Le Pamplemousse

Značka:

Miller Harris

Rok:

2012

Složení (neověřené)

HLAVA: grapefruit, rebarbora, zelený meloun
SRDCE: pomerančový květ z Maroka, šalvěj, rozmarýna

ZÁKLAD: vetiver, větvičník, atlaský cedr

Parfuméři:

Harris Lyn

  • 25.07.17

Zdařilá akce Rebarbororo!

Vůně Le Pamplemousse od Miller Harris je z mého pohledu spíše o reborbaře než o grepu. Nejde mi nyní o využívání rhubofixu jako substituce grepu, látky velmi oblíbené u J.C. Elleny (Eau a Ceoncentreé de Pamplemousse Rose) a mnohých dalších parfumerů. Kompozice celé vůně je postavena kolem rabarbory, kterou v káždé fázi vyvažují a doplňují jiné vonné složky.
V úvodu je to nejdříve zvláštně sladký zelený meloun ustupující grepové perlivosti (vedle grepu je tam jistě i petitgrain a citron… a zřejmě i limetka), která spolu s typickou vůní rebarbor přejde do krásné hořkosti. Ta sice postupně ztrácí intenzitu, ale na druhou stranu ji pěkně rozvijí rozmarýn a šalvěj. O harmonii vůně se stará pak pomerančový květ (sladký i mírně nahořklý - což do kompozice dobře zapadá), který nyní již decentní mix rebarbory s typickou grepovou hořkostí uhlazuje. Tato fáze je lineární a vydrží několik hodin (4-5) bez výraznějších změn. Přidává se k ní jen vetiver, který se stará o to, aby vůně neztratila svůj říz, suchost a nesladkost.
Ke zjemnění v závěrečné fázi přispívá cedr, který se spolu sdubovým mechem stará i o výdrž. Stále výraznější je pak již zmíněný vetiver.
Jasnou linií celé vůně je rebarbora, místy typicky nakyslá, místy hořká, ale jinak krásně vyvážená a „vytěžená“ svými společníky a společnicemi (především pomerančového květu, vetiveru a bylinek).
Není ji nikdy málo ani moc, vůně vždy zůstává harmonická a vyvážená. Rebar-bororo smrt se nekoná.

Jedná se o originální nesladkou květinovou vůni vhodnou na léto, nikoli však typickou svěženku.
Oceňuji příjemnou společnost nesladké květinovky po 6-8 hodin. Vlastně i déle, ale to už se držela při těle. Ale držela. Osobně si libuji především v příjemné hořkosti na počátku.
Vůně je vhodná pro muže i ženy, zvláště pak pro ty, kdo mají rádi vůně nesladké. A nebo takové, které jen tak na jiné kůži nepotkáte. Za mne velmi povedený počin.

Nahlásit

Hodnocení parfému Miller Harris Le Pamplemousse

Líbí se mi (3) 75%
 
Neutrální (1) 25%
 
Nelíbí se (0) 0%

Reklama


Reklama