Frederic Malle Vétiver Extraordinaire
 

Vétiver Extraordinaire

Značka:

Frederic Malle

Rok:

2002

Složení (neověřené)

HLAVA: bergamot, hořký pomeranč
SRDCE: hřebíček, růžový pepř, vetiver

ZÁKLAD: větvičník, pižmo, myrha, santalové dřevocedr

od 6010 Kč
  • 16.06.14

Vetiver. Jeden z nejhezčích vetiverů na světě. Dle některých i nejkrásnější, nejvoňavější. Dominique Ropion při tvorbě tohoto parfému rozebral vetiver na prvočísla a vzal z vetiveru jen základ, ten který není zemitý, ostrý a vytvořil svěží parfém, který se pro mnohé stává signature vůní. Na úvod ucítíte lehce koření k tomu vetiver a trochu velmi, ale velmi příjemných svěžích citrusů.
Do toho se přidá trochu cedru, větvičníků, další dřeva a zase vetiver. Prý cca 20% vonné složky je vetiver, což je nejvíce ze všech vetiverových vůní, říká Dominique ve videu, kde prezentuje tento nádherný parfém. Je to taková vetiverová, svěží ani necitrusová vůně. Nádhera do každého počasí. Výdrž vůně je 5-8 hodin. Nesouhlasím s Jerry, která píše, že je za 2 hodiny fuč.
Vůni ocení všichni milovníci vetiverů, dále milovníci vůní od Hermése a je jedno jestli se jedná o Terré v obou variantách nebo Orange Verte či Bel Ami Vetiver. Příjemně překvapeni budou i znalci, kteří oceňují původní Dolce Gabanna pour Homme. Díky jemné kompozici, která není zakouřená či zemitá jako mnohé jiné vetiverové vůně, můžou tuto vůni nosit i dámy.
Když mám chuť na zaoblenou kompozici, tak si vezmu Terré Parfum a když chci něco ostřejšího beru Extraordinaire Vetiver. Jedná se o vůni, kterou musím mít vždy na poličce. Ideální pro ty, kteří chtějí luxusní svěžest s citrusy - bez citrusů.

Nahlásit
  • 17.04.14

Vetiver, vetiver, sladký vetiver…od začátku do konce. Zpočátku se sice na světlo boží draly jemné sladce cypřišově kouřové tóny typické např. pro Sycomore, ale kouř brzy ztratil na síle a vetiver zesládl. A u toho už zůstalo…tedy zůstalo by, pokud by vůně během necelých dvou hodin po anglicku nezmizela do poslední molekuly. Jak je krásná, tak bohužel ona ne-výdrž ji pro mě zcela diskvalifikuje. A jako ryze pánskou bych ji rozhodně necharakterizovala - spíš jako unisex.

Nahlásit

Hodnocení parfému Frederic Malle Vétiver Extraordinaire

Líbí se mi (18) 78%
 
Neutrální (4) 17%
 
Nelíbí se (1) 4%

Reklama


Reklama