Tubéreuse

Značka:

L'Artisan

Rok:

1978

Složení (ověřené)

tuberóza, ylang-ylang, kokosové mléko

  • 18.07.11

Svým složením skromná, ovšem projevem bohatá vůně … voilà … Tubéreuse v celé své kráse!
Unesete tuberózu ve fracasovském stylu? Pokud ano, tak unesete i Tubéreuse. Nic pro slabé žaludky, nic pro nemilce bohatých a silných vůní. Co se zde nabízí je … … opulentní!
Celá vůně je především o tuberóze, což je patrno již z názvu. Do jisté míry mi připomíná Piguetův Fracas. Uhlazený, dobře naladěný … Fracas, který na chvíli zapomněl na své aristokratické vystupování, rozepnul si límeček u krku a dopřál si krapet uvolněnosti …
Tuberóza od samého začátku až do samého vzdáleného konce! Nastoupí v plné síle okamžitě, přebíjí vše, ale přesto vnímáte i něco víc … … ylang-ylang … vůně díky němu klouže při každém vdechnutí … máslovost! … kokosové mléko … celou tu hutnou bílou masu malinko naředí, vše je stravitelnější, jemnější … klid!
V určité fázi se Tubéreuse od Fracasu nezadržitelně vzdaluje. Zatímco Fracas je kompozičně bohatší a ke svému slovu se v něm hlásí řada jiných složek, Tubéreuse vám předvede v krátkém sledu všechny složky a dál se prostě nesnaží. V samotném základu lze cítit i náznak dřevitosti. Vůně jakoby slabě drhne o vaši sliznici. Je to zajímavé a po vší té bohatosti, kterou nás zpočátku Tubéreuse oblažila a možná až přesytila, navíc i příjemné.
Bílá, tichá, uvážlivá … Tubéreuse.

Nahlásit

Hodnocení parfému L'Artisan Tubéreuse

Líbí se mi (15) 54%
 
Neutrální (9) 32%
 
Nelíbí se (4) 14%

Reklama


Reklama