Cashmer Wood

Značka:

Montale Paris

Složení (neověřené)

HLAVA: grep, malina, černý rybíz

SRDCE: fialka, pivoňka, lilie

ZÁKLAD: pižmo, vanilka, kašmírové dřevo

Kategorie:

květinová, chyprově dřevitá

  • 06.01.17

„Ty už zase vzpomínáš?!?“, zeptala se ho a na rtech vykouzlila mírný úsměv. Převracel v dlani cedrovou kamej s vyřezaným jemným profilem dívky. Nikdy ji neřekl, že na tom portrétu není ona. Nechtěl ji ranit, měl ji velmi rád. Nikdy jí neřekl, proč si za ženu vybral právě ji a koho mu připomínala. Nikdy se jí nesvěřil s přízračným setkáním.

Byl tehdy ještě mladý, plný síly a pracoval v lese. Byla to těžká práce. Jednou v poledne ho přemohla únava a on na mýtině usnul. Probudilo ho vískání ve vlasech. Otočil se a uviděl sličnou dívku. V jejích temně fialových očích by se nejeden mladík mohl utopit. Chtěl něco říct, ale umlčela ho a nabídla mu hrst malin. Ochutnal je. Potom ho políbila. A rozplynula se. Zmizela jako přízrak, jako sen… a možná se to nestalo, možná to byl vážně jen sen. Ještě ten večer, jako v horečce, vyřezal cedrovou kamej. Ale tvář víly se vryla více, než do toho dřeva, do jeho vzpomínek.

Znovu polaskal dřevěný šperk v prstech a podíval se na svou ženu, která jí byla tak podobná. Opětovala mu jeho pohled, stále se mírně usmívajíc. Pak se odvrátila. Raději. Nikdy mu totiž neřekla … a v očích se jí temně fialově zablesklo. :)

Po aplikaci cítím hlavně maliny, fialku i hořkost grepu. Začátek je hodně břitký, jako šťáva z červených bobulí, ale rychle se se vůně začne zaoblovat vanilkou a cedrem, s jemným pižmem přimykat k tělu. Takhle nějak jsem si představovala, že voní Féerie. Ale Féerie je ostřejší a zelenější, takový diblík. Cashmer Wood je oblejší a ženštější. Bude to znít divně, ale je jako hrst lesní šťávy zahřátá na ženském těle.

Nahlásit

Hodnocení parfému Montale Paris Cashmer Wood

Líbí se mi (5) 71%
 
Neutrální (2) 29%
 
Nelíbí se (0) 0%

Reklama


Reklama