Armani Black Code
 

Black Code

Značka:

Armani

Rok:

2004

Složení (ověřené)

bergamot, citron, květ olivovníku, guajakové dřevo, tonka

Kategorie:

orientální, orientální - kořeněná

od 340 Kč
od 513 Kč
od 1265 Kč
od 1325 Kč
od 2498 Kč
od 431 Kč
  • 05.01.12

Přikláním se k názoru,že Armaniho vůně žijí delší dobu z vydobytého postavení, podstaty a jména v logu firmy.Je to prostě sázka na jistotu.Samozřejmě že vůně je povedená,uhlazená ,luxusní ,tak aby neotravovala s lekajícím ostrým nástupem.Ze začátku malinko mandarinky a pak namixované kořeníčko ve stylu předvánočních perníčku.Žádné koupání v lihové čpící tresti.Dosladka,ale decentně.Je to taková odnož pro elegány každým coulem,hezouny v obleku. .Na to,jak si ji cení parfumerští obchodníci by se mělo trochu přidat na výjimečnosti.Cenová hladina je o třídu výše ,než ostatní srovnatelné výrobky.Ale jinak moc dobrý,ale pro mě do 10 hvězdiček cosi chybí …nějaké překvapení navíc…I přes to palec nahoru!

Nahlásit
  • 27.04.07

Ještě než se mi častým nestřídmým používáním omrzela dámská Obsession Night od Calvina Kleina, stačila se mi její mandarinkově-vanilková povaha vrýt dostatečně hluboko do paměti. A proč to píšu sem - Black Code totiž začíná velmi podobně - svěže mandarinkově s teple sladkou jakoby vanilkovou základnou. A přestože se na nejbližším rozcestí rozhodne vydat jiným směrem než Obsession Night, nemůžu si pomoct, ale tyhle dvě vůně se mi v hlavě uložily do paměti vedle sebe jako dvojice, která prostě patří k sobě. Jako dámská a pánská variace na stejné téma. Ale zpět k Black Code - jak už jsem psala, je tedy teplá, sladká, sametová a přikořeněná možná skořicí, možná něčím jiným, to nedokážu rozpoznat, ale je to rozhodně něco, co se vyskytuje i v kypřícím prášku do perníku :) Jednoduše je „jedlá“. Sladkosti i kořenitosti je v Black Code právě tak akorát, aby to bylo ještě příjemné a dobře snesitelné nejen pro pár vyvolených gurmánů, ale i pro širší masy. Při správném obsazení dozajista velmi dobře poslouží tahle Armaniho kreace jako nebývale účinná „buchtolapka“ - v tomhle ohledu doporučuji snad jen v létě více ostražitosti, dokážu si totiž dostatečně živě představit, jak by mohl Code v teplém počasí mnohým působit žaludeční nevolnosti. A pár tipů na závěr. Pokud byste chtěli něco a la Black Code ovšem ještě výraznější, ještě víc sladce kořeněné, teplejší a ještě víc sexy doporučuji zkusit Lanvin Arpege for Men, je to v podstatě koncentrovanější, hlubší verze Black Code. A pokud vás zaujalo v Black Code perníčkové téma a jste nekritickými milovníky perníčků, pak doporučuji jednoznačně Lolitu Lempickou Au Masculine - k té není co dodat, to je prostě Jeníček na konci pobytu u ježibaby v perníkové chaloupce, skrz naskrz nasáklý perníkovou vůní :)

Nahlásit

Vlastnosti vůně Armani Black Code

Suchá vůně
Sladká vůně
Chladná vůně
Teplá vůně
Mizerná výdrž (na kůži)
Superdržák (na kůži)
Mizerná výdrž (na oblečení)
Superdržák (na oblečení)
Slabá vůně
Silná vůně

Hodnocení parfému Armani Black Code

Líbí se mi (80) 76%
 
Neutrální (19) 18%
 
Nelíbí se (6) 6%

Hodnocení odbornice

  • 23.02.08

Black Code je vůně „k sežrání“. Ze začátku je svěží, ale potom se ukáže takový sladký tón, něco jako - nesmějte se - perníkem říznutá vanilka Zkrátka vůně nějakého hodně dobrého zákusku se sladkým kořením a chladným vanilkovým krémem, nebo možná sametově smetanový koktejl s takovými ingrediencemi… Problém byl jen v tom, že mi ke konci přišla...

číst více

Reklama


Reklama