Comme des Garçons 2011

Značka:

Comme des Garçons

Rok:

2011

Složení (ověřené)

aldehydy, safralein, hloh, šeřík, květinové tóny, průmyslové lepidlo, hnědá lepící páska, pižmo, styrax

od 3690 Kč
  • 30.09.12

Pokud byste náhodou netušili, že Comme des Garçons je extravagantní značka, která k módě přistupuje jako k postmodernímu umění a o líbivost se nestará, pak by vám to osvětlilo jediné přivonění k flakonu Comme des Garçons 2011. Vezměte si už jen ten název: Připomíná štítky exponátů z výstavy moderního umění označené neurčitě jako Objekt 1, Objekt 2. Patrně z uměleckých důvodů vůně jméno nedostala. Z praktického hlediska je to mrzuté, protože není jediná, už první CdG je bezejmenná, EdP v názvu to neřeší, to jsou obě.
Skutečný parfémový šok ale čeká uvnitř bezejmenného flakonu. Složení slibuje jako nejvýraznější složku industriální lepidlo a není to nadsázka. První závan praští do nosu se stejnou pronikavostí jako čerstvě otevřený kbelík lepidla na koberce. Je nasládlé, čpící rozpouštědly a současně hořké, jsou v něm čerstvě vybalené plasty a igelit, zkrátka čichová kulisa novostavby.
Při prvním zkoušení jsem počítala minuty, jak dlouho to jde vydržet. No a jak to tak bývá, příště to bylo lepší a při třetím pokusu se už zdálo, že je lepidla buď ubylo, nebo zkrotlo. A náhle bylo cítit i to, že hořkost je květinová a mezi plasty je ušlechtilá kůže.
Dobrou vlastností vůně – patrně první – je šťastný vývoj, kterým se ubírá. Pronikavá čpavost postupně mizí, přidává se pižmo, hořké květy jihnou do idylické hladkosti. Už nešokuje, stane se z ní zvláštně zabarvená květinovka. Hedvábně hladká jako tuhnoucí lepidlo, s vůní po fialkách a bramboříku (má to být šeřík, já vím).
Co s touhle podivnou vůní? Pochybuju o její nositelnosti. Jako experiment ale obstojí, není hloupá, je znát, že si s ní lámali hlavu, aby vyjadřovala to, co chtěli. Dokonce by se dala považovat za čichové moderní umění a v katalogu by o ní mohlo stát, že „reflektuje odlidštěnost industriálního prostoru a neodvratně vítězící sílu přírody“. Takže její vzorek poputuje jako exponát na mou poličku parfémových kuriozit, jako už třetí kousek.
Intenzita je hlavně v prvních hodinách značná, výdrž kolem deseti hodin.

Nahlásit

Hodnocení parfému Comme des Garçons Comme des Garçons 2011

Líbí se mi (1) 50%
 
Neutrální (1) 50%
 
Nelíbí se (0) 0%

Reklama


Reklama