Versace Man Eau Fraîche

Značka:

Versace

Rok:

2007

Složení (neověřené)

HLAVA: karambola, bílý citron, růžové dřevo
SRDCE: listy cedru, estragon, šalvěj
ZÁKLAD: javor, pižmoambra

  • 03.03.09

Hlava: bílý citrón, růžové dřevo, karambola

Srdce: cedrové jehličí, estragon, šalvěj

Základ: smokvoňové (jinde uvádějí javorové) dřevo, ambra, pižmo

Oficiální charakteristika: Nová pánská vůně VERSACE míří k silnému a sebevědomému muži, který má rád luxus a orientuje se v aktuálních módních trendech. Pro muže, jehož hlavní devizou je jeho svobodná duše a který si umí vychutnávat každou chvilku svého života, zapadá VERSACE MAN EAU FRAÎCHE přesně do jeho vnímání světa i sebe sama v něm. Výsledkem tohoto konceptu, kde se klasické pánské ingredience setkávají s neobvyklými tóny, je nový význam pojmu harmonie.

PONDĚLÍ
Je sice začátek nového týdne, ale při testování vzorku Versace Man Eau Fraîche jsem si připadal jako v pátek večer na diskotéce. Páteční večer je ideální příležitostí pro „zlatou“ mládež, aby se, s nemalou pomocí tátovy kreditky, předvedla. Pán tvorstva má oproti zbytku přírody jistou výhodu – k tomu, aby zaujal, využívá nezměrné množství pomocníků (oblečením počínaje, plastickou operací konče). Přestože zájem o svůj zevnějšek je připisován spíše ženám, najdeme mnoho příkladů usvědčujících z toho samého i muže (kdysi jsem v jednom přírodopisném snímku zaregistroval termín „zdobný sameček“ – vzpomenu si na něj vždy, když zavítám mezi omladinu).
Hudba duní – o tom, že by tu sameček uhranul samičku duchaplnou konverzací nemůže být ani řeč – a tak nezbývá než zaútočit jinými zbraněmi (popravdě řečeno si myslím, že to těm mladým bejčkům vyhovuje). K útoku na první signální stačí málo: značkový ohoz, trendy účes a vůně, která dostane holky do kolen – no a kdo by přece odolal „Versáčemu“!
První, co mě napadlo je, že krabičce by místo rádoby efektního krokodýlího vzoru slušela více džínovina - určitě by líp charakterizovala obsah (mimochodem ani flakon, který znám jen z obrázků, mě nijak nenadchl – nemůžu si pomoct, ale připadá mi lehce kýčovitý, ale tento pocit mívám i u jiných výrobků s Medusou ve znaku). Na malou chviličku vykoukne z vůně nasládlý ovocný tón, který však velmi rychle přebije pořádná citrónová nálož. Nemůžu si pomoct, ale takhle voněla půlka chlapeckého osazenstva devítek po té, co jim Ježíšek, zastoupený maminkou, nadělil podobně modrý Glacier od Oriflamu. Citrusový charakter drží celkem dlouho a dovedu si představit, že při způsobu, jakým mladí kluci vůně používají, mohou citlivějším nosům v okolí připomínat osvěžovač vzduchu. Nicméně po čase se dostanou ke slovu i další složky, které však svým charakterem předchozí tony rozvíjejí (ať už je to cedrové jehličí – mě osobně hodně připomíná rozmačkané tuhé zelené listy, či estragon, který se s citrónovou šťávou skvěle doplňuje v různých zeleninových salátech, a někde v dálce by se našel i náznak čerstvé šalvěje). Konec není nijak výrazný a ani extra výjimečný (klasická pánská dřevitost osekaná pižmem).
Před lety by mi Versace určitě udělal radost, ale s přibývajícími roky (a ubývajícími vlasy) bych se s takovou přemírou svěžesti a okatého upozorňování na sebe mezi lidi nepustil. Máte-li však doma mladíka (nebo někoho, kdo si stále nechce připustit, že už jím není) kladoucího důraz na svou image, určitě se mu touto vůni zavděčíte. A nejen jemu – myslím, že nejedna samička v klubu se lapí do jeho tenat.

Nahlásit
  • 01.12.08

No tak nevim nevim na to, že je to vůně od hodně kvalitní značky tak nic moc. Začátek byl fádní, potom byla vůně cítit hodně kadidlem a najednou se rozprchla a nezbylo po ní nic.

Nahlásit

Hodnocení parfému Versace Versace Man Eau Fraîche

Líbí se mi (67) 68%
 
Neutrální (24) 24%
 
Nelíbí se (8) 8%

Reklama


Reklama