Flora

Značka:

Gucci

Rok:

2009

Složení (ověřené)

  • 24.05.09

Docela mne překvapuje jak špatně je zde tato vůně hodnocena. Ne, že by to byl nějaký zázrak ale zase......
Je to vcelku příjemná lehká květinová letní vůně, bohužel jsem dnes vyzkoušela víc věcí a z této vůně mám jenom tento dojem. Ulepenost jsem z ní necítila, budu muset znovu vyzkoušet na ruku.
Pro ty, co ji budou chtít testnout, já ji zkoušela v Douglasu.

Nahlásit
  • 24.03.09

Ve chvíli psaní této recenze je Flora asi týden stará novinka, kterou mají akorát u Gucciho a oficiálně má být v prodeji asi v květnu. Gucci je dole ve městě na via Tornabuoni a já měla v poledne trochu času, takže jsem si říkala, že se tam půjdu podívat. Miluju klackování se v předražených buticích.
Gucci je zvenčí samé černé sklo, černé tapety ve výlohách, černý chlápek v černém obleku u dveří (čiré sklo, výjimečně) s černým madlem. Fajn, zapadnu, mám černé džíny, černou mikinu a černou tašku s černým notebookem.
Mířím k pultu, kde jsou flakony a kartičky, na kterých je zlatě a plasticky vytištěno Gucci by Gucci. Bída, u Chanelu mají pro každý parfém vlastní kartičku. Nikdo si mě nevšímá, takže kartičku poprskám Florou, žhavnou novinkou letošního jara. Elena z Perfume Shrine psala cosi o květinách. Veru hej, nejdřív je cítit neidentifikovatelná květina a oranžový bonpar. Obhlížím flakon, jestli na něm náhodou není napsané, co v tom má vonět. Není, ale je na něm cenovka, 81 euro.
Za chvilku se z neurčité kytičky stává čistokrevný ulepený bonpar a já tiše sobě brblu, že to je další ze zaměnitelných letniček, kterých jsou plné drogerie a že se mi to ani trochu nelíbí a že toto tedy fakt ne.
Za nějakou dobu, asi teda čtyři hodiny, se rozležel ten bonpar a začaly to zase být poctivé kytičky. Určitě růže, možná jasmín, pak ještě nějaké jiné růže - a taky trocha pačuli, která asi může za to, že je to tak sladké. No, nic proti, ale milovníkům kytiček si dovolím doporučit Rose du Maroc z Body Shopu, okolo 20 euro za 100ml, ušetřených 60 euráčů můžou dát kočičímu útulku nebo je propít.

Nahlásit

Hodnocení parfému Gucci Flora

Líbí se mi (55) 37%
 
Neutrální (61) 41%
 
Nelíbí se (31) 21%

Hodnocení odbornice

  • 14.04.09

Do vůně Flora jsem vkládala hodně nadějí - název naznačoval, že půjde o květinovou vůni, a vzhledem k předchozím kreacím značky Gucci existovala velká naděje, že to bude stát za to. Čistě květinových vůní moc není, a přestože právě tuto kategorii nemám vůbec ráda, potěšila by mě a s radostí bych ji vychválila a doporučila. Pokud jste četli...

číst více

Reklama


Reklama