Eisenberg Rouge & Noir
 

Rouge & Noir

Značka:

Eisenberg

Složení (ověřené)

HLAVA: černý rybíz, bergamot, broskev, ylang-ylang

SRDCE: jasmín, pomerančový květ, chejr, růžový absolut
ZÁKLAD: cedr, santalové dřevo, benzoin, bílá pižma, vanilka, tuberóza

  • 05.08.12

Rouge & Noir je bizarní směs silné broskve a zvláštní složky nebo kombince, kterou tehdy museli u Eisenbergů objevit. O pár let později se k tomu znovu vrátili v Diabolique, ale v mnohem drsnější verzi.
Nejdřív k té broskvi – je strohá, sladkost a svěžest šla stranou, tady je podstatná její pronikavost až agresivnost. (Podobně broskev vyznívala v Ghost Deep Night, takže komu se po téhle vůni stýská…) Později se přidá onen zvláštní tón, které ze všeho nejvíc vyvolává představu teple kynoucích kvasnic. Nebo taky sušených meruněk napadených kvasinkami. Či roztlučených meruňkových pecek. Je to protivně štiplavé a trochu sladké.
S tou strohou broskví a s květinami v pozadí, spíše pudrovými, to vytváří podivnou, ale nikoli úplně nepříjemnou kompozici. Nevýhodou je ale slabá intenzita.
Na sušší kůži se vůně vyvíjí trochu jinak, úvod je mnohem květinovější. V prvním rozpuku se dokonce ukáže plný a bohatý pugét, nic moc éterického, kytky krev a mlíko, jasmín, ylang-ylang a nějaká podpora zespoda, která vypadá na růži. Svůdná a rozjetá. Teprve pak se do kytice začnou tlačit broskve, čpící a trochu naťuknuté. Čím je jich víc, tím je navinulost výraznější. No a pak už to nabere stejný směr jako verze předchozí. Tahle ale z kůže dřív zmizí.
Rouge & Noir bych doporučovala aspoň vyzkoušet. Možná vám bude nepříjemná až odporná, ale třeba se v ní najdete.

Nahlásit

Hodnocení parfému Eisenberg Rouge & Noir

Líbí se mi (7) 54%
 
Neutrální (5) 38%
 
Nelíbí se (1) 8%

Reklama


Reklama