Versace Versace pour Homme (Eau de Toilette)
 

Versace pour Homme (Eau de Toilette)

Značka:

Versace

Rok:

2008

Složení (ověřené)

HLAVA: bergamot, neroli, listy hořkého pomeranče, citron Diamante
SRDCE: pelargónie, šalvěj muškátová, modrý hyacint
ZÁKLAD: cedr, oud, minerální ambra, tonkapižmo

Kategorie:

citrusová

  • 06.09.17

Versace pour Homme je dle mého názoru jedna z nejlepších univerzálně použitelných svěžích vůní a můj favorit pro každodenní nošení. Je nesmírně podobný Chanel Allure Homme Sport, ale podle mne lepší. V hlavě jsou cítit výrazné svěží citrusy a trocha květinového neroli. Vůně postupně přechází do velmi příjemného lehce pudrového či krémového charakteru (nejspíš to dělá kombinace tonky, růže, pižma a cedru), ale citrusy jsou stále příjemně cítit, jen zjemněné.

Chanel Allure Homme Sport je oproti tomu méně svěží (citrusy jsou mnohem méně povedené), je mnohem více krémový (pro mě až nepříjemně, připomíná to nějaký pleťový krém - nevím co přesně to způsobuje, nejspíš umělé aldehydy) a je podstatně sladší (výrazně z něj cítím vanilku). Výdrž má sice lepší než Versace pour Homme, nicméně vůně mi zdaleka tolik nesedí (byť není špatná a podobnost s Versace pour Homme je opravdu velká).

Cenově je na tom Versace pour Homme výrazně lépe (stojí méně jak třetinu ceny Chanel Allure Homme Sport), ale i kdyby cenový rozdíl nebyl tak výrazný, doporučil bych rozhodně jej. O něco málo větší výdrž Chanel Allure Homme Sport za to opravdu nestojí, Versace pour Homme voní prostě lépe.

Nahlásit
  • 16.03.12

Versace Pour Homme by se bez problémů dal zařadit mezi unisexové vůně. Začíná koktejlem citrusů, ucítíte hořký pomeranč a citrón, které vhodně doplňuje bergamot a neroli. Pak už hlavní roli hraje růže s cedrem, dvě nejvýraznější složky celé vůně. Zároveň tam cítím něco chemického, voní to podobně jako plastelína. Tento chemický nádech většinou „vyčichám“ u vůní, kde je výrazná růže. Na závěr je vůně pudrová, je stále cítit růže a cedr. Kdyby takhle voněl můj chlap, opravdu bych se nezlobila. Pokud bych ji měla přirovnat k nějaké vůni, tak by to byl Bruce Willis od LR, jsou prakticky totožné, akorát Bruce Willis je kořeněnější a dřevitější.

Nahlásit

Vlastnosti vůně Versace Versace pour Homme (Eau de Toilette)

Suchá vůně
Sladká vůně
Chladná vůně
Teplá vůně
Mizerná výdrž (na kůži)
Superdržák (na kůži)

Hodnocení odbornice

  • 25.07.08

Dámská verze této vůně mě moc nenadchla, přišla mi řídká a nijaká. Pánská verze se nese ve stejném duchu, což znamená, že je také poměrně neoriginální a voní jaksi ‚řídce‘ - na druhou stranu perfektně pasuje k dámské Versace. Výdrž má kupodivu slušnou. Vůně je taková neidentifikovatelná svěžest - nic výrazného, čeho bych se mohla chytit, jsem v...

číst více

Reklama


Reklama