French Lover / Bois d'Orage

Značka:

Frederic Malle

Rok:

2007

Složení (ověřené)

andělika, cedr, vetiver, kosatec, nové koření, galbanum, pačuli, kadidlo, pižma

Parfuméři:

Bourdon Pierre

od 5560 Kč
  • 15.03.17

Začátek je velmi velmi jemně animální – vůně čisté, právě osprchované kůže. První konkrétní složkou je krásný kosatec (čistý = nepudrovatí, nefialkovatí, netíhne k mrkvi). Cítím v něm zeleň stonku a listů a zemitost kořene s kusem hlíny – pokud se o toto zasloužilo pačuli, má úcta! O pozornost si v dalších minutách říká příjemný lihový podtón, v cedrovém rámci, a se stopou sladkosti (na mysl mi přišla i vanilka, po chvíli váhání zavržena). Jinou čichovou fatu morgánu jsem už ale neodehnala – občas je tu něco chanelovského (krásný bakelit – bez urážky) – trochu pětky, trochu některá kosatcovka z exkluzivní řady. Andělika svoji přítomnost dává najevo halasně, leč kultivovaně – zavedená bylinná lékárna, čaje a pastilky na všechno možné. Po zhruba půl hodině očichávání přichází nezvyklý závan – vzduch nasycený částicemi ozónu, letní den po bouřce, trochu slanosti studeného mořského pobřeží, trocha něčeho sladkokyselého a nepatrně pryskyřičného (galbanum? větvičník?). Složky takto společně vyvolávají dojem čistoty (bez jakékoliv sterilnosti), novoty, ale pořád mě i po několika hodinách doprovází akord (teď semišové) kůže. Takhle, pokud si vzpomínám, voní interiér fungl nového auta. Zdůrazňuji slovo zcela nového – tedy ještě předtím, než se vám tam nahrnou kamarádky, vaše a jejich děti, se vší tou nezbytnou ekvipáží – psy a kočkami, křečky a želvami a papoušky …
Sličný mládenec ze země galského kohouta je šaramantní, nýbrž trochu nestálý – po čtyřech hodinách ho má přítomnost znavila natolik, že se vytrácí, až zcela zmizí (a tak trochu po anglicku – nezůstane po něm ani stopa). Škoda, společné chvíle byly pěkné.
Oficiální stránky se (nejen) mě snaží přesvědčit, že je to vůně určená pouze mužům. Diskutovat s nimi nehodlám, avšak o případném respektování nemůže být z mé strany ani řeč.

Nahlásit
  • 29.04.14

Francouzský milenec. Vůně muže? Může být i unisex? Řekl bych, že může. Muži si ji však na sto procent oblíbí.
Vůně ve které je složka, které dobře působí na ženy. Složka, která je často zmiňována v Bibli. Složka, která se prý dle mystiků a esoteriků dotýká nejniternějších lidských citů a pudů.
A dále obsahuje látku, která dle kultu Wicca vytváří ochranu proti negativním energiím.
Ucítíte pepř, ucítíte galbánium, ucítíte vetiver, ucítíte angeliku, ucítíte koření, ucítíte martini, cedr snad pačuli, ucítíte les, ucítíte zem, pižmo, kadidlo a možná, když budete chtít tak ucítíte i kopřivy a závan ozónu. Jako celek působí jako nádherná, neobvyklá, komplexní, zelená vůně. Komplexnost a přitom oddělenost jednotlivých složek bych rád vyzvihl. Příjemná, trochu zvláštní. Vůně lásky, ochrany a bezpečí. Vůně pro ty, kteří mají rádi vůně s vetiverem. Extra třída.

Nahlásit

Vlastnosti vůně Frederic Malle French Lover / Bois d'Orage

Suchá vůně
Sladká vůně
Chladná vůně
Teplá vůně
Mizerná výdrž (na kůži)
Superdržák (na kůži)
Slabá vůně
Silná vůně

Hodnocení parfému Frederic Malle French Lover / Bois d'Orage

Líbí se mi (18) 75%
 
Neutrální (1) 4%
 
Nelíbí se (5) 21%

Reklama


Reklama