Guerlain L’Homme Ideal
 

L’Homme Ideal

Značka:

Guerlain

Rok:

2014

Složení (neověřené)

HLAVA: citrusy, rozmarýna, pomerančový květ

SRDCE: mandle, fazole tonka
ZÁKLAD: kůže, cedr, vetiver

od 1689 Kč
od 433 Kč
  • 08.11.14

Zapeklitá věc. Na první přičichnutí se jedná o důvěrně známou vůni evokující některé parfémy od Laury Biagiotti (hlavně Uomo Due) či od Ungara, což nejsou zrovna „ideální“ reference. I další rysy, jako spíše umělý pomerančový květ v hlavě a intenzivní tonka v základu řadí L'Homme Ideal do současného trendového mainstreamu. To, čím se Wasserovo dílko odlišuje, je pro Guerlain typická dobrá kvalita zpracování a specifické ladění vůně – zejména nezaměnitelná vanilka, která sice není příliš výrazná, ale povedeným způsobem kompozici podkresluje a dodává jí šmrnc. Výsledkem je hřejivá, sladká, střídmě gurmánská vůně s citrusy a silnějším aroma mandlového likéru. Po vyvanutí se prosazuje další typicky guerlainovská složka - vetiver. Ten je zde díky kombinaci s kůží, tonkou a vanilkou nasládlý a pikantní, připomíná klasický Vétiver a nevytváří výrazně slané tóny, přes které jsem se nikdy nedokázal přenést u Guerlain Homme.

Dle mého nosu tomu chybí výraznější dřevitý základ – vůni jsem testoval společně s Dior Homme Parfum a mohu říci, že kombinace závanů sladce kouřového santalu a vlastních složek L'Homme Ideal dávala této vůni úplně jiný drive. Dočetl jsem se, že se má na trhu objevit i verze Intense, což už by mohlo být opravdu zajímavé. Z hlediska intenzity vůně je však i toaletní voda solidní, na textilu vydrží i několik dnů.

Ada v recenzi na Bleu de Chanel napsala, že je hezký – nic víc, nic míň. Totéž mohu já prohlásit o L'Homme Ideal. Podobností je víc – i Guerlain si zde bere do práce nikterak originální formuli a dává jí svůj vlastní, nezaměnitelný punc, díky čemuž výsledný produkt tak tak balancuje na hraně atraktivity a podbízivosti. Na rozdíl od Bleu však ve mně stále hlodá určitá pochybnost – byl bych k L'Homme Ideal obdobně smířlivý, kdyby se nejednalo o „můj“ Guerlain?

Nahlásit

Hodnocení parfému Guerlain L’Homme Ideal

Líbí se mi (41) 80%
 
Neutrální (6) 12%
 
Nelíbí se (4) 8%

Reklama


Reklama