Vetiver

Značka:

Guerlain

Rok:

2000

Složení (ověřené)

HLAVA: pomeranč, bergamot, citron

SRDCE: pepř, muškátový ořech
ZÁKLAD: vetiver, tabák, tonka

od 1036 Kč
  • 09.08.14

Měl jsem možnost si stříknout onoho vetivera na benzínce když jsme se vraceli z Chorvatska. Pro mě to bylo zklamání (neboť se vetiver hodně vychvaluje). To, co jsem cítil, byl citrus, a poté převládal až do odeznění odér „kostela“. Abych Vám ji přiblížil slovním popisem: Procházíte sadem, kde rostu pomeranče, citrony a někdo si náhle vaří čaj s bergamotem těsně pod stromem. Dáte si doušek čaje, který vás ovoní, podíváte se vzhůru nad kopec kde se tyčí kostel, takový ten hodně starý zatuchlý kostel. Vejdete dovnitř a hned u vchodu vás postříká svěcenou vodou kněz, který právě kostel vykuřoval kadidlem. Vycházíte ven z kostela a vůně a jeho vůně se už nezbavíte, převládá zbytek doby působení parfému.

Nahlásit
  • 02.11.11

Nevšední, nevtíravá, čistá, klidná…Začátek mi připomínal dětství, když jsem přišla k babičce a děda se zrovna holil. Takto vždy voněla chodba.
Lehký nádech kouře, špetka koření a vespod voňavý tabák a vetiver. Opak všech dostupných vůní na trhu, tato bude dobrá i za desítky let. Pokud ovšem dojde vetiverová vlna.
Každopádně bych ji neřadila mezi ryze pánské, občas si ji od přítele půjčím.

Nahlásit
  • 27.08.11

Zpočátku mě příliš nenadchla - do zeleného vetiveru se pletla lehce navlhlá hlína tak, jak to umí jen přítomnost pačuli. Sice jí úplné rozvonění trvalo trochu déle, ale stálo to za to - jemný (už ne zelený, ale ještě ne suchý) vetiver, sladký kouř a jemný kořeněný poprašek. Dělá na mě dokonce dojem čistoty - čerstvě vysprchovaný chlapík vonící jemným luxusním pánským sprchovým gelem. Není sice tak vývojově pestrá ani tak kouřová jako Vetiver Extreme, ale v konečném důsledku se mi v té umírněnosti zdá hezčí. Opět pánská vůně nositelná i dámami, zvláště pak do vedra.

Nahlásit
  • 15.02.09

Absolutne Fantastický,vhodný do každého počasí a ke vvšem stylům oblečení---Vetiver guerlain je pro mně jednou z mála vůní ke kterým se vždy znovu vracím a ještě nevypotřebuji jeden flakon a už na mně čeká nový.Vetiver je klasická zelená vůně která i po několika úpravách nestratila nic ze své elegance a šarmu.Vetiver se otevře citrusovým akordem ke kterému se přidá bergamot a koriander,po malé chvilce citrus stratí na své intenzitě a přidá se koření a to hlavně pepř a kouřový tón tabáku.Nakonec nastoupí vetiver v celé své kráse a vůne zůstane mýdlově čistá, někde v pozadí cítím trochu ambry ale výrobce ambru nikde neuvádí…tak nevím?.Nesouhlasím s tvrzením že vetiver je vůně biznismenů a diplomatů,a pokud jste muž který neumí vybírat vůně a pokud potřebujete k životu jen jednu vůni která bude dost elegantní do práce a na slavnostní příležitosti,dost sportovní na volné aktivity a běžný den ,tak není nic lepšího než právě král všech vetiverových vůní VETIVER od GUERLAINA

Nahlásit

Hodnocení parfému Guerlain Vetiver

Líbí se mi (58) 68%
 
Neutrální (19) 22%
 
Nelíbí se (8) 9%

Reklama


Reklama