Rose Barbare

Značka:

Guerlain

Rok:

2005

Složení (ověřené)

HLAVA: aldehydy, růžová esence
SRDCE: růžový absolut, pískavice
ZÁKLAD: broskvový med, pačuli, tóny lesního podrostu

Popis parfému:

řada L 'Art et la Matière

Parfuméři:

Kurkdjian Francis

Kategorie:

květinově aldehydická

  • 02.03.17

Dle názvu bych čekala nějakou krvavou Drákulovu nevěstu či ženskou obdobu Atilly, zvaného Bič boží. Protikladem „barbarská“ je kultivovaná, ale ani to k této krásně uchopené růži nesedí. Ona si totiž s vámi zcela nezakrytě pohrává, laškuje s vámi, svádí vás, a když už si myslíte, že jste objevili, v čem spočívá její kouzlo, proklouzne vám mezi nosními dírkami.
Na úvod se představí svěže nakyslá růže s aldehydovým popostrčením. Aldehydy pro mě vykouzlí iluzi čerstvě posekané trávy s medovým doprovodem, Nedávno jsem v souvislosti s jinou vůní rozebírala med – zde přítomný je pro změnu angreštový. Znáte vůni právě upečeného kynutého koláče z angreštu, hojně zasypaného drobenkou? Podobný med mám i v Soir de Lune od Sisley (ale tam je i trocha desinfekce nebo na koláč přišlo i pár bobulí černého rybízu). Čekám, jak se projeví spolupráce dvou uváděných růží (bulharské a turecké), ale popravdě řečeno tam prostě cítím krásnou pikantní růži. Postupem času rozkvétá, vyprchávají úvodní vibrace a vůně získává zemitější (pačuli) a kořeněnější (pískavice) hloubku. Pískavice je vůbec zvláštní koření. Vzpomeňte si, jak voní masové směsi, které jste ochutnali kdekoliv na Balkánu. Všechny ty čevabčiči a šašliky, džuveče a musaky. Tu specifickou chuť jim dala směs koření zvaná čubrica, jejíž součástí jsou právě semena pískavice alias řeckého sena. Vůně této jednoleté byliny je natolik nezaměnitelná, že i (nejen) díky ní získává tento parfém svůj typický šaramantní dojezd– trocha lehké koketérie, špetka erotického dusna, deset centimetrů čtverečních zpocené kůže.
Proto odpusťte, nemohu jinak – Rose Barbare je prostě k sežrání! :mrgreen:

Nahlásit
  • 09.08.15

Nekonečné moře růží s těžkými sametovými okvětními lístky. Sladká, vibrující, omamná, téměř jedlá kytice růží se zlatavým medem a s hladkou tmavou čokoládou jako noční nebe.

Nahlásit
  • 09.06.11

tady máme růži - jiskřivou, hladkou, oblou, světlou, lehkou. Roztančenou na prachových částečkách koření, oslazenou jantarovými kapičkami medu, vonící ještě včelími plástvemi.
To je francouzský šmrnc, lehkost a legance proti arabské těžkotonážní náloži Montaleho. Je to gurmánské, a není to gurmánka. Je tak obtížně popsatelná, polapitelná, mění se, pracuje, válí to se mnou, utáhla by mě na vařené nudli. Jak nádherná blondýna když lehce mrkne okem a chlapovi se prolomí kolena.
Fragrantica uvádí složení - med, koření a bulharská růže. Bulharská růže je „ta růže“, dětství mám spojené s těmi olejíčky v soustružených a malovaných dřevěných lahvičkách ukrývajících vzácný bulharský růžový olej.
Btw…není barbarská, ani trochu. Spíš šibalská, ale má francouzština tohle slovo?
Pro mě tedy za jedna. A hodně mě baví, protože je tak neuchopitelná, takže zkoušení určitě tímle nekončí.

Nahlásit

Vlastnosti vůně Guerlain Rose Barbare

Suchá vůně
Sladká vůně
Chladná vůně
Teplá vůně
Mizerná výdrž (na kůži)
Superdržák (na kůži)
Slabá vůně
Silná vůně

Hodnocení parfému Guerlain Rose Barbare

Líbí se mi (103) 70%
 
Neutrální (37) 25%
 
Nelíbí se (7) 5%

Reklama


Reklama