Jasmin de Nuit

Značka:

The Different Company

Rok:

2005

Složení (ověřené)

egyptský jasmín, badyán, skořice, kardamom, mandarinka, santalové dřevo, bergamot, ambrapižmo

Parfuméři:

Ellena Celine

Kategorie:

květinová

od 1389 Kč
od 2299 Kč
  • 31.12.13

Nebýt té mé asociace s panelovým domem, asi bych musela uznat, že noční jasmín je vydařená vůně. Nicméně i když to po rozvonění zmizí, můj žaludek k ní má poněkud ambivalentní vztah.

Nahlásit
  • 31.07.11

Tenhle „jasmín“ moc jasmínový není - je to spíš vůně vánočně vyladěné čarodějnické kuchyně - sladké perníkové koření, kousky skořice, badyánové hvězdičky, závan lékořice, sušené plátky pomerančů a santalové dřevo. Jasmín je přítomen pouze v podobě suchých květů. Typově (a hlavně pocitově) mi připomíná Mandragore. Tak tohle je zatraceně krásná vůně!!!!

Nahlásit
  • 16.07.10

Jasmin de Nuit - kouzlo orientální noci! Vůně dalekého světa, západu slunce, horkého vánku … vůně příslibů rozkoše … zavřít oči, vdechnout ji … a ocitnout se uprostřed egyptské noci.
Na mé kůži - žhavost! Omamný jasmín by sám o sobě působil malátně, ale složky jako badyán či skořice malátnost potlačí a nastoupí živost … … temperament … smyslnost ( ambra, pižmo ) … pokud nositeli „sedne“ = ORIGINALITA!

Vyzkoušela jsem dnes na doporučení, že „to“ by mohlo být něco pro mě. A skutečně mě Jasmin de Nuit oslovil. Vedro přes třicet mu evidentně svědčí. Překrásná, originální a zatraceně sexy vůně.

Nahlásit
  • 09.04.09

Recept na Jasmin de Nuit:
Na 30ml objemu budeme potřebovat - kopu čerstvých očištěných jasmínových lístků, hvězdičku badyánu, kousek vyvanulé, klidně i lehce zavlhlé skořice. Můžeme, ale nemusíme pár semínek kardamonu, 3 stroužky mandarinky, 0,5 l hodně slabého vývaru ze santalového dřeva a lžička třtinového cukru na dochucení. Všechny suroviny smícháme dohromady a přivedeme k varu. Jakmile se obsah začne vypařovat, připravíme si lapátko (dá se použít i obyčejný igelitový pytlík, ale manipulace s ním je trochu horší, zejména pozor na opařeniny), následně krouživými pohyby nad vařící se tekutinou odchytáváme voňavou páru. Jakmile se všechen obsah vyvaří, stáhneme lápatko tkanicí (ti s pytlíkem udělají prostě uzel) a necháme řádně vychladnout. Až obsah lapátka zkondenzuje, tekutinu přelijeme do poháru a ještě jemně zakápneme bergamotovou šťávou. Podáváme s aplikátorem.
Tak nějak si přestavuji, že museli lahodný Jasmin de Nuit uvařit v továrně The Different Company, neboť jasmín zde obsažený je lehounký jako pírko, neškodný a přesto má jiskru a nechybí mu grácie. Vzhledem k tomu, že mohu srovnat s podstatně těžším kalibrem A la Nuit z továrny pana Lutense, přirovnala bych A la Nuit k tradičnímu arabskému chlebu, zatímco Jasmin de Nuit k pufovanému rýžovému chlebíčku.
Jasmin de Nuit se úžasně hodí do právě začínajícího jara, ale ani léto mu na kráse určitě nijak neubere. Troufám si říct, že i ve 30 stupňovém vedru budete v zapařeném autobuse králem či královnou.

Nahlásit

Vlastnosti vůně The Different Company Jasmin de Nuit

Suchá vůně
Sladká vůně
Chladná vůně
Teplá vůně
Mizerná výdrž (na kůži)
Superdržák (na kůži)
Mizerná výdrž (na oblečení)
Superdržák (na oblečení)
Slabá vůně
Silná vůně

Hodnocení parfému The Different Company Jasmin de Nuit

Líbí se mi (77) 74%
 
Neutrální (20) 19%
 
Nelíbí se (7) 7%

Reklama


Reklama