Vůně podle znamení zvěrokruhu: Který parfém vám přidělily hvězdy?

Čtete horoskopy? Tak asi víte, že podle astrologů rozložení planet a hvězd v době narození mělo vliv na vaši povahu a temperament. Možná vás ale nenapadlo, že jednotlivá znamení zvěrokruhu ovlivňují i vnímání vůní. Která vám podle hvězd sedí nejvíc?

Beran: Hlavně žádnou tuctovku 1/12

Z beranů přímo sálá energie, vášeň a temperament, a tak jim nejlépe bude sedět vůně nespoutaná a odvážná. Taková, se kterou budou vynikat v davu a která podtrhne jejich dynamičnost a aktivní povahu. Berani preferují výrazné kořeněné a dřevité tóny. Lahodí jim kašmírové dřevo, skořice a růžový pepř.

Tip Arome: Ralph Lauren: Safari

Býk: Vůně s puncem luxusu 2/12

Požitkářského býka neuspokojíte jen tak nějakou toaletkou z drogérie. Potrpí si na košaté vůně s příměsí exotických prvků. Výrazná ambra či pižmo patří mezi oblíbené parfémové ingredience býků. Často vyhledávají i přírodní tóny květin (jasmín, levandule) a ovoce (pomeranč, broskev), které jejich dominantní povahu příjemně uklidňují.

Tip Arome: Burberry: London For Women

Blíženec: Stálé objevování nového 3/12

Společenská povaha blíženců, jejich hravost a snadné navazování nových přátelství se odráží i ve výběru parfémů. Rádi experimentují, ale často zůstávají věrní svěžím květinovo-ovocným nebo dřevitým vůním. Na parfémech je baví čerstvost citrusů, nevinnost květin a překvapení dalších výrazných esencí.

Tip Arome: Cerruti: 1881 Pour Femme

Rak: Tady s extravagancí nepochodíte 4/12

Citliví raci se nejlépe cítí tam, kde to dobře znají – s rodinou a v bezpečí domova. Dávají přednost romantickým, jednodušším vůním, které však nepostrádají originalitu a šmrnc. Tak tedy žádné výrazné těžké parfémy, ale naopak jemné tóny růžových květů, jasmínu, santalového dřeva nebo mandarinky.

Tip Arome: Calvin Klein: Eternity Aqua

Lev: Umění být středem pozornosti 5/12

Vítězové, kteří si umí jít za svým. Lvi, jakožto vůdčí typy, upřednostňují vůně neobvyklé, excentrické, vášnivé a co nejvýraznější. Voní jim exotické orientální parfémy, milují kořeněné tóny skořice a hřebíčku, ale také smyslné květiny, které podtrhnou jejich jedinečný smysl pro eleganci. Potrpí si na kvalitní a luxusní parfémy.

Tip Arome: Guerlain: Shalimar Ode à la Vanille Sur la route du Mexique

Panna: V jednoduchosti je elegance 6/12

Panny jsou výjimečně inteligentní, schopné a pečlivé. Rády chodí dokonale upravené, a tak na jejich poličce nikdy nechybí kvalitní parfém zdůrazňující smysl pro krásu a eleganci. Čisté, nepříliš dráždivé a svěží vůně jsou pro ně tím pravým. Líbí se jim hravé tóny citrusů, svěží jablko nebo nasládlá vanilka.

Tip Arome: Kenzo: Jungle L`Éléphant

Váhy: Podtrhnout vnitřní krásu 7/12

Dynamické i diplomatické, harmonické a zdvořilé. Váhy se rády obklopují milovanými lidmi a krásnými věcmi. Vůně upřednostňují lehké, radostné a smyslné. Potěší je hlavně akordy dřeva, ovoce a květin. Nedají dopustit na tóny mimózy, růžových květů a bergamotu.

Tip Arome: Elizabeth Arden: 5th Avenue

Štír: Rafinovanost a tajemství 8/12

Štíři jsou plní emocí, které jen zřídka dávají najevo. Umí být vřelí a otevření, ale i chladní a nedostupní, a to se projevuje také v jejich výběru vůní. Těm vévodí hlavně rafinovanost a pořádná dávka tajemnosti. U vůně pro štíra nesáhnete vedle s orientálními parfémy obsahujícími přírodní esence, koření a kadidlo.

Tip Arome: Majda Bekkali: Tendre Est La Nuit

Střelec: Spontánnost i při výběru vůní 9/12

Veselý a spontánní střelec ví, jak zaujmout své okolí. A tak se nebojí sáhnout po neotřelých vůních, které korespondují s jeho touhou po svobodě a nespoutanosti. Rád experimentuje a střídá svěží akordy květin a ovoce, dřevité tóny i orientální vůně s nádechem exotiky.

Tip Arome: Versage: Bright Crystal

Kozoroh: Preciznost na prvním místě 10/12

Ambiciózní kozoroh ví, čeho chce dosáhnout, a nepřestane, dokud svůj cíl nesplní. Při výběru vůní je spíše konzervativní a tíhne k osvědčeným značkám. Nebojí se ostřejších dřevitých tónů, ale nepohrdne ani svěžími citrusovými vůněmi. Dobře se cítí s parfémy s nádechem cedrového a santalového dřeva, vanilky a růže.

Tip Arome: Chanel: Coco Mademoiselle

Vodnář: Nápaditost a originalita 11/12

Kreativní vodnář touží po nezávislosti a často strhne ostatní svými nápady a originalitou. Vybírá si čisté, svěží a mladistvé vůně, kterými se odliší od hlavního proudu. Lahodí mu dřevité podtóny borovice a santalového dřeva, nepohrdne ani květinovými akordy jemného jasmínu a ovoce.

Tip Arome: Amouage: Beloved

Ryby: Romantická zasněnost květin 12/12

Ryby jsou věční snílci, jejichž bohatou fantazii jim ostatní znamení mohou jen závidět. Romantickou duši dokáží rybám podtrhnout vůně jemné, svěží, nevtíravé vůně s nádechem romantiky. Výrazný a těžký parfém byste u nich hledali marně. Mají raději čisté vůně s akordy květin a ovoce.

Tip Arome: Marc Jacobs: Daisy

Nejčtenější