomové práce mé dcery se snažím prolouskat - Jako bys jedla kámen (W. Tochman).

Lucinela 14.9.21 22:01

@MagnolieS Četla jsem Pandu v nesnázích - na dovolenou, do vlaku, metra dobrý.

AnnaBella 20.9.21 19:54
@Lucinela píše:
@Hanka H @frangipani_romana
Seriál nebyl špatný, ale na knihy nemá. Ta syrovost prostředí a popisy chybí.Jinak já teď kromě diplomové práce mé dcery se snažím prolouskat - Jako bys jedla kámen (W. Tochman).

A tu diplomovou práci, Leni, čteš, nebo píšeš za dceru? Já bych se hlásila jako další do řady :-D

AnnaBella 20.9.21 20:15
@MagnolieS píše:
Markéta Lukášková znáte?
Dá se číst?
Pro mě objev v 7 pádů HD a vtipné tituly :lol:

Já od ní četla zatím všechno, nebylo to zlý, taková oddechovka od náročnějších témat, nejméně mě asi zaujala ta předposlední Vlaštovka v bublině, ale jinak na cesty, na dny, kdy není energie na nic intelektuálního, doporučím. Panda a Losos v kaluži i to Intimně bylo dobrý

AnnaBella 20.9.21 21:04

Jinak já dočetlaJak přežít svého muže - Bernášková, oddechovka, za chvíli nebudu vědět, o čem to bylo, ale účel to splnilo, chtěla jsem něco nenáročného na léto. Překvapilo mě, že je to dost autobiografické, jak někde prozradila sama autorka. Podobný typ literatury jako Lukášková.
Chystám se naListopad, budu ho číst tématicky v listopadu, teď mám z knihovny Prolhaný život dospělých, už je to 3 kniha od Eleny za poslední 3 měsíce. A Růže sama od Burbery, na to jsem zvědavá, jinak už dlouho jsem nečetla nic,co by ve mně zanechalo hlubší dojem :think:

Jako nechápu - napsala jsem, co čtu, a příspěvek zmizel, zepry „Problémový příspěvek, odesláno administrátorovi“ - WTF???????

AnnaBella 22.9.21 21:29

Tak mám nakonec rozečteno Prolhaný život dospělých a Petru Soukupovou Věci, na které nastal čas, ta mě zaujala hodně, je to takové hodně ze života, takové scény z manželského života ;-)

Lucinela 23.9.21 11:24

Já teď čtu Žárlivost a jiné povídky od Jo Nesbo. Žárlivost byla skvělá, ostatní povídky zatím slabší, ještě nemám dočteno. Ale je to jiný Nesbo, spousta krásných myšlenek. Určitě stojí za přečtení. Četla jsem i pár jeho knih pro děti, on prostě umí :palec:

@AnnaBella
Věci mě taky zajímají, kouknu jestli mají v knihovně. Děkuji, nějak jsem nezaregistrovala.

@frangipani_romana píše:
Jako nechápu - napsala jsem, co čtu, a příspěvek zmizel, zepry „Problémový příspěvek, odesláno administrátorovi“ - WTF???????

Tak jako admin mi to neschválili, jo?

Prosímvás, tak dočetla jsem Beatrice a Vergilius od Yanna Martella a jestli mi to zase mažou, tak potřetí už to psát nebudu. :(
Jestli ne, tak si to přečtěte, je to drasticky malebné.

Stránka:  « Předchozí 1 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 Další »
Váš příspěvek