Allure Homme Edition Blanche

Značka:

Chanel

Rok:

2008

Složení (ověřené)

citron, bergamot, cedr, santalové dřevo, tonka, bílé pižmo, vetiver, zázvor, ambra, vanilka, bílý pepř, červený pepř

od 44 Kč
od 379 Kč
od 1898 Kč
od 1802 Kč
od 2360 Kč
od 3134 Kč
od 2535 Kč
  • 27.04.13

Zatím mám tento parfém chvilku, tak píši úvodní dojmy…, až si ho více „osahám“, tak doplním, upravím.
Příjemná letní vůně, představuji si sad s citronovníky, kde to voní. Procházím se pod jejich větvemi a dole pod útesy šumí moře…
Vůně drží dlouho a to se mi líbí.
(Tolik prozatím ;).

Nahlásit
  • 27.11.12

Čerstvě rozkrojené citróny a vedle v konvici nasypaných pár lžiček bergamotového čaje, trochu vyčichlého a s ním i několik plátků čerstvého zázvoru. Citróny jsou vymačkány, jejich vůně je stále silnější, voní celá kuchyň, lehce štípou v nose. Voda se dovařila a už se lije do konvice. Nejdříve slabá bergamotová pára z tenkého zobáčku konvice, za chvíli bergamotovozáz­vorový obláček pod pokličkou. Citróny stále čekají a vedou mezi vůněmi v kuchyni. Konvice s čajem putuje na dřevěný stůl a rozehřívá jeho masivní desku, teplé dřevo začíná vonět. Za hodinu se citróny dočkaly a konečně vklouzly do již vlažného čaje. Nikdo nesladí. Všechny vůně se spojily do osvěžující čistoty. A voní dlouho.

Nahlásit
  • 18.11.08

Dnes spolu o přízeň zákazníka soutěží dva podobní adepti v kategorii lehké citrusovo-zázvoroví vůně: Dior Homme Sport a Chanel Allure Homme Edition Blanche.
V úvodním kole je vše vyrovnáno, cítíme dvě citrusové hlavy: Blanche je jemnější a ženštější, Dior zase výraznější a přímočařejší.
V dalším dvouhodinovém kole se hájí o slovo zázvorový akord a obě vůně se navzájem předbíhají a soutěží o sympatie, které se jednou přikloní na stranu jedné, za pár minut zase na stranu druhé vůně.
Ovšem závěrečné kolo vyhrává stále svěží Blanche, kdežto udýchaný Dior Sport dostává odér nahnilého pomeranče.
Takže výsledek?
Poměrně vyrovnaný zápas u mě vyhrává Blanche a to za vyrovnanější a elegantnější přednes.
Navíc právě díky absenci „drsnějšího“ konce je možné nalít Blanche i na ženu (Dior Sport ne!), což je v době, které vládne multifunkcionalita, určité plus :)

Nahlásit

Hodnocení parfému Chanel Allure Homme Edition Blanche

Líbí se mi (59) 89%
 
Neutrální (5) 8%
 
Nelíbí se (2) 3%

Reklama


Reklama