Chanel Pour Monsieur

Značka:

Chanel

Rok:

1955

Složení (ověřené)

HLAVA: sicilský citron, tuniské neroli, petitgrain z Paraguay
SRDCE: kardamom ze Srí Lanky, bílý pepř z Madagaskaru
ZÁKLAD: virginský cedr, vetiver

Popis parfému:

První pánská vůně značky Chanel a jediná, která byla stvořena ještě za života Gabrielle Chanelové - a také první pánská vůně, kterou kdy vydala módní firma. Coco Chanelová chtěla touto vůní vzdát hold všem skvělým mužům, které v životě potkala. Autorem této vůně je Henri Robert.

  • 01.11.16

S blížícím se příchodem mé plnoletosti se tatínek stal tak tajemným, že jsem si vysnil (nesporně pod vlivem dekadentní literatury), že mne vezme do onoho domu. Toho s červenými lucernami. Toužil jsem se zbavit aury nezkušeného mladíka nebo se alespoň přestat červenat před spolužačkami. Nevzal! Rozhodl se „empiricky ověřit platnost rčení: Vezmi osla do Paříže, komoň se ti nevrátí“ a uvést mne „do velkého světa“ kultivovanějším způsobem. Jeli jsme tedy na pár dní do Paříže. Po celodenních pochůzkách jsme skončili v kavárně „Les Deux Magots“, kde ještě před pár lety sedávali velikáni jako „Papa“ Ernest Hemingway či Pablo Picasso. Na chvíli jsem odplul na vlnách Edith Piaf, která vyprávěla „že ničeho nelituje“ (Non! Je ne regrette rien) a vychutnával atmosféru. Z mého snového světa mne vytrhlo ticho. Ticho v plné kavárně! Polekaně jsem se otočil, co se to vlastně děje a poklesla mi čelist. Všichni se dívali na muže, který právě vstoupil. Takový lidský exemplář se jen tak nevidí. Prostě pan Někdo. Někdo, kdo získal respekt mužů a obdiv žen již kdysi dávno a kdo si již nepotřebuje naprosto nic dokazovat. Elegantní světoběžník. Byl uveden k vedlejšímu stolu, takže jsem mohl cítit vůni jeho parfému. Parfému, který k němu dokonale pasoval. Byl to Chanel Pour Monsieur v původní verzi.
Jestli některá vůně voní jako pravý opak slov „parvenu“, „nouveau riche“ nebo „zbohatlík“, je to právě Pour Monsieur. Jestli některá vůně voní jako elegance, vysoká společenská třída, aristokracie, sofistikovanost, kultivovanost, šarm, takt a vybrané způsoby, je to právě Pour Monsieur. Je to skvělá denní a kancelářská vůně, funguje výborně za jakéhokoliv počasí. Je klasická, ale není „dědečkovská“. Odděluje muže od chlapců a nejlépe vyzní na muži, který má již něco za sebou, takže tak 35+. Drží se u těla a její nevýhodou je slabší výdrž. Jako sudička stála u kolébky vůním, jako je Bois du Portugal (Creed) a New York (Parfums de Nicolai). Je to chypre s docela svižným citrusovým úvodem. Po citrusech přichází koření. Kardamom a bazalka proteplují tělo vůně jako kašmírová šála. Tuto fázi vnímám jako pudrovou a v současné verzi je zbytečně hodně výrazná. Nejkrásnější je, kdy se koření začíná mísit s dřevitými tóny v základu. Moji tři miláčci (vetiver, cedr, větvičník), stejně jako tři miláčci Coco Chanel (Arthur (Boy) Capel, ruský velkokníže Dmitrij Pavlovič Romanov a druhý vévoda z Westminsteru Hugh Grosvenor) rozehrají nádheru, ze které mrazí. C'est magnifique!

Nahlásit

Hodnocení parfému Chanel Chanel Pour Monsieur

Líbí se mi (27) 79%
 
Neutrální (5) 15%
 
Nelíbí se (2) 6%

Reklama


Reklama