Mania (původní)

Značka:

Armani

Rok:

2000

Složení (neověřené)

Parfuméři:

Cavallier Jacques

  • 08.04.09

Nedá mi to jinak a musím srovnat s Manii současnou. …hned v prvních minutách je jasné, že té současné koluje v žilách mladší krev. A proto mi dovolte současnou Manii nazývat dcerou a původní maminkou. Bez ohledu nato, že věkový rozdíl mezi nimi je nepatrný a převedeno na lidské bytí, bylo by to zřejmě i nezákonné, ne-li zcela nemožné, aby maminku byla 5-ti letá žena. Nicméně jsme u parfému, a zde si doufám, takovouto metaforu mohu dovolit. Dále vím, že na tomto místě bych měla hodnotit hlavně matičku, ale vzhledem k mladistvému a výraznějšímu vzhledu dcery, se nabízí poukazovat na povahu matky přes její dcerku (v převedení na lidské bytosti opět narážím na neobvyklost, ba dokonce neslušnost, upřednostňovat dceru před matkou).
No, tedy k dceři. Ta si vzhledem k věku může narozdíl od maminky dovolit ledasco. Zejména být rozverná a křiklavá. A jak už to v mladém věku chodí, může mlsat cukroví po krabicích a její figuru to nijak zvlašť neohrozí. Čehož ona naležitě využívá a oproti matičce je výrazně sladší a nebojí se ani odvážnějších a peprnějších modelů a póz. Ale ani matička není žádná usedlá paní, jen už trochu odrostla od výstřednosti a umí zaujmout daleko rafinovanějšími zbraněmi. Po očku na vás mrká, jen lehce poodhalí kolínko, je elegantní a distingovaná, na kouzlu ji však věk rozhodně neubral. Dcerka jde v duchu s výraznější vanilkou, santalem a kořením. Matinka útočí více svou smyslností. Neupoutá vaši pozornost hned při příchodu, ale nezapomenete na ni. Už neloví nejlepšího samce. Muže svých snů už našla a tak nevede konkurenční boj se svými sokyněmi, s těmi chodí na procházku. Její nejlepší přítelkyně je paní Premier Jourová. Ona paní Jourová je kočka, ale maminka Manie ví, že jsou si hodně podobné, a že jim to spolu docela sluší a hlavně si rozumnějí. Maminka Manie je uklidňující jako pohádka na dobrou noc, je vyrovnaná a velmi důstojná předchůdkyně.
Ony obě jsou vskutku povedené, ale zatímco matička by se dala nosit kdykoliv a kamkoliv - což je taky při matčiných zkušenostech pochopitelné. Dcerku bych všude ještě nepouštěla. Ne, že by hned někde musela způsobit nějaké to faux pas, ale v některých záležitostech prostě ještě neumí chodit a její pohlednou tvářičkou se všechno prostě omlouvat nedá.

Po čase dodávám ještě jeden postřeh k Manii (původní), a to o její podobě na zázvorovou limonádu. Není to úplně přesné, protože zázvoru byste se v ní nedohledali, ale já osobně ani zázvorovou limonádu samotnou moc zázvorově nevnímám anebo jsem ještě nezkoušela tu pravou. Nicméně takové ty běžné, nepříliš štiplavé a sladké ji skutečně podobné jsou. Manii dokonce, a to velmi výrazně, vnímám jako perlivou. Už když beru do rukou ten flakonek, uvnitř to vře a je lépe před otevřením netřepat. Jakmile ji vystříknete, okamžitě se stejně jako u limonády dočkáte šumění a praskání, ale jak vůně zvětrává bublinky postupně vyprchávají. Manie původní je navíc, narozdíl o té současné, jemně vychlázená jako ta limonáda.
Jediné v čem se Manie původní limonádě nepodobá, a díky bohu že se nepodobá, je, že není lepkavá. Rozhodně si tedy nepřipadáte jako limonádou polilé a sladce upatlané.

Nahlásit

Hodnocení parfému Armani Mania (původní)

Líbí se mi (14) 67%
 
Neutrální (6) 29%
 
Nelíbí se (1) 5%

Reklama


Reklama