Guerlain Shalimar Ode à la Vanille Sur la route du Mexique
 

Shalimar Ode à la Vanille Sur la route du Mexique

Značka:

Guerlain

Rok:

2013

Složení (neověřené)

vanilka, švestka, karamel, čokoláda

Kategorie:

orientální - kořeněná

  • 19.03.17

Při zkoušení vzorku:

Tato vůně je zvláštní, taková silná. Připomíná mi to vůně, kterými se dříve voněly starší dámy. Možná mi trochu připomíná i lepší pánskou vůni po holení, či kvalitnější mýdlo, které opravdu krásně voní.

Recenze po týdnu:

Tak jsem se navoněla do práce a vůně je opravdu luxusní. Krásně se rozvoněla, cítila jsem se s ní moc dobře, taková svá. :) Voní lépe v teple, je pak cítit teplé kakao a vanilka. Venku jsem jí cítila méně, spíše jen kakao. Super je i výdrž.

Jsem moc spokojená. Padli jsme si se Shalimarem hooodně do oka. :) Doporučuji ho vyzkoušet. Už ho mám doma a je 100× lepší než Dior Addict. Moc jsem se do něj zaláskovala. Nedám :)

Nahlásit
  • 08.08.14

Můj nastávající mi přivezl z Paříže Shalimar v provedení čistý parfém, vůně mne natolik uchvátila, že jsem si ji vybrala jako vůni svatební a zbytek používala na tzv.lepší příležitosti, pak jsem si na Shalimar uchovávala jen vzácnou vzpomínku. Po letech jsem si jej chtěla připomenout, ale běda ,cítila jsem jen řízný citron a pak spálenou gumu, ale pořád mi to nedalo a tak jsem se odvážila ke zkoušce Shalimaru v této variantě.
Nejdříve se ozval krásný citron a pak mne do nosu opět udeřila ta spálená guma, ježkovy husličky ,kde je ta vanilka,fňuk ,copak ji ten můj zfanfrnělý nos cítit nebude? Ale jo,bude ,po deseti minutách rozrazila spálené dveře vanilka. Krásná,suchá prachová ,jako vanilkový pudinkový prášek, do kterého někdo nasypal rozdrcený vanilkový lusk. Kapka toho nahořklého čoudu zůstala, jako má i pravý vanilkový lusk svou špetičku hořkosti. Jdeme vařit. Pudink zn.Shalimar je uvařen,vychládá a vedle je miska s hoblinkami kvalitní hořké čokolády, kterou nakonec na pudink nasypeme,tak zkuste a nechte si chutnat.

Nahlásit
  • 07.04.14

Se Shalimarem s mexickou vanilkou se to má – pokud jde o vztah k Shalimaru edp – podobně jako se Shalimarem s vanilkou madagaskarskou. Je tam všechno, co si přeje zachovat milovník klasiky a něco málo navíc. Nebo spíš jinak. Skoro bych řekla, že k plnému ocenění se předpokládá aspoň trochu parfémově zkušený nos. Co mi náramně vyhovuje: JE to Shalimar! Zapomeňte na představu ovocného nebo čokoládového, nedejbože karamelového Shalimaru. To jen ta mexická vanilka obsahuje jemné linky, vonící po zralé švestce, po nahořklém karamelu, po vysokoprocentní čokoládě. Zastřený švestkový tón, který se dostaví naplno (stále ale ve své jemnosti) asi po půl hodině, je podobný jako v Mon Parfum Chéri par Camille, takže geniální. Vůně šminek, hlavně rtěnky, určitě rudé :-) a barevných korálů v ebenové šperkovnici. Takhle krásný akord mi z toho vznikne.

Nahlásit
  • 05.06.13

Zpočátku čerstvě rozkrojený citrón rychle utlumený sladkým kouřem - Shalimar se nezapřel. Ovšem po nástupu sladce dýmajícího dřeva a jemných chypre tónů už to byla trochu jiná vůně. Ale pak několik hodin nic - ovšem to skorogurmánské finále stálo za to: vyhlazené sladké dřevo, sušené švestky v likéru a čokoládová pralinka zasypaná suchým cigaretovým tabákem. A navíc vůně postupem času místo aby mizela, tak nabyla na intenzitě.

Nahlásit

Vlastnosti vůně Guerlain Shalimar Ode à la Vanille Sur la route du Mexique

Suchá vůně
Sladká vůně
Chladná vůně
Teplá vůně
Mizerná výdrž (na kůži)
Superdržák (na kůži)
Mizerná výdrž (na oblečení)
Superdržák (na oblečení)
Slabá vůně
Silná vůně

Hodnocení parfému Guerlain Shalimar Ode à la Vanille Sur la route du Mexique

Líbí se mi (268) 92%
 
Neutrální (16) 5%
 
Nelíbí se (7) 2%

Reklama


Reklama