Co vás dneska (parfémově) namíchlo?

Venea 25.01.19 18:26

Vyhrabala jsem doma vzoreček - vůně moc hezky voní - je bez popisku! :cert: (jediné co vím, je žlutá barva tekutiny, vůně dřeva - připomíná mi intenzivnější Molecule 01, ale tu mám ve vzorku a je trochu slabší a barva tekutiny je průhledná, takže to není ono)

Gorilka 27.01.19 10:37
@Hanka H píše:
@Gorilka Díky, a růžový pudl by nebyl? ;-) :lol:

Bohužel ne. Tam pudl není a ten místní byl u kadeřnice na barvě a je v souladu s poslední módou na šedivo.

Nicméně, podařilo se mi Růžového pudla vytáhnout z Wayback Machine:
 http://gorila.netlab.cz/…udl-pink.png

""http://gorila.netlab.cz/arome/pudl-pink.png":http://gorila.netlab.cz/…udl-pink.png"

Gorilka 27.01.19 10:41

Zdá se, že soudruzi někde udělali chybu - nejde vložit obrázek přes URL.

Lucinela 10.02.19 07:21

Mně spíše mrzí, že už to tady nefunguje s medvědy jako dřív. Flakón se plní léta, ověřené nejde na odbyt. Když se objeví novinka, je naplněna během chvilky a v inzerci se do týdne po obdržení odstriku objeví v inzerátech. Nějak tomu nerozumím. Vůní, kterou znam, mám ráda, jdu do jistoty, nechci? Nebo možná všichni mají vcelickove flakóny a nějaký odstrik už je nezajímá? Je mi z toho smutno. Za luxusních cenových podmínek na stříbrném podnisu až domů… Obdivuji Domenicu za její trpělivost, stále hlídá medvídky, aktualizuje množství.

Venea 10.02.19 11:01

@Lucinela Monice kloubouk dolů, má s tím opravdu hodně práce … a jinak souhlasím s tím, cos naznačila, spousta holek si vezme novinku na vyzkoušení a když nelíbí, tak posílají dále, pokud se líbí, chtějí vlastní flakon a ne co půl roku odstřik, přijde mi to ale logické, taky to tak mám, nevidím na tom nic špatného, nemyslím si, že by zájem o exkluzivky upadal, jenom si každý vyprofiloval to svoje, co už chtěji spíše ve flakonech a nováčků, si myslím, že tady moc není, a navíc jsou to přece jenom dražší vůně i pokud se bavíme o odstřicích, což asi pro každého nováčka, který vůně teprve objevuje, není…

Dám příklad za sebe, spotřebovala jsem flakon Cuir Belugy, je plnitelný, tak jsem si vzala v medvědovi 80 ml a doplnila, teď se blížím ke dnu French Kiss, která plnitelná není, takže si budu kupovat nový flakon, upřímně nevím, co by mě mělo motivovat ke koupi odstřiku - maximálně cena, ale pokud odstřik, stejně bych si vzala max. 20 ml, zas tak velký odbyt nemám a strach ze zkažení vůně v odstřiku prostě mám, tak mi stojí za to připlatit si za flakon, který je navíc daleko hezčí než odstřik

Yvraine 10.02.19 12:04

@Lucinela
Já tedy nemám moc osobních zkušeností s medvěděním dřív, ale ve vláknech třeba vidím, jak se včelky plnily rychle dřív a jak dnes. Určitě máš pravdu, že to trvá hodně dlouho a není o to takový zájem jako byl ve „zlatém věku“ Arome, který jsem bohužel nezažila. Ale i tak mě dlouhá doba plnění mrzí a myslím, že se to pak tím ještě prodlužuje… Někdo si zapíše svůj podíl, ale pak to dlouho trvá, a tak z různých důvodů to zas ruší a tím se to prodlužuje… ale to je pochopitelné a nikomu to absolutně nevyčítám. Samotné se mi už stalo, že jsem se přihlásila do medvědění Angélique Noire, a pak jsem podíl rušila, protože už to prostě bylo moc dlouho a raději jsem si koupila flakón.
U novinek je jasné, že vzbudí vlnu zájmu, a pak samozřejmě se objeví v inzerci. Ne každému vůně sedne.
Myslím, že to je jak píše @Venea , spousta lidí už má „své“ vůně a chce je mít ve flakónech a nováčků prostě tolik není.
Domenicu za to, co dělá, obdivuji. Věnuje tomu spoustu času a úsilí :rose:

Lucinela 10.02.19 12:17

@Venea @Yvraine
Asi máte pravdu, děvčata. Levné vůně to nejsou, já jsem v začátcích byla na větvi, když jsem poprvé měla odstřik Cuir Belugy 30 ml. A k rozhodnutí, že chci flakón, jsem dospěla až teď a hlavně jsem se k tomu musela dopracovat finančně.
Já jsem zase už opatrná u novinek, stejně mi zůstanou doma, když to není to pravé, je mi to hloupé dávat do inzerce. Ale ta cesta byla strašně dlouhá, přišla jsem tady v tak krásné době. Tehdy to ještě nevřelo, občas byly sváry, které jsem sledovala zpovzdálí, každý den byla stručná a výstižná recenze od jerry. Obdivuji HankuH a alibi, že přispívají a vlákno díky nim ještě funguje. Já přispěji, když cítím, že se chci o ten zážitek podělit, ale už nějak nemám motivaci.
Domenicu taky obdivuji, je skvělá a on se nakonec nějaký ten medvídek vždy naplní. Zrovna teď jsem se dívala Rose Barbare.
Jsem ráda, že tady jste, Yvraine není na arome dlouho a jsi pro mě velmi inspirující osoba.
Krásný den :rose: . A děkuji za reakci

Hanka H 10.02.19 12:41

@Lucinela Medvědění je zcela jasně na ústupu. Je to důsledek odchodu části členské základny k „sousedům“, utlumení zájmu těch zbývajících a nedoplňování nových členů. Proč se tak děje je jasné - Arome je již téměř dva roky násilně a na všech frontách přetvářeno na web žvatlající o kosmetických produktech. Rozpravy o parfémech jsou skutečně oproti dřívějšímu stavu minimální - chybí nové podněty, odezva, snaha bojovat za důstojné a vstřícné prostředí je potlačována (a perzekuována - viz mazání kritických příspěvků, blokace členů …).

Při té příležitosti musím vyjádřit i podiv nad nedávným „oslavování“ a „děkováním“ za znovupropojení poličky a inzerce. Proboha, proč tolik jásotu nad něčím, co dlouhá léta fungovalo (a lépe!), pak to bylo ze dne na den zrušeno, a teď nám zase milostivě vráceno (v horší podobě?)

Teď jsem si přečetla příspěvek Moniky - tak aspoň že tak :-D ! I já se musím přiznat, že jsem se přesunula do kategorie „Když už, tak flakón“ ;-) .

Příspěvek upraven 10.02.19 v 12:46

domenica 10.02.19 12:42
@Lucinela píše:
Mně spíše mrzí, že už to tady nefunguje s medvědy jako dřív. Flakón se plní léta, ověřené nejde na odbyt. Když se objeví novinka, je naplněna během chvilky a v inzerci se do týdne po obdržení odstriku objeví v inzerátech. Nějak tomu nerozumím. Vůní, kterou znam, mám ráda, jdu do jistoty, nechci? Nebo možná všichni mají vcelickove flakóny a nějaký odstrik už je nezajímá? Je mi z toho smutno. Za luxusních cenových podmínek na stříbrném podnisu až domů… Obdivuji Domenicu za její trpělivost, stále hlídá medvídky, aktualizuje množství.

Z mého pohledu je to samozřejmě jiné, než před pěti nebo deseti lety, ale je to stále velmi živé (a vzhledem k - nebo spíš navzdory - okolnostem jako například mnohem menší návštěvnost pravidelných členů, větší procento nováčků, rozložení zájmu nejen na odstřiky, ale i celé flakóny, obrovské množství zároveň se plnících flakónů atd…), až neuvěřitelně. Tento týden jsem jsem rozesílala podíly Mon Précieux Nectar, zdá, že dnes se naplnily hned dva flakóny - Angélique Noire a Rose Barbare - a na cestě je několik flakónů Quand vient la pluie. :-) U každého nového plnění flakónu se scházejí jak skalní členové, tak úplní nováčci, kteří se s parfémy postupně seznamují i touto cestou…
Chápu, že když se flakón s tvou oblíbenou vůní zrovna neplní, je to trochu frustrující, ale občas se zájem přesune i k těm parfémům, které jsou trochu v ústraní, utlačované těmi nejžádanějšími. :-)

Souhlasím zároveň s tím, co píše @Hanka H: Rozpravy o parfémech jsou skutečně oproti dřívějšímu stavu minimální - chybí nové podněty, odezva, snaha bojovat za důstojné a vstřícné prostředí je potlačována (a perzekuována - viz mazání kritických příspěvků, blokace členů …).
To atmosféře, návštěvnosti a organizaci akcí nenapomáhá. A dodávám, že hodně nepomáhá ani špatné fungování funkcí upozorňování a soukromých zpráv. :palecdolu:

Lucinela 10.02.19 18:57

@domenica
Moniko, já jsem ráda, že se nevidíš tak tragicky. Hlavní je, že „skalní“ zůstali. A taky jsem si posléze všimla Rose Barbare a QVLP. Mrzí mě spíš takové ty krásy jako „svatební“ vůně„, klasika "Chypre Fatal“ a „Gourmand Coquin“ mě celkem pobavil - plní se s blížícím jarem. Ale do příští zimy se mu nic nestane.
A rozpravy o parfémech jsou opravdu omezené na minimum, řeší se rýžovary, ledničky, sedačky - z toho je mi smutno. Ale neklesám na duchu, snad se objeví něco, co mě zaujme a napíši o tom recenzi. Hanka H je skvělý nos s citem pro přesné vyjádření, alibi, kjitka a spousta dalších.

Hanka H 10.02.19 21:47

@Lucinela Díky :rose: ! Snad zase brzy něco dám dohromady ;-) . A Tvé recenze jsou moc pěkné - oceníš vůně, které mně zase tolik k srdci nepřirostly :-D.

domenica 10.02.19 22:36
@Lucinela píše:
@domenica
Moniko, já jsem ráda, že se nevidíš tak tragicky.

Ne, tragicky se opravdu nevidím, nejenom pokud jde o porcovací akce. :-D

cannibalhamster 11.02.19 14:17

Ehm… Dobrý den.
Tohle je můj úplně první příspěvek do nějaký diskuze tady na Arome. Já si totiž tak jako v soukromí parfémuju, nikde se neprojevuju, nikde nic nepíšu, ani hodnotím, se členy komunity se neseznamuju. Až teď, protože až dnes jsem zjistila, že existují nějaké porcovací akce (o kterých si ale nejsem jistá, jak fungují). Takže Vás po 4 letech mého členství poprvé zdravím. A těším se, že se přidám někdy k nějakému plnění, až zrovna nebudu mít měsíc, kdy doma jen okusujeme kůrky. Ale je pro mne hrozně těžký se v tom seznamu těch porcování vyznat, na první pohled nevidím, které jsou aktuální, které se už neopakují atd. Takže si k tomu budu muset asi sednout na delší dobu a pořádně si to prohlédnout, což ve zkouškovém nepůjde.

Lucinela 11.02.19 15:56

@cannibalhamster
Vítej v klubu :rose: . Pro začátek bych z vlastní zkušenosti si dovolila jednu radu - chci vůni, ale nemám na ni a vidím, že už se flakón pěkně plní. To je situace k vzteku, protože zase tak rychle se nový nenaplní, ale je dobré zvážit, jestli budeme mít aspoň ty kůrky, hlavně když budu vonět :-) . A je to závislost, o tom by nás tady mohlo povídat. Ale vítám tě, určitě přispívej, myslím, že vítáme každého nového parfémového maniaka. A já - ač studuji znovu v pokročilejším věku - už mám zkouškové hotovo. Přeji ti, ať se Ti daří a tu úlevu - „Uff, je po zkouškovém, zase na chvíli klid“ :hug: :inlove: .

cannibalhamster 11.02.19 19:08

@Lucinela
Děkuju za přivítání a za radu.
Jo, souhlasím, že neumřít hlady je docela dobrej plán do budoucna :D

Stránka:  « Předchozí 1 964 965 966 967 968 969 970 971 972 973 974 Další »
Váš příspěvek