Annick Goutal Les Colognes: Neroli
 

Les Colognes: Neroli

Značka:

Annick Goutal

Rok:

2013

Složení (neověřené)

neroli, pomerančový květ, petitgrain

Kategorie:

citrusově květinová

  • 31.03.14

Svěží a příjemná kolínská typu Escale à Portofino nebo Cologne du Parfumeur. Nahořklé citrusy (neroli a petitgrain) jsou krásně doplněny pomerančovým květem. Nic převratného se nekoná, ale je to milé. Oproti Cologne du Parfumeur víc vyniká pomerančový květ, ale chybí bylinný nádech. Ve srovnání s Escale à Portofino schází špetka koření a dřeva.
Domnívám se, že je tam přesně ta správná dávka pomerančového květu, aby nositelku nerozbolela hlava, ale aby byl dostatečně znatelný. Paradoxně i přes název, který by předpokládal dominantnější citrusy, mi přijde jako správný důvod pro koupi velmi příjemný pomerančový květ. Složení výrobce uvádí ještě heliotrop a pižmo, ale nic takového se u mě neobjevilo nebo je to velmi skryté.
Osobně zůstanu u kolínské od Wassera, ta je mi z těchto tří nejbližší. Ale svoje zákazníky si nová Neroli rozhodně najde.
Kdybych chtěla podobnou toaletku, tak sáhnu po Ô de l'Orangerie, která je výraznější o přidaný jasmín a maličko „krémovější“ při mnohem lepším poměru cena/výkon. Výdrž je totiž zcela typická pro kolínskou, aneb „zavoní a je fuč“.

Nahlásit

Vlastnosti vůně Annick Goutal Les Colognes: Neroli

Suchá vůně
Sladká vůně
Chladná vůně
Teplá vůně
Mizerná výdrž (na kůži)
Superdržák (na kůži)
Mizerná výdrž (na oblečení)
Superdržák (na oblečení)
Slabá vůně
Silná vůně

Hodnocení parfému Annick Goutal Les Colognes: Neroli

Líbí se mi (2) 100%
 
Neutrální (0) 0%
 
Nelíbí se (0) 0%

Reklama


Reklama