Allure Homme

Značka:

Chanel

Rok:

1999

Složení (ověřené)

tonka z Brazílie a Venezuely, labdanum z Estérelu, černý pepř z Madagaskaru, atlaský cedr, lehký vetiver, kalábrisjká a sicilská mandarinka, kalábrijský bergamot, koriandr

Kategorie:

citrusová

od 48 Kč
od 277 Kč
od 1235 Kč
od 2020 Kč
od 2542 Kč
od 753 Kč
od 949 Kč
  • 30.10.14

Vzhledem k tomu že oficiální složení z ,,fragrantica,, je s přehršle věcí nebudu popisovat každou jelikož si myslím že se vyčuchat nedaj a funguje to jako jedna velká koule,která je rozdělená na tři části,přičemž každá je jinak chlupatá a něčím jiným prošpikovaná:)

Ale,zpátky k vůni…

Začátek svěže sladká,
uprostřed galantní koření,dřevíčka…
Jednou je to cítit čistě počítám s nějakou květinou a chvilkama jsem zaregistroval štiplavost jakoby mýdlo.
Ke konci do Sladká ovšem gurmánsky.

Allure je takovej gentlmen s rebelem v srdci sedící v bentley:)

Nahlásit
  • 10.08.14

Další výborná vůně, zajímavá svoji pikantností a neotřelou jedinečností pro jeho nositele. Tuto vůni moc pánů nenosí neboť podle mě je dosti drahá a má krapet sladší zemitý podtón, ale pozor není to taková unisexová svěženka jakých je na našem trhu mraky a mraky. Každopádně po nástřiku jsem cítil velkou sladkost což jsem hodnotil jako mínus pro tuto vůni avšak po delších xx minut se rozvoněla opravdu nádherným zemitým odérem s kapkou bergamotu. Zemitost jí dodává vetiver který je z ní cítit docela dost a dodává celé vůni svou kulantnost (vetiver je zde zastoupen decentně). Svou smyslnost a dráždivost pro své okolí dodává podle mě směs tonky, černého pepře s vetiverem a mandarinkovo-koriandrový obláček, který jsem po celou dobu cítil. Výdrž docela slušná rozkládá se postupně asi 5-6 hodin, ale poslední hodina byla taková spíše hodně sladká mandarinkovou-koriandrová a vetiver dozníval někde opodál. Dalo by se říci, že ač mě vůně zaujala tak mě odradila cena se soudem, že jsem už cítil lepší a za to levnější vůně. Allure opravdu stojí za vyzkoušení, ale nekupujte ji na slepo podle mě bude vonět na každém jinak. Hodí se do obleku a k ležérnějšímu stylu oblékání avšak není vhodná na léto pro svou sladkost.

Nahlásit
  • 02.08.12

Na vysoké si ke mě na přednášce sedl kluk/muž v tmavým saku s červenou kravatou a já ucítil ostrou, aromatickou, kořeněnou vůni s příměsí sladkého dřeva. Vonělo mi to fakt úžasně a já věděl, že chci úplně tu samou vůni, ale neodvážil jsem se ho na značku zeptat.

Od té doby jsem si začal číst recenze na internetu a hledal jsem (a začal se zajímat o parfémy vůbec). Tak jsem se dostal k Chanel Allure Homme. Předpokládal jsem, že se mi bude líbit a nakonec si ji naslepo koupil (a tajně doufal ve výhru).
A doopravdy to byla ta vůně co jsem hledal! S obdivem si ji teď užívám. Pro mě je to prostě dokonalost sama.
Poprvé mě překvapila ta dávka citrusů, ale líbil se mi ten náboj. Po několika minutách začaly citrusy uvadat a objevila se aura, kterou jsem popsal v prvním odstavci = moje nadšení. No a celý proces gradace a rozvoje vůně mě uchvacuje i dál. Nastupují totiž další dřevité tóny, jakoby vanilka a celá vůně má takový sladší, hřejivý nádech.

BTW Večer si ošplíchnu zápěstí a usínám a ráno si pak užívám ten konec, mám potom totiž hned super náladu :)

No a mám ho 12 dnů a od té doby si se mnou začalo tykat cca 7 kolegyň + 2 mi po výjezdní poradě daly pusu na rozloučenou, což mi přišlo docela nezvyklé.

PS Prostě pro mě je to osudová vůně. Jsem za ni šťastný, dřív bych nevěřil, že je něco takového vůbec možné.

PSS Mějte se hezky.

Nahlásit

Hodnocení parfému Chanel Allure Homme

Líbí se mi (60) 82%
 
Neutrální (11) 15%
 
Nelíbí se (2) 3%

Reklama


Reklama