Armani Code
 

Code

Značka:

Armani

Rok:

2006

Složení (neověřené)

Kategorie:

orientální - kořeněná

  • 19.11.14

Code má dvě strany mince. Buďto se líbí, nebo bude protivná.
Můj nos si na ni zvykal poměrně dlouho a dneska ji miluji. Hlava se na mé kůži drží poměrně dlouho, někdy cítím nahořklou pomerančovou kůru i hodinu. Po odeznění pomerančů zavoní krásně nasládlý jasmín, podtržený hořkou čokoládou. Vydrží dlouho. Nejraději mám ale tu „konečnou“ fázi, kde mě do obláčku zahalí „ta“ osudová vanilka. V žádném jiném parfému ji nevnímám tak příznivě. Po celou dobu se na ni těším.
I příteli se moc líbí, je taková „muchlací“. Bohužel je to vůně, kterou na sobě nesnesu každý den. Člověk na ni musí mít náladu :)

Nahlásit
  • 20.03.13

Bezprostředně po stříknutí mě praštil do nosu ostrý pomeranč politý čokoládou a jasmín. Jednu dobu mi způsoboval solidní bolehlav, takže jsem na Code málem zanevřela. Po rozvinutí se prosadí spíš sladká čokoládová stránka, opět hojně posypaná jasmínem. Nakonec zůstává až do druhého dne na oblečení jemná vanilkově sladká stopa, tentokrát již bez jasmínu. Ten je ale, alespoň pro mě, celou vůni velice výrazný a nějakou dobu mi trvalo, než jsem si na něj zvykla. (Možná jde i o pomerančový květ, přiznám se, že jeho vůni přesně neznám.) Celkově velice ženská a poměrně těžká vůně.

Nahlásit
  • 28.11.12

Taky zbožňujete vůni čerstvě oloupaného pomeranče? Takhle přesně vás uvítá Code. Aby těch lahůdek nebylo málo, posléze se přidá med, který krásně pomeranč osladí. Stále málo sladké? A co trocha hořké čokolády? Páni, to je ono. Kdyby Code zůstal v téhle podobě celou dobu, tak bych se v něm snad i koupala. Jenže parfuméři mají takový nedobrý zvyk do sladkých vůní vždy zakomponovat vanilku. Ptám se sakra proč? Vždyť předtím to bylo dokonalé. A teď je tu ta protivná vanilka, která zabila všechnu tu krásu. Škoda, ale za ten začátek má u mně Code jedničku. Výdrž není tak dobrá, jak bych čekala od vůně značky Armani. Flakón se povedl, stejně jako marketingová kampaň, která byla tak masivní, že dnes zná Code téměř každý.
P.S. Doporučuji koupit menší balení, snadno by vás Code mohl omrzet.

Nahlásit
  • 24.04.09

Po Code jsem toužila od momentu uvedení na trh, nyní si po delší době připomínám vzorečkem, jak je krásný. Na mě nevyvane tak snadno, hořkopomerančovo-tmavěčokoládový tón se zázvorem cítím po celou dobu, karamel jen malinko. Flakon myslím krásně vystihuje charakter vůně. Code je parfém neobvyklý, krásný, na večer přímo stvořený, pro mne i na letní!!!!

Nahlásit
  • 07.03.08

Code jsem dlouho testovala a libila se mi porad vic, pak jsem si ji koupila a je to moje number one! Rozhodne je to vune, kterou chlapi hooodne casto chvali..ale libi se vseobecne. Akorat pro zeny, ktere maji radsi svezenky je to tezsi kalibr..zpocatku voni po pomerancove kure, ne sveze, spis temne, uplne nepatrne snad horce, ale to trva chvilicku a vune zamiri sladsim smerem, citim pomeranc, ted uz svezejsi, a prekrasnou vanilku. Pro me je to rozhodne nejhezci vanilka, kterou jsem ve vunich objevila. Vydrzi vonet dlouho a ocasek je smyslny, pizmovy a stale krasne vanilkovy. Podle me vune na svadeni :)

Nahlásit

Vlastnosti vůně Armani Code

Suchá vůně
Sladká vůně
Chladná vůně
Teplá vůně
Mizerná výdrž (na kůži)
Superdržák (na kůži)
Mizerná výdrž (na oblečení)
Superdržák (na oblečení)
Slabá vůně
Silná vůně

Hodnocení parfému Armani Code

Líbí se mi (397) 71%
 
Neutrální (111) 20%
 
Nelíbí se (54) 10%

Hodnocení odbornice

  • 18.07.07

Sladká, chutná vůně. Na první čichnutí je v ní nejnápadnější koření (zázvor), pomeranč a sladký podtón (med) - jako čokoláda s pomerančovou náplní, nebo jako když jíte pomeranč a zajídáte ho tmavou čokoládou. Je to trochu zvláštní kombinace, kterou ne každý snese - jestli máte rády ovocné vůně a láká vás pomeranč, na code zapomeňte, sladký...

číst více

Reklama


Reklama