Oriflame Ecobeauty Puressence
 

Ecobeauty Puressence

Značka:

Oriflame

Rok:

2012

Složení (neověřené)

bazalka, pomerančové květy, ylang-ylang, vřes, vetiver

  • 11.12.12

Tato EDT mě velice zaujala. Divím se, protože Oriflame vůně se mi příliš nelíbí - na můj vkus jsou příliš umělé a některé jsou plytké, bez špetky zajímavosti. To ovšem neplatí o Puressence.
Při prvním přivonění po odpaření alkoholu se na mně vyhrnula spousta bazalky. Svěží zelená bazalka. Asi po 15 minutách tam začalo prosvítat něco sladkého, co se proměnilo v pomeranč. Sladkost ještě trošku nabrala na síle, možná jsou to stopy slibovaného ylang-ylang, ale ten jsem tam přímo nepozorovala. Jestli tam je, tak opravdu jen malinko. Spolu s nastupujícím pomerančem bazalka ustupuje, ale je výrazná téměř až do konce.
Spolu se sladkostí se začne objevovat hořkost vetiveru, sladkost pomalu slábne, zůstává svěží bazalka a sílí vetiver. Nakonec zůstane vetiver se špetkou bazalky.
Je to neotřelá kombinace, zvláštní, svěží, vhodná do horkého letního dne. Určitě ne na zimu.
Může se líbit zvláštním ženám, které si nepotrpí na klasické parfémy a hledají originalitu, která je do jisté míry vystihuje, ale zároveň dušičky jemné, něžné, které, jakoby nepatřily do tohoto světa.

Nahlásit
  • 22.07.12

Firma zde slibuje 100% přírodní ingredience včetně organického alkoholu a recyklovatelné sklo flakónu. Vůně k oslavě přírody a země…

Když jsem flakónek viděla, chytil mě za srdce i když absolutně netuším proč. Z marnivosti jsem si ho pořídila. Letmý náhled do složení mi slíbil pomerančový květ, bez kterého si léto nedovedu představit a tak jsem neváhala. Vypotřebuji ji určitě, i kdyby jen na doma. Pomerančového květu prostě není nikdy dost.

Bylinně svěží začátek, cítím asi nejvíce bazalku a vetiver. Travnatá svěžest, příjemná… ani stopy po čemkoliv umělém (ještě aby!). Vetiver se drží docela dlouho. Slibovaný pomerančový květ se nedostavuje a na ylang-ylang rovnou zapomeňte. Květinová ta vůně není ani náhodou. Z počáteční šťavnatosti se dostaneme k suššímu závěru.

Musím říci, že jsem příjemně překvapená. Klasickým zákaznicím Oriflamu se dle ohlasu nelíbí a já to úplně chápu. Je jiná, vybočuje z běžné produkce a mohla by být velmi dobře unisexovou vůní, vetiver zůstává na kůži velmi dlouho, nečpí.

Nahlásit

Vlastnosti vůně Oriflame Ecobeauty Puressence

Suchá vůně
Sladká vůně
Chladná vůně
Teplá vůně
Mizerná výdrž (na kůži)
Superdržák (na kůži)

Hodnocení parfému Oriflame Ecobeauty Puressence

Líbí se mi (11) 55%
 
Neutrální (4) 20%
 
Nelíbí se (5) 25%

Reklama


Reklama