Vicolo Fiori

Značka:

Etro

Rok:

1996

Složení (ověřené)

HLAVA: tangerinka, zvonek
SRDCE: leknín, lotos, brambořík, divoká růže, ylang-ylang, bílá broskev, kantalup
ZÁKLAD: pižmo, kosatec, santalové dřevo, vanilkaambra

od 1279 Kč
od 1939 Kč
od 1689 Kč
  • 15.02.14

Hodně zvláštní květinová alej. Skleník mi nepřipomíná, spíš jezírko s vodními květy, obklopené bramboříkem a ovocnými stromy a trávou. Ovoce je taktéž vodní a svěží. Kromě jezírka je tu i malý vodopád. Okolní zem je vlahá právě od kapek vody, které na ní dopadají odrazem od vodní hladiny.

Nad jezírkem se vznáší pudrový kosatcovo-pižmový obláček. Nedaleko něj najdeme na dřevěné lavičce pod broskvoní i otevřenou lahvičku s opalovacím krémem, kterou se asi někdo chystal použít, aby se ochránil před jarním sluncem v podobě hřejivé pryskyřičnaté am­bry.

Pokud je na vás taková zahrada v Edenu (Cacharel) příliš depresivní nebo hřbitovní, možná by mohla tudy vést cesta. Tahle zahrada není zarostlá či kompostová, je vcelku udržovaná, ani si to nešine na jih jako tropická L´Eau de Circé, drží se hezky v našich klimatických podmínkách.

Nahlásit
  • 14.05.13

Název vůně se dá přeložit jako květinová alej, ale také jako mrtvé květiny. Mno. Popravdě. Sedí oboje. Když mne můj drahý obejmul zahlásil jedním dechem lilie a růže. Je to vůně květinového skleníku, který krapítek pustne. Ve vůni dýchají různobarevné květy jak v rozpuku, tak už lehce uvadající, do toho trocha suchého a trocha zeleného listí a do toho všecho se vypařuje vlhkost ze štěrkopískového podloží skleníku. Skleník je větraný a praží do něj slunce. Je to krásně květinové a vůbec se to nehodí na zimu.

Nahlásit
  • 27.02.13

Vicolo Fiori je věrna svému jménu a já jsem rozjařená. Balancuje mezi rozkvetlou loukou a zapadlými kamennými uličkami. Máte tu všechno - citrusy, zeleň, divoký květy (zvonky!), nedivoký květy (muškáty), trochu dřeva, vanilku, něco malinko pudru… Je tak jemná (ale drží)! Okamžitě se mi vybavilo Moustiers Ste-Marie, úchvatný skalní městečko nad Lac de Ste-Croix. Jeho zelený uličky, malý vodopády, výhled na jezero, polední slunce. Vicolo Fiori je můj osobní džin. Na popisce zkumavky je zřetelně napsáno: Při vzpomínce na jižní Francii prosím vypusťte!

Nahlásit
  • 30.01.13

Mix orosených rozvíjejících se poupat se sladkým, jemně kořeněným suchým pylem a několika zelenými listy - velmi zvláštní a velmi příjemná kombinace ledové svěžesti a suchosti v jednom. Typově mi zpočátku připomněla Jasmin de Nuit a Nuit de Tubereuse, ovšem posléze se vydala na cestu sladce pudrové květinovky.....a to květinovky velice povedené a s velmi dlouhou výdrží.

Nahlásit

Hodnocení parfému Etro Vicolo Fiori

Líbí se mi (25) 78%
 
Neutrální (4) 13%
 
Nelíbí se (3) 9%

Reklama


Reklama